reklama

DHCP po čase přiděluje špatné adresy

DHCP po čase přiděluje špatné adresy
« kdy: 20. 03. 2020, 20:31:24 »
Dobrý den, už nevím jak dál :-) Mám router Huawei který přiděluje přes DHCP adresy 192.168.111.x na něm mám pověšené asi tři počítače. Jelikož mě vede do domu optika přístup k administraci má jen firma co to zapojila. Přes LAN to funguje rok naprosto bez problémů.
Využil jsem starší ADSL WiFi router D-Link a zprovoznil AccessPoint - vyhodil NAT, DHCP a nastavil přístupový bod.
Vše funguje i přes několik restartů mobilu a notebooku. Ale po čase třeba hodinu/dvě DHCP začne přidělovat adresy
192.168.1.x a tím tedy přestane fungovat internet a to jak po LAN tak po WiFi.
Nevíte někdo čím by to mohlo být - problém vyřeší vypnutí WiFi routeru. Pak to jede po LAN bez problémů a chvíli také WIFi a pak zas průser ...
Díky ta tipy ...
« Poslední změna: 20. 03. 2020, 21:14:27 od Petr Krčmář »

reklama

Re:DHCP problém
« Odpověď #1 kdy: 20. 03. 2020, 21:15:00 »
Jste si jistý tím, že na tom WiFi routeru je ten DHCP server opravdu vypnutý? Také by byla možnost, že se k tomu WiFi routeru připojí nějaké zařízení se zapnutým DHCP serverem – ale to vidím jako málo pravděpodobné, protože by přes WiFi nejspíš nestíhal odpovědět rychleji, než ten Huawei.

Každopádně si nemyslím, že by ten Huawei začal přidělovat IP adresy z jiného rozsahu (zvlášť když to vyřeší vypnutí WiFi routeru), spíš je prostě jiný DHCP server s odpovědí rychlejší.

Re:DHCP po čase přiděluje špatné adresy
« Odpověď #2 kdy: 20. 03. 2020, 22:05:23 »
Já jsem řešil podobný problém na TP-Linku. Pře kabel fungoval normálně, přes WiFi začal po chvíli přidělovat adresy z jiného rozsahu, ale pokaždé stejného. A bohužel nevyřešil, musel jsem pořídit nový. Nepomohlo ani přehrání firmware, na síti tutově nic jiného nebylo, neboť výměnou se to vyřešilo. Něco se v něm hold podělalo.

_Jenda

• 283
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
« Odpověď #3 kdy: 21. 03. 2020, 01:43:38 »
Skoro všechny TP-Linky podporují OpenWRT…

« Odpověď #4 kdy: 21. 03. 2020, 20:53:40 »
Dobrý den, už nevím jak dál :-) Mám router Huawei který přiděluje přes DHCP adresy 192.168.111.x na něm mám pověšené asi tři počítače. Jelikož mě vede do domu optika přístup k administraci má jen firma co to zapojila. Přes LAN to funguje rok naprosto bez problémů.
Využil jsem starší ADSL WiFi router D-Link a zprovoznil AccessPoint - vyhodil NAT, DHCP a nastavil přístupový bod.
Vše funguje i přes několik restartů mobilu a notebooku. Ale po čase třeba hodinu/dvě DHCP začne přidělovat adresy
192.168.1.x a tím tedy přestane fungovat internet a to jak po LAN tak po WiFi.
Nevíte někdo čím by to mohlo být - problém vyřeší vypnutí WiFi routeru. Pak to jede po LAN bez problémů a chvíli také WIFi a pak zas průser ...
Díky ta tipy ...

Co vam na klientu po zadani prikazu "ipconfig /all" rekne polozka "DHCP Server" ?

reklama

« Odpověď #5 kdy: 21. 03. 2020, 22:38:47 »
Všem moc děkuji za rady, nakonec jsem nasadil OpenWRT a šlape to "zatím" jak má !

reklama