Server občas přestane komunikovat

Re:Server občas přestane komunikovat
« Odpověď #15 kdy: 09. 03. 2020, 20:09:27 »
Namátkou mně napadá zkontroloval využití RAM.

Obecně - nastavil bych monitoring, třeba https://www.monitorix.org/ stačí nainstalovat a funguje s minimum konfiguračních úprav. Pak v logu může být případně vidět, jaký trend předchází zaseknutí. Například roste využití RAM až začne server swapovat, v důsledku neodpovídá a nezle se ani přihlásit na ssh (= jen příklad).


Re:Server občas přestane komunikovat
« Odpověď #16 kdy: 10. 03. 2020, 09:39:02 »
Něco podobného se mi dělo na RPi zero s drátovou síťovkou připojenou přes SPI - po nějaké době (většinou 1-48 hodin) to přestalo úplně komunikovat, zobrazení na monitoru žádné.

Způsobovala to nějaká chyba v síťovce, nebo ovladači - přestalo se to bavit, zasekl se dhcpcd démon a vyžral 100% CPU, zjistil jsem to tak, že jsem dal do cronu jednou za čas výpis data a času a "ps" s vytížením cpu (to se kupodivu provádělo i když monitor neměl signál :D )

Takže bych to zkusil taky + podobný log co vytěžuje RAM a swap.

Re:Server občas přestane komunikovat
« Odpověď #17 kdy: 10. 03. 2020, 15:08:32 »
Něco podobného se mi dělo na RPi zero s drátovou síťovkou připojenou přes SPI - po nějaké době (většinou 1-48 hodin) to přestalo úplně komunikovat, zobrazení na monitoru žádné.

Způsobovala to nějaká chyba v síťovce, nebo ovladači - přestalo se to bavit, zasekl se dhcpcd démon a vyžral 100% CPU, zjistil jsem to tak, že jsem dal do cronu jednou za čas výpis data a času a "ps" s vytížením cpu (to se kupodivu provádělo i když monitor neměl signál :D )

Takže bych to zkusil taky + podobný log co vytěžuje RAM a swap.

Přesně tak, minimum je znát historii využití RAM (free), IO (iostat) a CPU (iostat, mpstat).