reklama

Místní fórum – uživatelská blokace některých uživatelů

Nebylo by možné zavést na zdejším fóru možnost uživatelské blokace jiných uživatelů? Že bych si určil uživatele, jejichž dotazy vůbec nechci na hlavní straně root.cz vidět. Například to, že Pivotal dlouhodobě používá zdejší fórum jako náhradu Googlu, je dost otravné.

reklama

Re:Místní fórum – uživatelská blokace některých uživatelů
« Odpověď #1 kdy: 13. 04. 2020, 23:56:48 »
To je celkem složitý problém, protože fórum je jedna věc a export na titulní stranu je věc jiná. Ten export je úplně nezávislý kus kódu, který jednou za periodu sáhne do DB, vytáhne si nejaktivnější témata a vysype je na titulku. Nedá se to nijak personalizovat, je to prostě jen výpis. Předpokládám, že právě o titulku ti ale jde.

Slíbuju, že budu Pivotala víc krotit, když si tu z toho dělá vyhledávač. Musím ale oceňovat zdejší osazenstvo, že se mu v drtivé většině případů snaží opravdu pomoct. Opravdu díky všem. Ono je to totiž: jednou napsat, tisíckrát číst. Odpovědi nejsou jen pro něj, ale i pro další čtenáře, kteří se třeba kolikrát ani neozvou a z odpovědí se dozvědí zajímavé věci.

« Odpověď #2 kdy: 17. 04. 2020, 08:07:40 »
Ano, jde mi o titulní stránku.

Nemám přehled, jak to vypadalo v posledních dnech. Ale to: jednou napsat, tisíckrát číst, platí i pro Pivotalovy dotazy. On ten dotaz jednou napíše, ale pak ten dotaz čte spousta lidí ochotných odpovídat. Někomu to nedá a odpoví – když už věnoval ten čas otevření a přečtení dotazu. Pochybuju, že jsou ty dotazy a odpovědi přínosné pro někoho jiného – někdy jsou to věci, které by Pivotal sám zjistil rychleji, než napsal dotaz.

Nejvíc mi na tom vadí, že Pivotal odebírá kapacitu lidí ochotných odpovídat. Možná mu odpoví někdo „navíc“, kdo by na nic jiného neodpověděl. Moje zkušenost je taková, že mám třeba pět minut, tak zkusím na něco odpovědět. A buď odpovím Pivotalův dotaz, nebo nějaký jiný. Takže Pivotalovy dotazy reálně ubírají odpovědi jinde. Další věc je, že normální mi připadá, že se s nějakou věcí trápím třeba několik hodin, nemůžu s ní hnout – a na fóru mi někdo pomůže a věnuje tomu třeba minutu, pět minut nebo půl hodiny. Já jako tazatel jsem na tom ale strávil dost času a ten, kdo mi poradil, mi s tím „jen“ pomohl. Pivotal ale normálně svou práci přeloží na někoho jiného a jenom si počká na výsledek, sám pro to ani nehne prstem.

Řešením samozřejmě je Pivotala ignorovat „ručně“, jenže v okamžiku, když zjistím, že jde zase o jeho další „googlení“, už jsem se tomu dotazu věnoval docela dost.

Tak doufám, že to, že bude Pivotal víc pod drobnohledem, pomůže (i jemu), a že to nebude stát redakci moc sil. Díky.

« Odpověď #3 kdy: 05. 05. 2020, 13:39:56 »
Já se ptám věci, na který je google krátký. Občas mi tam ujede nějaká chybová hláška, ale většinou se ptám na komplexní problém, na který nestačí vysvětlení jednoho termínu.

10 x zmíněno mé ctěné jméno, tolik publicity si nezasloužím.  :-[
Spíš bysme si měli dát pozor na Grétu. Není zdaleka na root.cz, ale na řadě předních českých webů všeljakého zaměření. Zhruba asi od podzimu 2019, hodně ji vzal hackerský útok na nějaké Tykačovy elektrárny a asi se pomstila na mimibazaru
« Poslední změna: 05. 05. 2020, 13:46:47 od Pivotal »

reklama