Kde sehnat funkční starý notebook

Jen Kings

  • **
  • 50
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Kde sehnat funkční starý notebook
« Odpověď #15 kdy: 14. 02. 2020, 10:15:25 »
Co něco takového: https://pc.bazos.cz/inzeraty/siemens-nixdorf/ - mám jeden doma s win milénium a asi před rokem kdy jsem ho zkoušel naposledy zapnout, tak šlapal

To vypadá že by mohlo být přesně to, co hledám.  :)


Re:Kde sehnat funkční starý notebook
« Odpověď #16 kdy: 14. 02. 2020, 19:30:08 »
Popravdě mám zřejmě někde ve skříni Compaq Presario s Pentiem cca 166 MHz a tuším i SB-compatible zvukem... je na něm dual-boot RedHat 6.2 a Windows 95 a kus nostalgie. Vzdát se ho zatím nechci, a popravdě jeho DSTN displej je dost bída, síťovka 3com je v PCMCIA slotu a možná od ní už nemám externí pigtail s RJ45 apod.

f-k-r

  • ***
  • 102
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat funkční starý notebook
« Odpověď #17 kdy: 14. 02. 2020, 20:21:27 »
Někde se mi válí Olivetti Quaderno (XT, 20 MB disk), to už je asi příliš, co ;-)?

Jen Kings

  • **
  • 50
  • Hryprodva.cz
    • Zobrazit profil
    • Hry Pro Dva
    • E-mail
Re:Kde sehnat funkční starý notebook
« Odpověď #18 kdy: 14. 02. 2020, 20:43:38 »
Někde se mi válí Olivetti Quaderno (XT, 20 MB disk), to už je asi příliš, co ;-)?

No, ten asi na hry sice asi moc nebude, ale je boží. Jen se obávám že je asi cenově jinde, než kolik bych chtěl invesovat.

e3k

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde sehnat funkční starý notebook
« Odpověď #19 kdy: 15. 02. 2020, 21:24:22 »
Zdravím.

už nějakou dobu se poohlížím po nějakém starém notebooku z dob DOSu / Win3.11 , na kterém bych si mohl občas zahrát nějaké ty staré klasiky (Lost Vikings, Stunts, Alone in the dark apod.). Vše, na co jsem kde narazil bylo buď za šílené peníze, a nebo tomu chyběla polovina věcí jako hdd, adaptér, ram atd.

Emulátroy jsou sice hezká věc, ale na starém železe a s melodiemi ze speakeru je zážitek lepší.

Máte nějaké tipy kde sehnat podobné železo za rozumný peníz?
mam doma DLT 3301 prestne s tych nostalgickych dovodov ako popisujes ale na hry to neni. Ten refreshrate na tom monochromatickom displeji ja tak akurat na staticky text. Da sa to ale pichnut na VGA a ma to 256! farieb. Zial nefunguje tomu externa klavesnica PS2. Asi bude problem v tom ze adapter je tiez PS2 a niekto ho pichol do klavesnicoveho portu....


Re:Kde sehnat funkční starý notebook
« Odpověď #20 kdy: 18. 02. 2020, 11:41:39 »
na hry dos box a nějaký starý monitor/lcd s co nejmenším rozlišením.. hraju takhle občas Wizardry 7 které jsem měl na disketách