Diskuze

Diskuze
« kdy: 10. 02. 2020, 12:15:26 »
Dobrý den,

mohl by mi někdo z redakce prosím vysvětlit co je na příspěvku

@klokan
"systemd má za cíl se stát základem pro distra od začátku a z velké části jím už je."
Aha, ok, tak to potom ano ... asi mě zmátlo to že to měl být jenom init, nebo se to tak aspoň říkalo ...


[https://www.root.cz/zpravicky/systemd-homed-pro-praci-s-domovskymi-adresari/]

proti pravidlům že mi to mažete?
Jestli má cenzor zase blbou náladu tak je mi to líto, ale nemusí si to vylévat na mě.

Děkuji


Re:Diskuze
« Odpověď #1 kdy: 10. 02. 2020, 13:54:22 »
Komentář nebyl schválen, protože nemá žádný rozumný obsah. Je to jen ironické osobní povzdechnutí, které ale čtenáři nepřináší žádnou informaci.

Re:Diskuze
« Odpověď #2 kdy: 10. 02. 2020, 14:29:36 »
"Komentář nebyl schválen, protože nemá žádný rozumný obsah. Je to jen ironické osobní povzdechnutí, které ale čtenáři nepřináší žádnou informaci."

sorry jako, ale to je jako z Rudeho Prava blahe pameti, tvl :-(

Re:Diskuze
« Odpověď #3 kdy: 10. 02. 2020, 16:02:03 »
Na rozdíl od Rudého práva my nehodnotíme komentáře na základě názoru. Klidně tu můžou diskutovat milovníci i odpůrci systemd. Tohle není problém.

Problém jsou komentáře, které nemá smysl číst. Typicky trolling, ironické komentáře, hating, provokace a podobně. Komentář musí být přínosný pro toho, kdo ho čte. Protože komentář se jednou napíše a pak tisíckrát přečte.

Re:Diskuze
« Odpověď #4 kdy: 10. 02. 2020, 17:27:50 »
Ač nerad, musím se zastat Petra. Poměrně mi v různých diskuzích vadí, že tam zpravidla píšou lidé, kteří musí mít názor na vše, ale přidaná hodnota nula.

Psal jsem na serverech iinfo i nesouhlasné komentáře, ale protože jsem se rozepsal a vysvětlil, podložil fakty, tak mi to nikdy nebylo smazáno.

Osobně, když píšu někam komentář, tak nad tím přemýšlím. Je strašně fajn, že Petr maže různé výblitky, toď za mě.


Re:Diskuze
« Odpověď #5 kdy: 10. 02. 2020, 20:16:05 »
Pamatuju, ze kdyz jsem tu tak pred 10 lety zacal chodit pravidelneji, tak v diskuzich neslo proti tem zastupum linuxovych ADHD fanatiku bojovat konstruktivne jinak, nez trollingem.

Re:Diskuze
« Odpověď #6 kdy: 10. 02. 2020, 20:30:31 »
@Petr Krčmář

Jistě, přisoudit někomu "jak to myslel" a pak to smazat, to vůbec Rudým Právem nezavání.

Ale zpět k onomu textu - já se prostě té větě podivil. Celé roky čtu hádky o tom jak je systemd náhrada initu a najednou si přečtu že byl od začátky plánován jako základ pro distribuce jako GNU. Nejsem IT guru z Prahy s denně plným Twittrem dalších guru, tak jsem prostě napsal poznámku ke konkrétnímů textu (SLUŠNĚ) a čekal jsem jakokoliv odpověď, i žádnou. Odpověď by pro mě hodnotu určitě měla, proto jsem to taky zmínil. Pardon, těžko odhadovat co by zajímalo skutečně každého.

Jestli je na tom něco ironického tak to, že na tech. serveru, který se ohání věcností byla tato mini diskuze v minivlákýnku zastavená kvůli podezření na ironii. Opravdu úžasné.

Re:Diskuze
« Odpověď #7 kdy: 10. 02. 2020, 21:12:11 »
@Petr Krčmář

Jistě, přisoudit někomu "jak to myslel" a pak to smazat, to vůbec Rudým Právem nezavání.

Ale zpět k onomu textu - já se prostě té větě podivil. Celé roky čtu hádky o tom jak je systemd náhrada initu a najednou si přečtu že byl od začátky plánován jako základ pro distribuce jako GNU. Nejsem IT guru z Prahy s denně plným Twittrem dalších guru, tak jsem prostě napsal poznámku ke konkrétnímů textu (SLUŠNĚ) a čekal jsem jakokoliv odpověď, i žádnou. Odpověď by pro mě hodnotu určitě měla, proto jsem to taky zmínil. Pardon, těžko odhadovat co by zajímalo skutečně každého.

Jestli je na tom něco ironického tak to, že na tech. serveru, který se ohání věcností byla tato mini diskuze v minivlákýnku zastavená kvůli podezření na ironii. Opravdu úžasné.

souhlasim. a vypada to fakt divne, ze se smaze takovahle nevinna poznamka.
zavani mi to podobnymi moresy, jako ze je treba mazat "fake news", aby neobtezovalo lidi.
jako by lidi nemeli vlastni mozek a potrebovali vsecko predzvykat.

Re:Diskuze
« Odpověď #8 kdy: 11. 02. 2020, 12:19:39 »
Na tom je také zajímavé, že (nejen) jistí členové redakce svými příspěvky pravidla porušovat mohou... a jiní, kteří je neporušují, nedosahují kvalit "rozumného obsahu".  :)

Z pravidel

Citace
Redakce ze zásady nezasahuje do čtenářských diskusí a zavazuje se, že nebude mazat ani modifikovat názory, kromě případů, kdy tyto porušují některé z následujících pravidel. (...)

  • Vulgární či hrubé výrazy.
  • Urážlivé výroky na adresu druhé osoby či skupiny osob.
  • Texty, které mají za cíl jen vyprovokovat emotivní reakci (trolling).
  • Rasové útoky či útoky na jakoukoliv jinou menšinu či skupinu obyvatel.
  • Komerční nabídky a affiliate odkazy.
  • Odkazy na warez, sériová čísla, licenční kódy, pornografii a další nevhodný materiál stejně jako žádosti o poskytnutí tohoto obsahu.
  • Prokazatelně protiprávní obsah.
  • Příspěvky mimo téma (off topic).

 :D

Re:Diskuze
« Odpověď #9 kdy: 11. 02. 2020, 13:58:43 »
@Cikáda

To je IMHO tím, že je vidět že činy stále vedou jinam než vede řeč:
Ironie se vlastně běžně používá k vyjádření nesouhlasu nebo nějakého obecně více či méně souhlasného smýšlení. Pokud byl tedy příspěvek vyhodnocený mazatelem jako ironický a byl proto smazán, tak byl vlastně smazán protože domněle vyjadřoval nesouhlas. Tedy názor a proto byl smazán.
Teze o informační (ne)hodnotě neplatí, protože hodnotná měla být ta odpověď  ... to se u otázek či konstatování na něž má být reagováno, běžně stává. Požadavek, aby bylo každé jednotlivé sdělení informační, je směšný sám o sobě a troufnu si říct že to je jenom záminka.

Každopádně jsem si povšiml že úroveň toho co je smazáno neustále osciluje, často jeden den prochází kde co, diskuze se rozjede a druhý den smůla, takže pravděpodobně ne každý mazatel má stejný metr a někteří jsou řekl bych více "nabroušeni". Lidi jsou lidi, osobní faktor bych hned nevylučoval.

Re:Diskuze
« Odpověď #10 kdy: 11. 02. 2020, 14:26:57 »
Ironie ale zároveň velmi často působí nezdvořile, někdy jako výsměch nebo sarkasmus. Je pravděpodobné, že ten původní příspěvek byl míněn dobře a měl podnítit diskusi. Ovšem nebyla to otázka (takže není na co odpovídat) a v téhle podobě je to přesně to, co pak zažehne nesmyslnou ne-diskusi, kdy se jen dokola omílají stejné neproduktivní nesmysly.

Je potřeba to vidět i v kontextu toho, že to byla zprávička o systemd a tam je obecně velký potenciál k hatingu, trollingu a spoustě sarkasmu. Přesně tohle tu být nemá. Systemd je evidentně víc než jen pouhý init. Nemá smysl tu nahazovat věci jako „jo ahá a to jsem si myslel že“. To je přesně ten nechtěný sarkasmus, který rozjede nečitelnou flamewar.

Re:Diskuze
« Odpověď #11 kdy: 11. 02. 2020, 16:51:04 »
@Petr Krčmář

No působí ... možná/někdy/kdoví - každopádně se to jmenuje ironie, protože to není výsměch nebo sarkasmus. Pokud se Vám to zdálo jako něco z toho, proč to tak nepojmenujete? No protože to tak není ... a když se nad tím zamyslíte:

"Váš příspěvek byl smazán protože mohl být ironický ..." no to je teda něco ...

Proč jsem se nezeptal otázkou s otazníkem? Protože jsem nechtěl aby to vypadalo, že dotyčnému přisuzuji nějakou nutnost odpovědět tím, že se přímo zeptám. No netušil jsem že tady se do diskuze píšou buď tvrdá fakta nebo věty s otazníky - nejenom že to není v pravidlech, ale ani tu tak ty diskuze zpravidla nevypadají.

To že je tam potenciál k hatingu, to je pravda. Jenomže to se nedělo. Pokud Vám tak strašně vadí něco co by jenom zavánělo ironí, nebudu se ani pitvat v tom jestli byste v redakci rozlišili nějakou kritiku nebo snad nedej bože, pouhý názor.
A co hůř, výsledek totoho "potírání" je ten, že se člověk nemůže ani normálně zeptat na to co by ho zajímalo aby nemarnil čas čtením a psaním, když i zdánlivý závan ironie je mazán a musí se kolem toho kdejak autocenzurovat a kroutit. No, tentokrát to zase nevyšlo.

Pardon, ale to že má někdo k textu v odpovědi poznámku, to snad není nic šíleného, píšete mi to tu (slušně a věcně, děkuji) jako bych někomu nadával, někoho urážel, nebo se někomu vysmíval ...
« Poslední změna: 11. 02. 2020, 16:53:08 od nepohodlný »

Re:Diskuze
« Odpověď #12 kdy: 11. 02. 2020, 16:59:06 »
Ale zpět k onomu textu - já se prostě té větě podivil. Celé roky čtu hádky o tom jak je systemd náhrada initu a najednou si přečtu že byl od začátky plánován jako základ pro distribuce jako GNU.
Ani takhle to věcně nedává smysl.

1. Ty různé věci psali nejspíš jiní lidi, že jo? Jeden si mohl myslet A, druhý B. Venca před rokem napsal, že systemd má být náhradou initu a Franta teď, že byl plánován jako "systémový vševládce". No a? "Ti ostatní lidi kromě mě" přece nejsou jeden člověk.

2.  Je úplně jedno, co napsal Franta nebo Venca. Důležité je, co si mysleli a myslí autoři a sponzoři projektu. A i kdyby se to změnilo, pořád na tom není nic divného. Prostě se cíle projektu změnily.

3. Zjevně jsi jenom nebyl informovaný. Jedna z nejzásadnějších kritik systemd od začátku byla, že požírá čím dál víc systémových služeb. Třeba tohle populární video jsi nikdy neviděl? https://imgur.com/gallery/D1XK8nk

Re:Diskuze
« Odpověď #13 kdy: 11. 02. 2020, 19:52:25 »
@Mirek Prýmek

Asi jsi mě nepochopil. Pokusím se to napsat tak abych jméno toho projektu  nezmínil a z tohoto vlákna se nestalo bojiště na týden. Tedy, já samozřejmě vím že se roky vedou hádky o to jestli je skutečné to co je v tom videu, dokonce na to mám i svůj názor. Kdybych za každou zmínku, kterou jsem četl a nebo tím někdo někoho fackoval že je to "jen náhrada za ..." , dostal 10Kč, tak by to stačilo na pořádnou párty s přáteli. A proto mě ta zmínka zarazila. Já nevím jestli to už nepadlo někde dříve, nebo co s projektem kdo udělá, já to upřímně slyšel poprvé a fakt mě to překvapilo - ne jako nějaký fakt abych musel žádat link nebo něco, ale prostě jako názor - jistě je na něčem založený. Samozřejmě že jsem zjevně nebyl informovaný, proč bych se asi ptal?
Jako upřímně, prostě jsem jel ráno v autobuse, přečetl jsem si ten komentář a napsal jsem poznámku s tím, že vím že klokan není žádné jelito a že asi dostanu odpověď něco jako "To se ví protože [něco někde ... ] a budu to vědět taky. 

Ale, a o tom je vlastně toto vlákno, i kdyby to byla třeba trocha ironie jakože místo otázky na tu konkrétní věc, tak co je jako na tom proboha? Lehce bych tím asi vyjádřil názor a to je jako něco zlého? A to jsme zase na začátku - prostě se zdálo že formou ironie vyjadřuji nesouhlasný názor a bác.

To je jedno, já jsem svou odpověď dostal, je to přesně tak jak se zdálo. Nemá cenu tu rozpitvávat jestli něco říkal Venca nebo co hypoteticky může udělat majitel projektu  ... Redakce přístup nemění, hesla zůstala stejná, klidně si tu můžeme povykládat ale brzo toto vlákno zase skončí v /dev/null za mohutného potlesku korektních a věcných kritiků. Jsem rád že redakce zareagovala, odpověď o kterou jsem žádal jsem dostal, takže díky
« Poslední změna: 11. 02. 2020, 19:55:36 od nepohodlný »

Re:Diskuze
« Odpověď #14 kdy: 11. 02. 2020, 20:50:46 »
proč bych se asi ptal?
Ty ses ale neptal.

Kdyby ses ptal, vypadalo by to nějak takhle:
Citace
Až doteď jsem žil v domnění, že systemd má být náhradou za staré inity. Alespoň jsem to tak všude slyšel. Jak teda autoři smysl toho projektu vidí? Nevíte někdo?

Zatímco tys napsal:
Citace
Aha, ok, tak to potom ano ... asi mě zmátlo to že to měl být jenom init, nebo se to tak aspoň říkalo ...

Howgh.