HW zařízení pro Watchdog

HW zařízení pro Watchdog
« kdy: 27. 01. 2020, 10:55:00 »
Potřebuji nějaké zařízení, které bude PINGat na konkrétní IP adresu a pokud se po několika pokusech (typicky 3x po 1 minutě) nedostane odpověď, rozpojí relé, které napájí pingané zařízení.
Může být buď hotové zařízení, nebo návod na nějakou stavebnici.
Hledám na netu a nějak se mi nedaří nic smysluplného najít (něco malého, ne počítač).

Předem děkuji za rady vedoucí k vyřešení problému.


Jose D

  • *****
  • 881
    • Zobrazit profil
Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #1 kdy: 27. 01. 2020, 11:14:39 »
Tinycontrol LANKON třeba.

dzavy

Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #2 kdy: 27. 01. 2020, 15:21:13 »

Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #3 kdy: 27. 01. 2020, 16:33:03 »

Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #4 kdy: 27. 01. 2020, 17:56:24 »
Jsem spokojený s českými výrobky:

IQSOCKET LAN
http://www.iqtronic.com/cs/products/ip-watchdog-zasuvka/

SDS MICRO DIN IO6 R5-12V-5x relé,teploměr,opto
http://www.onlinetechnology.cz/eshop/zbozi/sds-micro-din-io6-r5-12v-5x-rele-teplomer-opto

Ještě jsem neměl příležitost vyzkoušet:

https://www.netio-products.com/cs/produkty/vsechny-produkty



Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #6 kdy: 18. 02. 2020, 10:39:14 »
Sice "ceske" ale co s toho ked je to cca 5x viac ako cina?
Ja mozem doporucit https://www.aliexpress.com/i/32984718887.html
ale dal by sa v nieakej tej akcii aj lacnejsie

Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #7 kdy: 18. 02. 2020, 11:23:47 »
Taky na té fotce polského modulu od TinyControl je vidět, že jsou SMD pájené ručně. To nemá šanci cenově konkurovat.

Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #8 kdy: 18. 02. 2020, 12:24:33 »
Tak mne osobne je uplne jedno ci je to rucne alebo strojovo. Aj ked strojovo predpoklada vyssiu kvalitu. Mna zaujima cena. Preco by som mal poliakovy alebo cechovy dat za nieco 5x viac ked cinan to zvladne 5x lacnejsie? V tomto pripade rucna praca nedava ziadnu pridanu hodnotu.

Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #9 kdy: 18. 02. 2020, 13:36:33 »
Preco by som mal poliakovy alebo cechovy dat za nieco 5x viac ked cinan to zvladne 5x lacnejsie? V tomto pripade rucna praca nedava ziadnu pridanu hodnotu.

O kvalitě rozhoduje také výstupní kontrola, nikoli jen pracovní postup. Dále - nízká cena může taky souviset např. se špatnou etikou a ekologií výroby. Tolik jen obecná poznámka k dotazu proč by někdo měl chtít platit víc.

Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #10 kdy: 18. 02. 2020, 16:13:42 »
Podívejte se na tu fotku, připájené je to příšerně. Možná vyfotili jen nějaký první prototyp a teď už je to pájené standardním způsobem.

Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #11 kdy: 18. 02. 2020, 16:51:51 »
Omlouvám se za případný offtopic - dalším důvodem, proč ne Čínu, je nezávislost. Teď se to projevilo v plné síle, z oslav nového roku přešli rovnou do karantény a velké množství továren omezilo nebo úplně zastavilo produkci. Rychle jsme reagovali přesunem poptávek do evropských továren (lisovny plošných spojů, osazovny) a nějak to přežijeme, ale dodávky našim zákazníkům bude potřeba o několik měsíců zdržet, protože jsou výrobci v EU úplně zahlcení. Nemáme domácí kapacitu na pokrytí domácí poptávky :-)

Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #12 kdy: 20. 02. 2020, 06:37:35 »
Mám činu řady velmi často objednávám přes Aliexpress/ebay ale jsou věci na které bych činu nevzal. něco jako watchdog bych nebral z Číny kvůli software resp. Firmware. Ne že bych se bál zadních vratek, ale spíš mi jde o spolehlivost jejich sw, o kvalitu jeho. Když objednám nějaký modul za 1 dolar kterej měří teplotu nebo otřesy, ok, tak to bude špatně. ale když dám nějaký watchdog někam tak tam asi nechci často chodit a tam bych činu nedal. A to že je něco osazené ručně, proboha to snad nevadi? Dělám v automotiv/technomotiv, a ruční osazování na malé série je normální a rozhodně ničemu nevadí ... K Tome je opravdu výstupní kontrola ...

Re:HW zařízení pro Watchdog
« Odpověď #13 kdy: 20. 02. 2020, 08:26:40 »
Ruční výroba samozřejmě nevadí, ale je potřeba ji udělat pořádně. Pochybuji, že by klienti akceptovali takovou kvalitu, jako je na těch fotkách. I kdyby to bezproblémově prošlo jednorázovou výstupní kontrolou. Nemusím říkat, že na dlouhodobou spolehlivost je potřeba konzistentní a dodržený výrobní postup, dodržení časového průběhu teploty při pájení, atd. To ty fotky rozhodně nesplňují. Věřím, že standardní automatizované osazení a zapájení by takový výsledek nedalo.