Doporučte prosím modem pro VDSL

thcom

  • ***
  • 147
    • ICQ komunikátor - 968601
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Doporučte prosím modem pro VDSL
« kdy: 26. 02. 2020, 22:06:38 »
Ahoj, planujeme zalozni pripojeni pres VDSL,
jako router mame turris takze potrevujeme opravdu pouze projit router s linkou

bohuzel termnator nam jeste o2 neda

co pouzivate Vy, aby se to nemuselo casto restartovat ?

diky TH
« Poslední změna: 26. 02. 2020, 22:21:59 od Petr Krčmář »


Re:doporucte prosim modem pro VDSL
« Odpověď #1 kdy: 26. 02. 2020, 22:19:36 »
A je to nutne mit to od O2?
ISP je spousta a maji to nasmlouvany s CETINem.
Ja sem to ted resil a mam to od metronetu.
Domluvili technika z CETINu a ten prijel a namontoval terminator...

Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #2 kdy: 27. 02. 2020, 10:37:25 »
Hlavne nebrat "smrtbox" Smartbox od O2, nejvetsi srot, ktery jsem videl.

Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #3 kdy: 27. 02. 2020, 10:52:08 »
j smartbox je odpad, velka chyba. ty ostatni modemy jsou jen ruzne moc spatny, kdyz se daj dat do bridge a vytacet mktikem tak to jde ale stejne se semtam kousnou..., taky cekam az se o2 uvoli s terminatorem, prej 3 mes.
bohuzel jinam nemuzu, tak cekam..

Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #4 kdy: 27. 02. 2020, 11:56:32 »
Dlhodobo nemam problemy so zyxelmi, a nakolko sa hojne pouzivaju u Vas aj u nas, povazujem to za celkom chodivu univerzalnu vec.
Naposledy som myslim nasadzoval VMG3312-T20A a drzi myslim s povodnym fw ...
(bridge s mikrotikom)


Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #5 kdy: 27. 02. 2020, 14:20:55 »
Fritz!box .. mám dnes už poměrně obstarožní 3390, v provozu více jak 6 let, naprosto bezproblémový provoz, dlouhý support ( na poměry těchto typů zařízení ), tomu všemu ale odpovídá cena.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #6 kdy: 27. 02. 2020, 14:34:13 »
Fritzbox jen na bridge je trochu drahá sranda.
Už jsem to psal jinde: Jestli vám bude stačit jeho profile, stačí starý Comtrend 3026e v1 od O2, v bridge prostě jede, nikdy jsem jej neresetoval. Dnes jetý stojí pár šušní.

Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #7 kdy: 27. 02. 2020, 14:56:40 »
tady není o čem diskutovat. Terminátor od Cetinu. Pokud to Váš "poskytovatel" neumí, poptejte u jiného. Je totiž uplně jedno komu za to DSL v podstatě platíte, ty dráty jsou stejně cetinu:)

Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #8 kdy: 27. 02. 2020, 16:50:02 »
Řešil jsem doma podobnou věc aktuálně, zvyšovali u otu rychlost tak super, přepojily mě od jiného dslamu na VDSL2 což můlj starý huhlavej modem neuměl respektive nějaký ten pod protokol VDSL2 samotného, takže jsem šel do k ufonovy pro Zyxel VMG3312-T20A, přepnul jej do bridge modu vypnul vše co se dá, za tím mikrotik vše stejné jako předtím u starého modemu, adresa stejna ipv6 také, tento zyxel chodí v pohodě je malý nenapadný stal tisícovku a ještě má usb ze kterého napájím ESP32 :D.

Počáteční důvod změny na lince byl u mě ale úplně k prdu protože stejně na konec nedostali více než 25Mbit a to jsme 900metrů drátově od ústředny, tak aspoň máme TV od otu za tu samou cenu.

Pán servisák od cetinu nevěděl co je terminátor, jen říkal potřebujete jinej modem u mě dobrý tady na tabletu to jde ale víc než 25 ani boha, rozčiloval se proč lidem ty služby dávaj když sem ta rychlost nedojde.

Takže taky zrychlujeme :D

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #9 kdy: 27. 02. 2020, 17:44:31 »
...Terminátor od Cetinu...

Jasně, ale kdo jej už nabízí?

...Pokud to Váš "poskytovatel" neumí, poptejte u jiného. Je totiž uplně jedno komu za to DSL v podstatě platíte, ty dráty jsou stejně cetinu:)

Tak to bohužel není pravda, poskytovatelé se liší kvalitou servisu, nabídkou veřejných IPv4 a IPv6 a dalšími vlastnostmi.

ETNyx

Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #10 kdy: 27. 02. 2020, 18:32:39 »
...Terminátor od Cetinu...

Jasně, ale kdo jej už nabízí?

...Pokud to Váš "poskytovatel" neumí, poptejte u jiného. Je totiž uplně jedno komu za to DSL v podstatě platíte, ty dráty jsou stejně cetinu:)

Tak to bohužel není pravda, poskytovatelé se liší kvalitou servisu, nabídkou veřejných IPv4 a IPv6 a dalšími vlastnostmi.

Zrovna teď řeším přípojku od METRONET s.r.o., ti Terminátora od Cetinu už pronajímají (teda mají v ceně), instalaci ještě nemám hotovou ale zatím komunikace na jedničku, IPv4 za 100 Kč, IPv6 /64 v ceně, jako router přivezou předkonfigurovaný Mikrotik (ten se platí zvlášť).

Jinak O2 zlo od toho radči ruce pryč, známá si šla pro ADSL a nainstalovali ji to jejich podvodný "5G", fakt pecka :-D

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #11 kdy: 28. 02. 2020, 10:14:50 »
Zrovna teď řeším přípojku od METRONET s.r.o., ..., IPv4 za 100 Kč, IPv6 /64 v ceně, ...

Nikde nevidím jejich ceny VDSL. Cena IPv4 je nejasná, IPv6 píšou /56. Tak jak je to? To jsou nějací zmatkaři...

Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #12 kdy: 28. 02. 2020, 11:14:02 »
Zrovna teď řeším přípojku od METRONET s.r.o., ..., IPv4 za 100 Kč, IPv6 /64 v ceně, ...

Nikde nevidím jejich ceny VDSL. Cena IPv4 je nejasná, IPv6 píšou /56. Tak jak je to? To jsou nějací zmatkaři...

Maji tam na strankach tu interaktivni nabidku. Po vyplneni adresy nabizi jen ty tarify co jsou tam k dispozici.. i s cenou.
Mam od nich IPv6 WAN /64 a IPv6 LAN /56, ale nemam tucha co to znamena :-D

Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #13 kdy: 28. 02. 2020, 12:50:41 »
Fritz!box .. mám dnes už poměrně obstarožní 3390, v provozu více jak 6 let, naprosto bezproblémový provoz, dlouhý support ( na poměry těchto typů zařízení ), tomu všemu ale odpovídá cena.

Fritzboxy jsem mel snad vsechny v rukou, jelikoz jsem 30 let zil v nemecku, podle mne pro normalniho uzivatele, je to nejlepsi krabice, ktera muze byt. Zacinal jsem FB7170 a ted pouzivam 7590 na O2 a v nemecku mam prez O2 SIMkartu za 100 KC za mesic s FB 6890 LTE.
Fritzboxy vyhravaji v zapadnich zemich vsechny souteze a CETIN ma na ne certifikat, takze fritzbox spolupracuje dobre s linkou CETinu. Jedina nevyhoda je ze neumi 2 VLAN a tudiz nejede ten debilni system O2-TV.
Fritzbox ma svuj Dynamic DNS , je se to https://sso.myfritz.net/,
spolupracuje se svymy systemovymi telefony, smarttelefony i vsemi cizimi znackami trema od Siemens. Ma hodne vymozenosti a ja osobne bych uz nic jineho nechtel

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte prosím modem pro VDSL
« Odpověď #14 kdy: 28. 02. 2020, 13:27:06 »
Tak to vidíte. I obyčejnému Frantovi (Fritzovi?) se můžou hodit VLANy, aniž by to věděl, a Fritzbox je nemá.