Vplyv ekonomického kolapsu na IT

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #90 kdy: 16. 04. 2020, 21:10:46 »
Fakt si někdo myslí, že lidé budou žít na venkově, protože jednou za pár desítek let přijde pandemie?
Ja ti poviem narovinu, že keby 99% zamestnávateľov iracionálne v IT netrvala na tom, aby zamestnanec sedel v ohavnom openspace, tak už dávno žijem mimo Brna. Ale myslím si, že aj keď pominie koronašialenstvo tak HO sa zas stane postrachom manažérov, lebo nebudu mať otrokov na očiach a to by ich ego neprežilo. To ešte tak aby otrok bol spokojný s prácou no kto to kedy videl. A nemyslím si, že som jediný čo keby mal na výber tak vypadne z veľkého mesta do menšieho, či na dedinu a robí na remote. Nie každý ma rad život vo veľkom meste a mestských ľudí s ich špecifickou povahou. Ja som dlhodobo bojovník za HO a som extrémistický hejter openspace ktorý považujem za zločin proti ľudskosti, ale keď väčšina ľudí skloní hlavu a nechá si na ňu s*ať, tak nič nezmôžem. Je pravda, že sú typy, ktoré prácu doma neznesú, lebo predstava, že by museli držať hubu na viac ako 5 minút im spôsobuje doslova fyzické utrpenie, hovorím o extrovertoch.

Nevidím jeden jediný dôvod, prečo by väčšina ľudí v IT nemohla robiť odkiaľ chcú a prečo by mali sedieť v kancli od-do každý deň. Racionálne dôvody na to nie sú, všetko je to len skostnatelým myselním ľudí vo východnom bloku a psychopatmi na manažérských a riadiacich pozíciach. To čo sa počíta sú výsledky a nie či si odsedím v kancli pracovnú dobu a commit môžem urobiť z druhého konca sveta a vyhovárať sa na zlú komunikáciu v dobe IM je trápne. Dvojnásobne trápne to je, keď môžu kolaborovať ľudia z X krajín, tam nevadí, že nie sú osobne prítomní, ale aby miestny človek robil z domu a pripájal sa cez videohovor tak zrazu to "nie je ono", lebo taký a taký problém a všetko sa rieši lepšie osobne a bla bla bla.

Když vynechám to, že nemáš pravdu... Města nejsou jenom o práci.


Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #91 kdy: 17. 04. 2020, 07:55:58 »
Ja som až počas tejto karantény zistil, že mi vyhovuje home office a ako veľmi mi nevyhovuje open space. Ale musím uznať, že je efektívnejšie zájsť na iné poschodie alebo niekomu do kanclu, než ho zháňať cez rôzne komunikačné kanály a dúfať, že dostanem čo najskôr odpoveď. Neviem, možno máme len zle nastavené fungovanie...

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #92 kdy: 17. 04. 2020, 11:17:29 »
Když vynechám to, že nemáš pravdu... Města nejsou jenom o práci.

Jistě velká města nejsou jen o práci, ale většina výhod, která města nabízí momentálně pominula a zbyly jen nevýhody. Snad jen s výjimkou lepší dostupnosti lékařské péče.

Re:Vplyv ekonomického kolapsu na IT
« Odpověď #93 kdy: 17. 04. 2020, 11:28:58 »
Čo takto lepšia internetová infraštruktúra? Neviem ako v ČR, ale na slovenskom vidieku (venkov) je človek rád, keď má vôbec nejaký internet. U mamy na chalupe nepošlete ani SMS, pokiaľ nevyleziete na kopec.