Monitor setup

Re:Monitor setup
« Odpověď #15 kdy: 20. 01. 2020, 14:25:30 »

Ja pouzivam Intellij Idea a rozdil mezi tim, co vidim a muzu pouzit na 32" 4k display a jakymkoliv FullHD nebo 2K monitorem, je opravdu velky.


Tohle fakt nechapu. Nemohl bys postnout nejaky screenshot?
S IntelliJ Idea obcas delam, ale nedovedu si predstavit jak by mi mel vetsi monitor pomoct.


Re:Monitor setup
« Odpověď #16 kdy: 20. 01. 2020, 15:55:10 »

Ja pouzivam Intellij Idea a rozdil mezi tim, co vidim a muzu pouzit na 32" 4k display a jakymkoliv FullHD nebo 2K monitorem, je opravdu velky.


Tohle fakt nechapu. Nemohl bys postnout nejaky screenshot?
S IntelliJ Idea obcas delam, ale nedovedu si predstavit jak by mi mel vetsi monitor pomoct.


https://www.kingofgeek.com/wp-content/uploads/4K-HD.png



Re:Monitor setup
« Odpověď #17 kdy: 20. 01. 2020, 15:57:45 »

Ja pouzivam Intellij Idea a rozdil mezi tim, co vidim a muzu pouzit na 32" 4k display a jakymkoliv FullHD nebo 2K monitorem, je opravdu velky.


Tohle fakt nechapu. Nemohl bys postnout nejaky screenshot?
S IntelliJ Idea obcas delam, ale nedovedu si predstavit jak by mi mel vetsi monitor pomoct.


https://www.kingofgeek.com/wp-content/uploads/4K-HD.png

Chapu jak je to veliky...
Nechapu jak ti to pomuze s pouzivanim idey.
Proto sem chtel screenshot s otevrenou ideou, kde by bylo nejak videt ty prednosti ty velikosti.
Ja mam pocit, ze to musi byt spis kontraproduktivni.

e3k

  • ***
  • 217
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Monitor setup
« Odpověď #18 kdy: 20. 01. 2020, 17:25:40 »
EIZO FlexScan S1932 uz asi 15 rokov. Ma to 19 palcov. 1280x1024.

Uz by som prijal novy vacsi ale nechce sa to pokazit... Ako zastanca Grety Thunberg si mozem kupit novy az ked sa pokazi stary.

Inac neviem ake rozlisenia ficia momentalne ale mam dost problem citat detaily ak je rozlisenie prilis vysoke. Nosim okuliare.

Re:Monitor setup
« Odpověď #19 kdy: 20. 01. 2020, 20:47:03 »
v kanclu pouzivam 27" 2.5k na sirku a vlevo od nej 24" fhd na vysku, zarovnany horni hranou. oboje dell ultrasharp, doma mam 2x24"fhd HP ve stejny konfiguraci
fhd myslim 16:10 variantu..

samozrejme kdyz u toho sedis dlouho tak chces f.lux/redshift malou svetelnost a kontrast a ambientni osvetleni at ti nekrvacej oci, ale to poznas sam jestli trpis nebo ne :)

na me je 32 moc ale proti gustu... mi to prijde jak vyber bot - kazdymu hovi neco onacejsiho...


Re:Monitor setup
« Odpověď #20 kdy: 20. 01. 2020, 20:52:45 »

Ja pouzivam Intellij Idea a rozdil mezi tim, co vidim a muzu pouzit na 32" 4k display a jakymkoliv FullHD nebo 2K monitorem, je opravdu velky.


Tohle fakt nechapu. Nemohl bys postnout nejaky screenshot?
S IntelliJ Idea obcas delam, ale nedovedu si predstavit jak by mi mel vetsi monitor pomoct.


https://www.kingofgeek.com/wp-content/uploads/4K-HD.png

Chapu jak je to veliky...
Nechapu jak ti to pomuze s pouzivanim idey.
Proto sem chtel screenshot s otevrenou ideou, kde by bylo nejak videt ty prednosti ty velikosti.
Ja mam pocit, ze to musi byt spis kontraproduktivni.

Kontraproduktivni?

Pokud mam 32" a 4K tak mam mnohem vice textu.

podivej se na ty screeshoty jeden je 32" 4K druhy je 25" 2k, ve fullHD by k editaci textu zbylo neco jako kulometna strilna ...

Screenshoty jsou shodne ide, jedine co jsem udelal je, ze jsem cele okno presunul z 4k monitoru na 2k. Pri presunu dojde k zmene velikosti editacnich oken. Okna project, structure a debug jsou stejne velke (v pixelech).

Vsimni si, ze na 4k screenshotu mam 40 radku, na 2k screenshotu mam 20 radku. Na 2k bych mel asi mensi font, tak bych mozna videl 25 radku. Nemusim resit jestli bude zaple debug okno nebo Project a structure nebo cokoliv jineho. Proste to tam je a nemusim porad skakat mezi full screen mode a window mode. Proste prostoru hektary.

Re:Monitor setup
« Odpověď #21 kdy: 20. 01. 2020, 22:13:55 »

Ja pouzivam Intellij Idea a rozdil mezi tim, co vidim a muzu pouzit na 32" 4k display a jakymkoliv FullHD nebo 2K monitorem, je opravdu velky.


Tohle fakt nechapu. Nemohl bys postnout nejaky screenshot?
S IntelliJ Idea obcas delam, ale nedovedu si predstavit jak by mi mel vetsi monitor pomoct.


https://www.kingofgeek.com/wp-content/uploads/4K-HD.png

Chapu jak je to veliky...
Nechapu jak ti to pomuze s pouzivanim idey.
Proto sem chtel screenshot s otevrenou ideou, kde by bylo nejak videt ty prednosti ty velikosti.
Ja mam pocit, ze to musi byt spis kontraproduktivni.

Kontraproduktivni?

Pokud mam 32" a 4K tak mam mnohem vice textu.

...

Proste prostoru hektary.

Pro me urcite kontraproduktivni. Prilis veci okolo.
Kdyz pisu kod tak mi dvacet radku uplne staci. Na vic se stejne nedokazu soustredit.

Naucil sem se tolerovat ten stromecek vlevo, ale jina okna zaviram kdyz je nepotrebuju... aby me nerusila.

Dve okna s kodem vedle sebe jedine pri diffu... jinak me to rusi....

Nenutim, chapu, ze nekdo chce pracovat s hektarama a treba ti to muze i zvysovat produktivitu, ale nemyslim si, ze by to platilo obecne. Spis naopak.

Btw. To tvoje barevne schema ti vyhovuje? Ja bych do toho dlouho koukat nevydrzel.

Re:Monitor setup
« Odpověď #22 kdy: 21. 01. 2020, 07:35:44 »

Pro me urcite kontraproduktivni. Prilis veci okolo.
Kdyz pisu kod tak mi dvacet radku uplne staci. Na vic se stejne nedokazu soustredit.

Naucil sem se tolerovat ten stromecek vlevo, ale jina okna zaviram kdyz je nepotrebuju... aby me nerusila.

Dve okna s kodem vedle sebe jedine pri diffu... jinak me to rusi....

Nenutim, chapu, ze nekdo chce pracovat s hektarama a treba ti to muze i zvysovat produktivitu, ale nemyslim si, ze by to platilo obecne. Spis naopak.

Btw. To tvoje barevne schema ti vyhovuje? Ja bych do toho dlouho koukat nevydrzel.

Barevne schema vypada trochu jinak na IPS panelu a trochu jinak na AV panelu. AV panel ma problem s cernou barvou a High Contrast mi tam vyhovuje. Drive kdyz jsem nemel VA panel, tak jsem pouzival Darcula.

Pouzivani High Contrast (nejen v Intellij Idea) mi prijde setrne k ocim.

Pokus se opravdu potrebuju soustredit jen na ten kus kodu, tak je tu vzdy shift+F12

Velka plocha mi prijde prinosna napriklad ve chvili, kdy potrebuju debugovat a pokud se potrebuju rychle seznamit s kodem, ktery psal nekdo jiny, nebo ktery jsem psal treba pred 6 lety...

Zrzka

Re:Monitor setup
« Odpověď #23 kdy: 21. 01. 2020, 08:24:08 »
Nenutim, chapu, ze nekdo chce pracovat s hektarama a treba ti to muze i zvysovat produktivitu, ale nemyslim si, ze by to platilo obecne. Spis naopak.

Ono dost záleží na kterém projektu děláš a co zrovna potřebuješ. Můj 5k (5120x2880) je třeba pro Xcode & iOS vývoj tak „akorát“. Podívej se na screenshot a to tam mám jenom preview iPhone 11 a hned vedle spuštěno v simulátoru. Třeba pro iPad preview bych ocenil > 5k.

Ještě používám AppCode (iOS & mac vývoj) & CLion (Rust) a tam celých 5k nepotřebuju (pro IDE), ale hodí se mít otevřenou dokumentaci, prohlížeč, ... Přepínání oken do dokumentace je celkem otravné.

A ani v jednom obrázku není debugger, terminál, ... Občas se to sejde, že těch věcí potřebuješ naráz víc a pak je každý hektar dobrý :)

P.S. Sorry za JPEG, ale 2x PNG v tom rozlišení sem nedám (limit je 2560kB celkem).

Re:Monitor setup
« Odpověď #24 kdy: 21. 01. 2020, 09:30:20 »
...
 Občas se to sejde, že těch věcí potřebuješ naráz víc a pak je každý hektar dobrý :)
...

Tohle je mozna klic k tomu co se snazim rict....
Podle me valna vetsina lidi neumi multitasking. A tudiz k produktivni praci potrebuji maximalne omezit ten "vic naraz" faktor.

A pokud je malej monitor to co upozorni na neoptimalni praktiku tak vlastne prispiva ke zvyseni produktivity ne?
(Mysleno... kdyz musim zacit zavirat a soupat okynka aby se mi to tam vsechno veslo tak bych se mel zamyslet proc  si vlastne myslim, ze to potrebuju vsechno najednou).

Ale priznavam, ze pri vyvoji UI to dokazu pochopit. Proto sem se ptal specificky na tu ideu, protoze si myslim, ze to neni nastroj typicky pouzivany pro UI.

Zrzka

Re:Monitor setup
« Odpověď #25 kdy: 21. 01. 2020, 10:08:41 »
Podle me valna vetsina lidi neumi multitasking. A tudiz k produktivni praci potrebuji maximalne omezit ten "vic naraz" faktor.

Já to chápu a nerozporuji. Víceméně s tímto tvrzením souhlasím.

A pokud je malej monitor to co upozorni na neoptimalni praktiku tak vlastne prispiva ke zvyseni produktivity ne?
(Mysleno... kdyz musim zacit zavirat a soupat okynka aby se mi to tam vsechno veslo tak bych se mel zamyslet proc  si vlastne myslim, ze to potrebuju vsechno najednou).

Jenže vývoj, obecně práce v IT, je natolik různorodá, že se nedá takto generalizovat.

Ale priznavam, ze pri vyvoji UI to dokazu pochopit. Proto sem se ptal specificky na tu ideu, protoze si myslim, ze to neni nastroj typicky pouzivany pro UI.

Ale o UI to přeci není. Jsou jazyky, které mají tzv. „counterparts“ (tj. `.c` & `.h`, atd.) a chceš obě ty části vidět. Už máš 2x tolik místa pryč. K tomu si pustíš stream logů, debugger, Charles proxy, databázi, ... Ano, většinou to všechno nepotřebuješ naráz. Jenže když ladíš nějaký špek, chceš vidět celé to „flow“ naráz a tak koukáš co je v app, co je v DB, jaký šel request, ...

V mém případě je to tak, že při vývoji (pokud nedělám UI), hektar zase tak moc nepotřebuju. Ale začnu ho potřebovat (= hodí se) jakmile se chci podívat na vše naráz ...

Obecně nejde říct, že malý monitor zvýší produktivitu, protože tě donutí se zamyslet nad tím proč potřebuješ šoupat okýnkama jak píšeš. A nejde ani obecně říct, že v případě IntelliJ IDEA nepotřebuješ hektar. Záleží na aktuální úloze.

Re:Monitor setup
« Odpověď #26 kdy: 21. 01. 2020, 11:06:31 »
Většinu času člověk nepíše nový kód, ale upravuje stávající. A tam se velká plocha sakra hodí, protože potřebuje  vidět několik souborů současně, potřebuje vidět strukturu, samozřejmě vidět kde všude jsou změny (bloček Version control je úplně zásadní). Často je potřeba do jednoho editoru psát a mít přitom otevřené klidně dva další soubory, které se změnou úzce souvisí. A to nemluvím o výstupu programu - webový prohlížeč, GUI, atd.

Re:Monitor setup
« Odpověď #27 kdy: 21. 01. 2020, 11:41:07 »
...

 Jenže když ladíš nějaký špek, chceš vidět celé to „flow“ naráz a tak koukáš co je v app, co je v DB, jaký šel request, ...

...

Fakt si nedovedu takovy pripad vybavit

...

Ale o UI to přeci není.

...

Chapu, ze kdyz se dela UI tak ti kousek monitoru sezere to UI ktere vyvyjis. Protoze se hodi na to koukat. Ale jinak...

Re:Monitor setup
« Odpověď #28 kdy: 21. 01. 2020, 11:54:14 »
V práci i doma využívám dva monitory. V práci 2x24" full HD a doma pak 24" full HD + 27" WQHD. Sekundární monitor používám hlavně pro software na zapisování poznámek, odkládám na něj okna pro komunikační software, spotify, dokumentace a podobně. Časem mi těch 27" začalo případat celkem zbytečných a do budoucna bych chtěl přejít na 2x24" ve WQHD.

Re:Monitor setup
« Odpověď #29 kdy: 21. 01. 2020, 15:16:45 »
Já kdysi používal nějaký Mac all in one, bylo to hodně velké a pamatuju si, že mi to vadilo. Neměl jsem sice ještě ten pracovní layout co mám teď, ale neustálé pohybování hlavou vlevo/vpravo nebylo příjemné.

Používám převážně Android Studio, xterm a vim. Ve Studiu mám jen file tree a editační okno, pak malé okno logů. Občas se hodí ty logy zvětšit (jednou denně?) a výjimečně ho dám do nového okna právě na druhý monitor (párkát do měsíce). I když bych mohl mít na monitoru dlouhé řádky, snažím se dodržovat nějaký rozumný limit (cca 120 znaků do šířky).

Občas, když dělám něco v Angularu, tak mám preview na druhém monitoru a kódím ve vimu. Backend i frontend mi běží ve screenu. Přepínání mám velice rychlé (ctrl+a,a) a přepínání ploch taky (win+1,2,...,0).