Monitor setup

Re:Monitor setup
« Odpověď #30 kdy: 22. 01. 2020, 15:43:32 »
Chtěl bych jenom vyzdvihnout to, že mám monitor NA VÝŠKU a je to úplně super.

Přesné rozložení jsou 3 monitory: 15" na šířku (displej notebooku), 32" na výšku, 27" taky na výšku.

Ty monitory po stranách používám jako takový odkladiště (sleduju logy…), 32" na výšku je hlavní. Rozlišení hlavního monitoru je 2160x3840 pixelů; má to velmi podobné DPI jako 15" FullHD, akorát je to ještě o 200 pixelů širší a 3,5x vyšší (!). Takže je to perfektní zejména na kódění i procházení webu – vidím opravdu velký kus kódu, nebo třeba celou dlouhou stránku. Naopak nevýhoda je to u sledování videa, to je pak taková úzká nudle uprostřed.

Velikost 32 palců už je u orientace na výšku tak na hraně, protože je to dost vysoké. Kdybych se nemusel trefovat do DPI jiného monitoru, koupil bych spíše tak 28-30". Že koukám nahoru a dolu mi nevadí (ostatně; zas tak moc nekoukám), většinou se dívám někam doprostřed nebo lehce pod prostředek. Ale mám to v zorném poli; takže i když vyloženě nezírám na zbytek stránky, i tak na první pohled vidím, co tam je.

Monitory na výšku mám už asi 10 let. Vždycky když někdo přijde, tak vždycky „jé, to je monitor? To jsem nikdy neviděl“ ale přitom to je tak užitečné! Nechápu. A pivot má přitom kdejaký monitor.

V příloze screenshot téhle stránky.

Re:Monitor setup
« Odpověď #31 kdy: 23. 01. 2020, 17:25:57 »
Mate nekdo 4K televizi 40-43" jako monitor? Neni uz to silenstvi? Neboli z toho hlava? Da se na tom cist normalne text?