reklama

3D tisk - rychlý návrh krabiček pro elektroniku

mhi

  • ***
  • 132
    • Zobrazit profil
Re:3D tisk - rychlý návrh krabiček pro elektroniku
« Odpověď #30 kdy: 10. 03. 2020, 15:07:36 »
supler mam asi 5 :), namodelovat to jde uplne presne a mam to tak, jenze ty modely musi obsahovat i diru nad/pod soucastkou, to se tam potom ve finalnim modelu v tinkercadu dolepuje celkem spatne (je to dano tim nastrojem, nenasel jsem tam moznost jak elegantne napasovat nejaky tvar na jiny aby nevznikaly ruzne nepresnosti). Je to dan za rychlost takoveho navrhu, krabicka byla namodelovana se spravnymi modely doslova za par minut.

Elegantni reseni by bylo kdyby tinkercad umel udelat ruzne levely objektu/der, abych existujici diru mohl dodatecne necim dalsim vyplnit. Nejspis to ale nejde, nebo nevim jak.

reklama


Re:3D tisk - rychlý návrh krabiček pro elektroniku
« Odpověď #31 kdy: 10. 03. 2020, 18:54:07 »
A nebylo by trochu lepší vzít model, přidat jej do projektu, promítnout si jeho obrys do výkresu v příslušné rovině a říci výkresu, aby udělal kolem toho obrysu třeba 2mm offset a ten pak vytáhnout do 3D/odečíst/whatever? Offset zadat třeba jako parametr modelu, aby šel snadno kdykoliv změnit a nemusel jsi jej lovit v příslušném výkresu. Když se model nebo tvůj parameter boardOffset změní, změní se vše navázané. Netuším, zda to tinkercad umí, ale ve Fusion je to běžná operace. Pravděpodobně dospělejší (čti draze placené) cady to umí ještě stokrát lépe. Je možné, že to umí i FreeCAD, nevím.

Re:3D tisk - rychlý návrh krabiček pro elektroniku
« Odpověď #32 kdy: 10. 03. 2020, 19:01:58 »

 

reklama