Dilema na facebooku: Ano či ne Zvolit?

Dilema na facebooku: Ano či ne Zvolit?
« kdy: 08. 03. 2020, 10:10:01 »
Dobrý den, při prihlášení  na facebook se mi  ukázalo "že v rámci ochrany" byl můj ůčet zablokován a potřebuje mě ověřit - mám si zvolit jakým způsobem:
- vložením rodného čísla: zavrhnuto z důvodu šmírování -nebudu tam vkládat přecit své osobní údaje ( u zakládádání jsem tam samozřejmě zadal datum náhodný, rok  pod 2001)
- posláním SMS - stejný důvd jako výše - už ani netuším zda jsem nějaké telefonní číslo na FB vyplnoval, pokud ano , rozhodně by to nebylo mé, nanajvýš nějaká online služba pro příchozí SMS
- poznávání xichtů ostatních - zavrhnuto, nebudu dělat práskače facebooku
- určením svých komentářů  - jediná akceptovatelná možnost.

Své komentáře jsem úspěšně určil.

Nicméně stojím před dalším krokem, chce to po mě vyjádření , zda nedávný přístup z určité Adresy a user agenty byl oprávněný  "Byli jste to vy"? Ano / Ne

STOP. Zde se zastaví uvažování. Vsuvka: ano, přihlásil jsem se tam například z veřejné knihovny. Normálně se přihlašuji z náhodných IP adres.

Jakou odpověd zvolit, s ohledem na to, aby facebook měl co nejméně informací? Přiznat barvu (ano - znamená to ,že tato IP bude zařazena do důvěryhodných) nebo zvolit ne (Ne - bude vyhodnocena jako podezřelá a co dál?)? Co byste udělali vy? Jaké důsledky má každá volba?

PS: dotaz(dialog) se drží jak h*** košile (©Pohlreich), nejde se ho zbavit ,například tím, že rovnou zadám jiné URL (facebook.com/notifications.php) Prostě to odpovědět musím.

« Poslední změna: 08. 03. 2020, 10:11:42 od Pivotal »


Re:Dilema na facebooku: Ano či ne Zvolit?
« Odpověď #1 kdy: 08. 03. 2020, 10:31:43 »
To je fakt moc "ftipné" dilema. Xychtokniha vás všemožně šmíruje i tak (viz všechny ty like buttony poházené po internetu), a jistě se najde nějaký dobrák, co vás dobrovolně identifikuje na nějaké fotce. Jediná obrana je FB poslat do prd3l3 a požádat své méně bzstré okolí, aby vás na FB vůbec nedávalo. Ano, není to jednoduché, ale jinou možnost nemáte.

Jinak této "náhodné" snaze vylákat z vás další a další osobní údaje se nevyhnete. Kdo chce kam....

Re:Dilema na facebooku: Ano či ne Zvolit?
« Odpověď #2 kdy: 08. 03. 2020, 10:45:12 »
(viz všechny ty like buttony poházené po internetu)
Mě ne. Prvky(domény) třetích stran (tedy na odlišné doméně než aktuálně prohlížená stránka) blokuji, a pro sichr  ještě explicitně facebook.com (samozřejmě mimo facebook.com, to by mi jinak nefungoval; a i tak ho dovolím jen bez javascriptu). Mobilní aplikaci nepoužívám pro nemožnost "vymezení co si může appka může dovolit".

I když chápu co jsi tím myslel, síť, která stojí a padá na luxování informací a proti tomu moje snaha vyhnout se jedné mině v celém minovém poli.