USB-C PD kabely

USB-C PD kabely
« kdy: 12. 03. 2020, 11:38:42 »
Mám problém s usb-c . Mám například nabíječku Alza PD60C a kabel Alza Alucore 60W ... kabel do nabíječky padne, do notebooku už ne ... nabíjí jenom v určité poloze ...připojení není stabilní. Pokud bych si s tímhle kabelem chtěl dobít mobil tak už mám uplně smůlu, to do toho nejde ani zastrčit.
Mám ještě levnější PremiumCord, který do NTB padne relativně dobře, do mobilu opět skoro vůbec. Zkoušel jsem třeba ještě apple adaptér z usb-c na 3.5mm jack (obsahuje DAC). Do notebooku padne úplně perfektně, ale do vícero mobilů s usb-c se to nedá ani pořádně zastrčit ...
Mám jen lehce vykloktaný port na ntb a hodně vykloktaný port na mobilech, nebo co může způsobit takovéhle problémy ?


Re:USB-C PD kabely
« Odpověď #1 kdy: 12. 03. 2020, 12:28:55 »
Koukněte jestli v tom portu na mobilu nemáte nalisovanou vrstvičku prachu. Jde to vyndat ostrou pinzetou nebo jehlou, je to jak plsť. Projevuje se to přesně jak píšete, konektor tam nezacvakne, protože nedojede posledních pár desetin mm na doraz.

Re:USB-C PD kabely
« Odpověď #2 kdy: 12. 03. 2020, 22:39:19 »
mám stejný kabel a všude perfektně padne.

jak doporučuje uživatel nade mnou, je potřeba občas konektor, odzvlášť na telefonu, vyčistit. já to dělám většinou uchem jehly.

Re:USB-C PD kabely
« Odpověď #3 kdy: 14. 03. 2020, 04:41:18 »
Jehla jde použít, bacha na zkrat. Na vypnutém zařízení to může být OK (i když, některé USB porty zůstávají napájené třeba kvůli podpořé nabíjení i při jinak vypnutém zařízení), za běhu bych spíše doporučil jiný postup. Snad cokoliv maléhpo tenkého nevodivého. Já obvykle vyšťaruju prach rožkem papíru. Klasický rožek obdélníkového papíru svírá úhel 90 °, což je dost, ale při přeložení podle osy úhlu (v případě čtvercového papíru to odpovídá i úhlopříčce čtverce) se dostaneme na 45 °, což jde použít snadno.