Ubuntu souběžné přihlášení dvou uživatelů v grafickém rozhraní

Zdravím, chtěl bych na Ubuntu spustit souběžně dva uživatele v grafickém rozhraní přičemž user1 by byl na obrazovce tty7 a user2 na tty8. Toto se dá zařídit, když se přihlásim jako user1 pak dám zamknout obrazovku a pak přepnout uživatelel a přihlásím se jako user2. Nyní mám user1 na tty7 a zser2 na tty8. Dalo by se nějak zařídit aby hned po startu (restartu) systému bylo na tty7 a tty8 přihlašovací okno a uživatelé se mohli přihlísit bez zamykání a přepínání uživatelů jak jsem psal výše? Jak je vidět souběžné gui relace pod dvěmi uživateli jsou možné, akorát to chce vytvořit další přihlášení k relaci na tty8. Zkouším to na ubuntu 16.1, s mate grafickým rozhraním.
Děkuji všem za rady.


k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
btw: neni potreba zamknout (aspon kdyz to zkusim na Xubuntu(prostredi Xfce) 18.04) to se zammkne samo(pokud to nemas vyple), staci rovnou "Prepnout uzivatele" ktere otevre rovnou Prihlasovaci dialog na tty8...

btw: neni potreba zamknout (aspon kdyz to zkusim na Xubuntu(prostredi Xfce) 18.04) to se zammkne samo(pokud to nemas vyple), staci rovnou "Prepnout uzivatele" ktere otevre rovnou Prihlasovaci dialog na tty8...

To je sice možná, ale já bych chtěl mít na tty7 a tty8 přihlašovací okna hned po zapnutí systému. Aktuálně mám přihlašovací okno pouze na tty7

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
chapu, na to nevim jak jednoduse, zkusil sem v Xubuntu 18.04 s LightDM to co udajne fungovalo v 14.04, tedy do lightdm nastaveni pridat sekce [LightDM] sekci s seats=Seat:0,Seat:1 a sekce [Seat:0] s vt=7 a [Seat:1] ale je to ignorovane, zda se ze to prebije systemd a je potreba to resit bud pres loginctl nebo xorg.conf ale nevim jiste...