Řešení pro připojení 10 monitorů

Re:Řešení pro připojení 10 monitorů
« Odpověď #15 kdy: 07. 03. 2020, 19:45:02 »
 :o
OMG


Re:Řešení pro připojení 10 monitorů
« Odpověď #16 kdy: 07. 03. 2020, 20:22:19 »
Moc nevěřím, že nové CPU bude výrazně rychlejší než těch xeoních 16/32 jader.

Tipuju si, že se více grafikami a na nich multiple monitory dostáváš za limity optimalizace grafiky windows. Funguje správně HW akcelerace na jedné obří ploše z více grafických karet?

Re:Řešení pro připojení 10 monitorů
« Odpověď #17 kdy: 07. 03. 2020, 20:22:38 »
Pracovat u takto zadřeného pc je zdraví nebezpečné, bo se v pauzách, kdy je zadřeno kouří moc cigaret.
Takže je potřeba nový výkoný hardware, bude šetřit zdraví a nervy uživatele při dělání scrýnšotu ne 8s ale 5s

Dovolil bych si nesměle namítnout, že by možná stačilo, nepoužívat excel na práci, na kterou zjevně není stavěný.

Re:Řešení pro připojení 10 monitorů
« Odpověď #18 kdy: 07. 03. 2020, 20:32:56 »
popřípadě nevíte někdo o "krabičce", která umí zobrazit n počet monitrů tak, aby to každý obraz byla nezávislá plocha ve windows?

Tzn... z další debaty chápu, že Vám nejde o multihead/multiseat provoz, ale jde pouze o to, aby Windowsy viděly každý ten displej zvlášť, a ve vlastnostech grafiky se s nimi dal udělat potřebný tetris z deseti obdélníčků, je to tak? Lišta stačí na primárním displeji, a myš sice musí jezdit napříč všemi plochami, ale při maximalizaci nějakého okna se toto roztáhne na fyzický displej. Tzn. chcete se vyhnout řešení, kdy to ovladač grafiky (nebo externí splitter) prezentuje jako jeden veliký displej, který bude mít dole lištu napříč přes pět monitorů, a jakékoli okno se při maximalizaci roztáhne napříč všemi displeji... ?

Toto podle mého znamená, že o jednotlivých displejích musí vědět ovladač grafiky. A nejsem si jistý, jestli toto funguje u daisy-chainu dvou monitorů přes DP-in/DP-out. Uvidíte.
« Poslední změna: 07. 03. 2020, 20:35:18 od František Ryšánek »

Re:Řešení pro připojení 10 monitorů
« Odpověď #19 kdy: 07. 03. 2020, 20:47:16 »
Dovolil bych si nesměle namítnout, že by možná stačilo, nepoužívat excel na práci, na kterou zjevně není stavěný.

Zrovna jsem si říkal, že tohle je čirý masochosmus. Bohužel v mnoha firmách je Excel takové udělátko na všechno a ve výsledku supluje DB, BI, ETL a mnoho dalších. Přitom to pořádně neumí ani zpracovat CSV.


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Řešení pro připojení 10 monitorů
« Odpověď #20 kdy: 07. 03. 2020, 21:17:28 »
Toto podle mého znamená, že o jednotlivých displejích musí vědět ovladač grafiky. A nejsem si jistý, jestli toto funguje u daisy-chainu dvou monitorů přes DP-in/DP-out. Uvidíte.

Daisy chain na monitorech Dell se prezentuje jako MST, predpokladam ze HP bude mit identicky chipset. MST prezentuje kazdy displej zvlast.. jenze klasicka graficka karta nemusi podporovat vice monitoru (nedostatek timing controleru), typicky intel iGPU ma 3 screeny (at uz na 3 jeho fyzickych vystupech, nebo na mene vystupech kdyz tam jsou pak MST displeje). Nvidie (consumer) mivala omezeni tusim na 4.. v tomto jsou Quadra a WX grafiky neomezenejsi.

Re:Řešení pro připojení 10 monitorů
« Odpověď #21 kdy: 07. 03. 2020, 21:51:18 »
PS: Musí to být NVidia?

Jestli ne, tak dve AMD FirePro W600 to resi.. (kazda ma 6x MiniDP), po 2.500.- z eBaye :)

Já spíš myslel něco takového, když to chce z ČR:

https://graficke-karty.heureka.cz/amd-radeon-pro-wx-9100-16gb-100-505957/
(6× DP)

nebo

https://graficke-karty.heureka.cz/matrox-c900-e4gbf/
(9× DP)
tady by mohlo stačit 1 ks pokud ten PC má už jedno GPU v pokud to PC má už jeden výstup na desce.

Tyjo, WX9100 je dobrý dělo.

Jinak to vypadá, že Matrox C-series jsou už EOL - včetně C900. Zřejmě ještě tak jeden kvartál a konec.
Novější D-series jsou "jenom" čtveřité a umí "jenom" 4 GB RAM.
Matrox už asi před pěti lety ukončil vývoj svých vlastních čipů a slavně přešel u C-series na čipy Radeon, ovladače jsou trochu přebalený Catalyst. Pro mě se tím Matrox stal "divizí professional graphics" v rámci AMD. Takže mě dost překvapila zprávička z letošního ledna, že Matrox uvedl D-series s čipy NVidia (Quadro).
A pravda je, že o to míň mě překvapuje, že WX9100 si AMD uvedla sama (a že Matrox něco podobného nemá). Pravda je, že Matrox dlouhodobě nešponuje 3D výkon - spíš se snaží, držet na uzdě spotřebu a teplo.

Ohledně té GPU RAMky mám ale pocit, že na popsané použití grafika stejně potřebuje sotva framebuffer. Víc GPU RAMky má smysl na 3D a to hlavně při použití detailních/velkých textur. Nebo na nějaké GPGPU aplikace. Na excel a střih videa to smysl nedává. Ledaže by střižna používala GPGPU na transkódování - a i tam si myslím, že grafika těch frejmů nepotřebuje držet v GPU RAMce zase tolik, aby dávalo smysl honit gigabajty...

Vcelku souhlasím s Dustinem, že upgrade na novější Xeon tomu asi nepomůže. Ne v Excelu :-) a asi ani ve Výstřižcích.

Excel umí vytížit 32 jader? Trochu mi vrtá hlavou, jak se Windows kamarádí s NUMA alokací paměti různým procesům. Jestli by třeba nepomohlo, jeden procesor vyndat :-)

"Nastartovat výstřižky trvá dlouho" - co jsem si tak všiml rychlým googlem, zdá se, že výstižky jsou za určitých okolností bída pomalá, a nebude to leností CPU ani grafických karet. Nesmyslně pomalu startují konkrétně na multi-display sestavách. Prostě soudruzi v Microsoftu něco nezvládli. Pokud potřebujete při típání nějakou rychlou následnou operaci, jako třeba obdélníkový ořez, navrhuji alternativu, kterou dlouhodobě používám: použiju standardní PrintScreen (sejme všechny desktopy) nebo Alt+PrintScreen (sejme okno které má focus) a následnou úpravu provedu v Irfanu. Ořez má zkratku Ctrl+Y.

Skript pro AutoHotKey na start IrfanView kombinací Win+I :

Kód: [Vybrat]
#i::
IfWinExist IrfanView
WinActivate
else
Run "C:\Program Files (x86)\IrfanView\i_view32.exe"
return

Podobným způsobem mám v tomtéž skriptu zařízených pár dalších klávesových zkratek. (Ono by prosté spuštění programu asi šlo zařídit i nějakým standardním způsobem ve Windows, nevím - AHK používám i na jiné věci, třeba na vkládání emailové signatury klávesovou zkratkou kamkoli, třeba do webových fomulářů.)

Koukám že dnešní 14nm Xeon E5 V4 může mít víc cache, nebo se dá vyhnat na vyšší turbo. Ramka DDR4/2400 zrovna v Excelu rychlejší nebude, protože má přepočteno na nanosekundy podobné latence, jako starší DDR3/1600. Oproti původnímu 32nm Xeon E5 (Sandy Bridge EP), který měl AVX, tenhle nový E5 V4 umí AVX2 (neumí AVX512?) - ale to je Excelu taky jedno, to se může hodit na transkódování videa, pokud toto běží na CPU a pokud použitý software novější instrukční sadu využije...

Re:Řešení pro připojení 10 monitorů
« Odpověď #22 kdy: 07. 03. 2020, 21:52:15 »
Pracovat u takto zadřeného pc je zdraví nebezpečné, bo se v pauzách, kdy je zadřeno kouří moc cigaret.
Nedobře se na to díváš, Veverko. Tohle je naopak nejlepší prevence karpálů a jiných "ergonomických" problémů. Zpozdilí jedinci přemýšlí, jak by u počítače stáli, chodili, věšeli se tak, aby jim paže s tělem svíraly úhel 85.4 stupňů, zatímco moudrý muž jde jednou za 45minut na cígo a hezky si při tom protáhne celé tělo. Má-li navíc to štěstí, že žije v prostředí, které není zcela přírodyprosté, kouká u toho na kosa, jak si pochutnává na žížale. A jak je navíc tlustej, pantáta Kos Žlutonos! Hned má člověk radost za života, že ani k psychoterapeutovi nemusí (vykládat mu, jak mu nejde připojit deset monitorů)!