USB kabel pro kameru na CNC

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
USB kabel pro kameru na CNC
« kdy: 06. 04. 2020, 02:33:27 »
Resili jste nekdo pripojeni USB kamery na CNC stroji? Jde mi o kvalitu kabelu, resp. jak to cele realizovat, aby kabel odolal mechanickemu namahani (nekonecne ohybani, vedeni v energ. retezu, je to vetsi efrezka a ne pidi 3D tiskarna, kde by asi prezil navolno i obyc kabel). Pri pokusech s original kabelem i telem kamery jsem kabel uspesne znicil, v planu je vytisknout lepsi telo kamery lepe vyhovujici mym pozadavkum hlavne na upevneni a pripadny posun + pripajet USB konektor, na snazsi vymenu v pripade poskozeni kamery sponou/prachem apod.


Re:USB kabel pro kameru na CNC
« Odpověď #1 kdy: 06. 04. 2020, 07:05:05 »
Pokud by to stíhal (USB Fullspeed), v CAT5 by byl asi podstatně větší výběr rugged kabelů.

Re:USB kabel pro kameru na CNC
« Odpověď #2 kdy: 06. 04. 2020, 09:04:33 »
https://www.logitech.com/cs-cz/product/strong-usb
asi nejmocnejsi usb kabel co jsem zatim potkal

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:USB kabel pro kameru na CNC
« Odpověď #3 kdy: 06. 04. 2020, 09:51:37 »
pro USB 2.0 by slo sestavit kabel z modelarskych kabelu, ty vydrzi opravdu hodne opakovanych ohybu. Jako treba https://www.peckamodel.cz/kabel-se-silikonovou-izolaci-powerflex-20awg-cerveny vzit 4 a na konce napajet USB konektor.

Re:USB kabel pro kameru na CNC
« Odpověď #4 kdy: 06. 04. 2020, 10:06:15 »
Jestli tam nemáte čistý vzduch (ať už aerosol řezné kapaliny či dřevěný prach), tak doporučuji kabely před tím ochránit např. polyolefínovou bužírkou. Jinak to začne brzo praskat.


mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:USB kabel pro kameru na CNC
« Odpověď #5 kdy: 06. 04. 2020, 13:58:45 »
Doplnim, ze kamera je jedna z nejlevnejsich (asi VGA), tzn. USB2.0, kabelu tam bude tak 3-4m. Po cat5 jsem USB nikdy netahal, nicmene mam pocit, ze vsechny cat5 co jsem videl jsou urceny pro pevne (resp. nepohyblive) ulozeni.

Na elektro v tech CNC pouzivam automotive kabely, ty se osvedcily zatim nejvic, mozna by USBcko mohlo chodit po nejakem kroucenem automotive paru (co se pouziva napr. na CAN-BUS, senzory kol, atd.). Nicmene i tak bych byl radsi za nejake hotove zakoupitelne reseni (tzn. kabel s koncovkami).

Mam nejake USB maleA-C "silikonove" kabely, ale uvnitr jsou uplne obycejne tenounke vodice, jen je to navlecene do silikonove buzirky.
« Poslední změna: 06. 04. 2020, 14:02:39 od mhi »