Pomůže zkrácení DSL linky o 10 metrů citelně zlepšit rychlost ?

Zdravím, DSL kabel je natažený přes celý byt (cca 10 metrů) do zásuvky, profil 100Mbit, reálná rychlost 66Mbit. Pokud to zkrátím zlepší se to razantně třeba na 76 Mbit?
Můj typ je že max o 1 Mbit ale radši se zaptám zkušených než jít naslepo. Díky


Re:Pomůže zkrácení DSL linky o 10 metrů citelně zlepšit rychlost ?
« Odpověď #1 kdy: 26. 02. 2020, 13:55:29 »
Pokud je to normální telefonní kabel a nevede okolo zdroje rušení, tak bude rozdíl rychlosti odpovídat odchylce měření.

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Pomůže zkrácení DSL linky o 10 metrů citelně zlepšit rychlost ?
« Odpověď #2 kdy: 26. 02. 2020, 13:59:23 »
Nemusis zkracovat, ale muzes to zkusit pripojit bliz docasne - a uvidis zda se ti to oplati tam nainstalovat natrvalo.

Re:Pomůže zkrácení DSL linky o 10 metrů citelně zlepšit rychlost ?
« Odpověď #3 kdy: 26. 02. 2020, 14:44:26 »
Při přechodu z ADSL na VDSL jsem dostal nový modem ZTE H267A. Po čase jsem si všiml, že cca 3x týdně vypadává DSL spojení. Sice se hned (během cca 1-2 minut) spojení zase naváže, ale jelikož používám VoIP, tak je modem nepoužitelný. Také mám telefonní kabel od přípojky dlouhý 10m a první moje myšlenka byla, že za to může právě on, ale nee. Proběhla reklamace, technik z Cetinu mi řekl, že vedení je OK a prý už viděl mockrát tel. kabel omotaný kolem el. kabelu a vše fungovalo, takže tel. kabel by na to neměl mít vliv. Modem ZTE jsem reklamoval, ale problém přetrvával, pomohla až výměna modemu za jinou značku.

Takže moje zkušenost je, že 10m dlouhý tel. kabel nemá na kvalitu spojení vliv a ani na rychlost to nemá žádný vliv, který bys reálně poznal.
« Poslední změna: 26. 02. 2020, 14:46:53 od LarryLin »

Re:Pomůže zkrácení DSL linky o 10 metrů citelně zlepšit rychlost ?
« Odpověď #4 kdy: 26. 02. 2020, 14:49:57 »
*DSL su linky na vonkajsie vedenia, aj ta najrychlejsia VDSL je dimenzovana na cca 50Mbit/s pri 300 metroch, potom musi byt repeater inac nastane utlm. Napr ak je vedenie cca 1.5km ked ta rychlost klesne az niekde na 12Mbit/s. Cize 10m v byte bude nemeratelnych ak ten kabel nie je poskodeny.


Re:Pomůže zkrácení DSL linky o 10 metrů citelně zlepšit rychlost ?
« Odpověď #5 kdy: 26. 02. 2020, 14:51:43 »
Měl jsem to upřesnit, chtěl jsem zkrátit linku ISP do účastnické zásuvky (ten novej typ) na ni je napíchlej terminátor.
Do mikrotiku bych pak napíchnul 10m UTP. Údajně terminátor umí všelijaké nové fičury tak třeba je u něj každej metr méně dobrej (jakmile nainstalovali terminátor snížil se ping ze 14 na 12 a vzrostla rychlost o cca 3Mbit) ale jak uvádíte jde o telefonní kabel a princip bude zřejmě stejnej a rozdíl zanedbatelný.

Re:Pomůže zkrácení DSL linky o 10 metrů citelně zlepšit rychlost ?
« Odpověď #6 kdy: 26. 02. 2020, 15:08:10 »
Nepomůže. Určující je délka a kvalita vedení mezi ústřednou (repeaterem) a účastníkem.