GUI tookit pro Linux a Windows

Re:GUI tookit pro Linux a Windows
« Odpověď #30 kdy: 03. 04. 2020, 17:08:15 »
Mám vám to nakreslit?
Budu dělat digitální kartotéku:
Přehled Karet (vlastní Widget?), Kde bude:
Název karty, její nějaké vlastnosti a tlačítka s otevřením, podnabídkou s exportem...
Když se to otevře, bude tam rozhraní pro úpravu.
Kartu můžete mít že šablony, kde jsou vlastnosti. Pokud to v šabloně dovolíte, lze i individuálně přidávat.

Teď mírně uvažuju nad tím, že by se mi možná hodilo něco podobného, koukal jsem po nástrojích, které umožňují takový typ aplikace (open source user-friendly frontend pro DB s master-detail rozhraním) udělat s minimálním úsilím. Našel jsem třeba https://www.openxava.org/ , od pohledu mi to přijde dobrý. Máte s něčím podobným někdo dobré zkušenosti?

No to „udělat s minimálním úsilím“ je docela relativní. Třeba Openxava je komplexní nástroj a pro nasazení to musíte nejspíš docela nastudovat.

Mě zaujal ještě Apache Isis. Ten mi přišel hodně zajímavý a jednoduchý sample jsem rozběhal za chvíli. Na druhou stranu, pokud znáte libovolný toolkit, základní master-detail aplikaci máte také hotovou za chvíli. Spíš jde o ten další level, kdy chcete aby to našeptávalo hodnoty, validovalo, kontrolovalo kardinalitu, práva atd. Tam potom ta komplexita dost rychle vystřelí nahoru... Pro tyhle účely se hodí nástroj, který na tyto situace pamatuje. Ale zase ho musíte nastudovat. Řekl bych, že platí něco jako zákon zachování pracnosti :-D  Takže to není jen o toolkitu...