Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru

luvar

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« kdy: 24. 02. 2020, 08:55:09 »
Ahoj vospolok,
má niekto nejaké riešenie pre jednorazový mail (niečo ako 10minutemail) na vlastnej doméne? Mojím cieľom je poslať obšas mail nejakému eshop-u z inej, ako mojej vlastnej mailovky, ale odpoveď dostať naspäť "domov".

Osobne využívam sw suitu Zimbra (kus starsiu verziu) a nastavenie aliasu na mail adresu je jednoduche, ale nastavit si rovnakeho odosielatela a podobne, by bolo vela prace.

Ma niekto takyto skript/postup? Kludne i cli mail.

PS: Inspiraciou mi je, ze niekto tu na fore spominal, ze registrovanie na random eshopy riesi vzdy vlastnou adresou a uviedol i skript.
« Poslední změna: 24. 02. 2020, 09:07:59 od Petr Krčmář »


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:jednorazová email adresa na vlastnom mail serveri
« Odpověď #1 kdy: 24. 02. 2020, 09:01:26 »
Mohl by ti pomoct/vyhovovat tzv. doménový koš

Re:jednorazová email adresa na vlastnom mail serveri
« Odpověď #2 kdy: 24. 02. 2020, 09:18:13 »
Mohl by ti pomoct/vyhovovat tzv. doménový koš
Domenovy kos je nieco ine. Mail pride, ale chyba tam moznost obmedzenej platnosti mailboxu.
btw maildrop.cc je open source https://gitlab.com/markbeeson/maildrop

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« Odpověď #3 kdy: 24. 02. 2020, 11:15:25 »
Tohle mam easy u sebe - konfigurace Postfix-u je v SQL, takze vytvoreni "mailboxu" pro prijem je jeden insert do tabulky "virtual" (vytvori se alias pro muj mail), muzu to kdykoliv smazat nebo obnovit (kdyz jde o moji domenu/server). Pouzivam to spis tak ze kazdy obchod/partner ma vlastni email, takze pokud nekomu neco utece, budu vedet kdo za to mohl.

Re:Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« Odpověď #4 kdy: 24. 02. 2020, 11:32:15 »
A dá se tam nějak nastavit více domén (ta část za zavináčem)? (leický dotaz)

Předpokládám, že je to jen na čtení. jde to udělat takto pro odesílání, aby mail vůbec měl štemply DKIM, DMARC, SPF, SPOOF a já nevímjaké ještě.


Re:Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« Odpověď #5 kdy: 24. 02. 2020, 14:46:05 »
BTW google/gmail ma JMENO+COKOLIV@ => vzdycky spadne do mailboxu JMENO
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« Odpověď #6 kdy: 24. 02. 2020, 18:45:30 »
Lepší poštovní servery mají tu vlastnost, že za část před zavináčem můžete přidat plus a za to nějaký text (vyhovující pravidlům pro e-mailovou adresu), a pi doručování se pak tahle část odstraní. Takže můžete posílat e-maily na luvar@example.com a luvar+alza.cz@example.com a luvar+Facebook@example.com a vše vám to bude chodit do schránky luvar. Tuhle vlastnost podporuje i GMail (při příjmu e-mailů, pro odeslání není potřeba žádná speciální podpora, prostě uvedete e-mail i s tím plusem).

Není to úplně jednorázový e-mail, ale můžete si tak snadno vytvořit unikátní adresu pro každý e-shop, a pokud na ten e-mail začnou chodit další e-maily, třeba od spammerů, budete vědět, odkud vítr vane (a můžete tu jednu konkrétní adresu rovnou zablokovat).

Re:Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« Odpověď #7 kdy: 24. 02. 2020, 19:07:08 »
a můžete tu jednu konkrétní adresu rovnou zablokovat.
A co zabrání těm spammerům ten text za plus odstranit také?

Re:Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« Odpověď #8 kdy: 24. 02. 2020, 19:33:06 »
A co zabrání těm spammerům ten text za plus odstranit také?
To, že koupili databázi n tisíc / stovek tisíc / milionů zaručeně pravých a ověřených e-mailových adres, a nebudou ji procházet řádek po řádku a zkoumat, co by se s tou e-mailovou adresou dalo dělat. Ostatně, proč by to ten spammer dělal? Aby chránil svůj zdroj? Ale pokud vás to trápí, můžete si tam nakonfigurovat jiný, méně profláklý oddělovač.

Re:Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« Odpověď #9 kdy: 24. 02. 2020, 21:18:41 »
A co zabrání těm spammerům ten text za plus odstranit také?
To, že koupili databázi n tisíc / stovek tisíc / milionů zaručeně pravých a ověřených e-mailových adres, a nebudou ji procházet řádek po řádku a zkoumat, co by se s tou e-mailovou adresou dalo dělat. Ostatně, proč by to ten spammer dělal? Aby chránil svůj zdroj? Ale pokud vás to trápí, můžete si tam nakonfigurovat jiný, méně profláklý oddělovač.
Spamy neposílají hlupáci. A předpokládat, že při řešení otázky, jak nejlépe projít antispamem, by je zastavilo takhle profláklé "řešení", které odstraní jeden awk je .. nereálné.

Re:Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« Odpověď #10 kdy: 24. 02. 2020, 21:31:11 »
Spamy neposílají hlupáci.
Posílání spamu je čistě komerční záležitost. A každý si umí snadno spočítat, že než se ručně zabývat každou jednotlivou adresou a dumat nad ní, co s ní provést, je jednodušší prostě koupit větší databázi.

A předpokládat, že při řešení otázky, jak nejlépe projít antispamem, by je zastavilo takhle profláklé "řešení", které odstraní jeden awk je .. nereálné.
Tohle ale není antispam, je to blokace jedné konkrétní e-mailové adresy. Když spammer všude odstraní rozšíření, z některých platných e-mailových adres vyrobí neplatné. Když zkusí obeslat obě adresy (jak s rozšířením tak bez něj), dostane adresát dva stejné e-maily, což může aktivovat skutečný antispam. Zkrátka spammerovy se nevyplatí se tím zabývat, protože neví, co má s e-mailem udělat.

Ale pokud si myslíte, že spammeři rozšíření odstraňují, není přece nic jednoduššího, než se do eshopů registrovat e-mailem, který jinde nepoužíváte, a k němu přidávat to rozšíření. Jakmile se vám pak někdo pokusí doručit e-mail na tu adresu bez rozšíření, víte, že je to spammer.

Re:Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« Odpověď #11 kdy: 24. 02. 2020, 22:03:25 »
BTW google/gmail ma JMENO+COKOLIV@ => vzdycky spadne do mailboxu JMENO
Již dlouho využívám, bohužel:
- ne všude podporují tento formát e-mailové adresy pro registraci. Ať už záměrně, nebo to neprojde validací pro platnou adresu. Nepoužívám pro to "JMENO+", ale vždy "ALIAS+", tedy ne hlavní schránku.
- to pro změnu nefunguje všude správně pro odchozí poštu, protože některé CMS berou odesílatele z hlavičky "Sender:" a ignorují hlavičku "From:", a tak se s vámi na zákaznické podpoře pak odmítají bavit, protože hlavní adresu neevidují.
- někdy dokonce e-mail nesmí obsahovat název toho webu/firmy, kam se člověk registruje, takže nelze použít "alias+nazev_webu".
- ale vůbec nejlepší jsou případy, kdy ten nečekaný znak plus v adrese zboří IS nějaké služby, nebo když nemají správně escapování e-mailu, a pak se s ním nelze ani přihlásit...
Na toto všechno jsem již narazil...

McFly

  • *****
  • 560
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jednorázová e-mailová adresa na vlastním serveru
« Odpověď #12 kdy: 25. 02. 2020, 08:34:37 »
Já mám jednu doménu, co používám jen na registrace a podobné legrace. Takže si vytvářím aliasy alza@example.com, czc@example.com, databazeknih@example.com a podobně, zatím mi ale žádný spam nepřistál, a to ani do jedné. Mám jich už desítky za ty roky. 20 let mám e-mail od volny.cz, ale štvalo mne, že mi tam chodí tolik spamu a bordelu (virusfree.cz řešení od Excello nějak selhává), takže jsem vše, co šlo, přeregistroval na aliasy výše uvedené. Freemail mám už jen z nostalgie, prakticky jej nepoužívám.

Kdysi dávno jsem si chtěl udělat dočasný mail jako veřejnou free webovou službu. Mám to v podstatě vymyšleno, teď to jen po nocích naprogramovat (hrubý kód mám). Ale ještě nevím, zda to spustím veřejně. Konkurence je velká, mělo by to smysl? :)

Kdysi jsem občas používal http://emailnachvilku.cz/ - ale vypadá, že je KO...