reklama

Podporuje raspberry pi hotplug ? Zatuhlo

Podporuje raspberry pi hotplug ? Zatuhlo
« kdy: 25. 02. 2020, 21:21:50 »
Pánové, to raspberry pi 3 . mě sýří. Měl jsem tam zapojen usb hub se síťovkou (neboť raspberry pi 3 , jak známo má jen a pouhý stomegabit).
Stahoval jsem nějaký soubor, nicméně ukončil curl přes ctrl C. Poté jsem USB zařízení vytáhl a v tu chvíli raspberry pi 3 zamrzlo. Jak je to možné?  V tu chvíli i zhasla dioda klávesnici. Na raspberry pi 3 svítí nadále červená dioda obraz je zamrzlí.

Jde vůbec zjistit, zda je kernel panic, či neco zvyčíst zdmesg?

Prohnal jsem port USB "udělátkem" na měření napětí,proudu a času: port má volty (pět), ale nemá ampéry, ať tam připojím cokoli(myš,telefon, klávesnici)- zkoušen samozřejmě port Raspberry pi 3 samozřejmě.. To by mě také zajímalo, jak je tohle možné-takováto situace, kdy není proud a je napětí...

(Proudové limity zdaleka nebyly prolomeny, jelikož to v pohodě bez blesku běželo 3 hodiny předtím, raspberry pi nebylo přetaktováno a je tam raspbian lednový).

reklama

Re:Podporuje raspberry pi hotplug ? Zatuhlo
« Odpověď #1 kdy: 25. 02. 2020, 22:04:55 »
Já vim co s tím je.
Máš to rozbitý.

Bohužel věšteckou kouli nemám, tak víc nemůžu sloužit.

Asi nejlepší věc by byla otevřít okno, postavit se proti němu s raspberry v ruce, rozpřáhnout se a hodit tak daleko jak jen dokážeš. Garantuju, že když ho trochu roztočíš jako žabku, poletí skvěle.

Pak se myslím nejen Tobě parádně uleví.
Tahle destička evidentně u Tebe minula svůj účel.

Re:Podporuje raspberry pi hotplug ? Zatuhlo
« Odpověď #2 kdy: 26. 02. 2020, 10:55:23 »
že když ho trochu roztočíš jako žabku, poletí skvěle.

Pak se myslím nejen Tobě parádně uleví.
Neuleví, pak mě bolí ramenou, když házím jak daleko dokážeš.

reklama