Monitor setup

Monitor setup
« kdy: 15. 01. 2020, 12:58:12 »
Ahoj,

chtěl bych se inspirovat v ohledu nákupu nových monitorů, přemýšlím, že pořídím 3 monitory, 1x 4k 32" a po stranách 2x24-27" QHD, nechci žádné herní vlastnosti, monitory budou pouze sloužit k práci RDP, ssh, prohlížení netu, nic extra zásadního, jenom chci hodně pracovní plochy. Používat k tomu budu notebook s USB-C dockem.

Pochlubíte se, jaký setup používáte vy?


Re:Monitor setup
« Odpověď #1 kdy: 15. 01. 2020, 13:21:24 »
Používám úplně stejnou konfiguraci, jen nižší rozlišení (QHD 32" + 2x FullHD 24", monitory tak mají stejný pitch). Na vývoj pro mě ideální.

Re:Monitor setup
« Odpověď #2 kdy: 15. 01. 2020, 13:42:44 »
taky mam uprostred samsung 32" 4k
- vlevo rotovany 27" 2k
- vpravo 25" 2k

ty 2k jsou stare monitory, ale porad dobre slouzi. Asi bych fungoval i se dvema monitorama, ale kdyz uz to tady mam. Monitor z roku 2011 a 2013 uz nikdo nekoupi

pri uspani se mi obcas rozhodi, nekdy to xrandr da do kupy nekdy ne (ubuntu 18.04), pouzivam NVIDIA quadro P400, closed ovladace

jo jeste ten 32" je VA panel a ostatni jsou IPS
VA ma trochu horsi podani sede a cerne barvy, castecne to vyresi pouziti HighContrast thema vsude, kde je to mozne.

nezapomen na dobre stojanky, at to mas jak srovnat :)

Zrzka

Re:Monitor setup
« Odpověď #3 kdy: 15. 01. 2020, 14:56:42 »
A už jsi to někde zkoušel? Než uvalíš ty peníze ...

Osobně jsem zkoušel kde co (2/3 monitory, na výšku, na šířku, kombinovaně, ...). Vadilo mi, že se musím otáčet pokud chci na levém/pravém něco dělat. Když byl na výšku, zase člověk zakláněl hlavu, ...

Ve finále jsem to prodal a skončil s jedním 5k, virtuální plochy, ... Raději zkus, ať na tom „nevyděláš“ jako já :)

Re:Monitor setup
« Odpověď #4 kdy: 16. 01. 2020, 13:14:36 »
Ve finále jsem to prodal a skončil s jedním 5k, virtuální plochy, ... Raději zkus, ať na tom „nevyděláš“ jako já :)

Přesně, jeden monitor (na výšku, ale to není podstatné), a klávesové zkratky na přepínání virtuálních ploch tak rychlé, že otočit hlavou by trvalo déle (např. moje oblíbená je Win-Tab, přepíná mezi posledníma dvěma plochama)


Re:Monitor setup
« Odpověď #5 kdy: 17. 01. 2020, 08:48:20 »
Každý dle svých potřeb, nicméně teď u kombinace 32 + 2x24 sedím a pro sledování prostředního a bočního současně se nijak natáčet nepotřebuji, oba mám v zorném úhlu, pro zaostření jen minimální natočení hlavy. Třeba IDE mám na dvou monitorech a nechtěl bych se přepínat mezi plochami, když projíždím místa volání funkce na bočním monitoru a na hlavním mi naskakují třídy v editoru rozděleném na dva svislé panely.

Další zásadní využití je návrh plošňáků (např. v kicadu) - PCB editor na hlavním, schéma na vedlejším a obě okna spolu neustále komunikují. Potřebuji na schématu hned vidět, který z pinů jsem zrovna na desce zvýraznil, příp. na desce vidět, která z tvarově stejných součástek je zrovna ve schématu označená. Umístit to na plochy samozřejmě lze, ale produktivita jde pak rapidně dolů...

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Monitor setup
« Odpověď #6 kdy: 17. 01. 2020, 09:35:00 »
docela vas obdivuju i kolegu co ma display notebooku, monitor na sirku a monitor na vysku.
ja stejne cumim do obrazovky notebooku a monitoru mam maximalne mejly a dalsi monitor mi lezi ladem.
a to mam spusteno nekolik kusu IDE i terminaly s VIM :-)

Re:Monitor setup
« Odpověď #7 kdy: 17. 01. 2020, 10:37:04 »
Mám 4K displej a vedle něj jeden klasický. Fyzicky jsou na výšku skoro stejně vysoké, ale rozlišení toho 4K je skoro dvojnásobné. Což vede k tomu, že když přejíždím myší z toho 4K displeje, musím přejet ve správné (u mne horní) polovině obrazovky. Alespoň se to tak chová ve Windows. Podporu 4K už mají Windows jakž takž vychytanou, ale ta kombinace 4K+HD jim pořád dost hapruje – třeba při odemčení počítače sesype všechna okna na ten 4K displej. Používám to tak i přes to, výhody 4K to pro mne převáží, jenom upozorňuju, že vše nemusí fungovat správně, jak by člověk čekal. Ale nevím, jak jsou na tom jiné operační systémy, nepoužívám na desktopu ani Linux ani Mac.

Re:Monitor setup
« Odpověď #8 kdy: 17. 01. 2020, 11:48:36 »
macbook pro retina (2880x1800) s 2 externími monitory 4K a QHD

Re:Monitor setup
« Odpověď #9 kdy: 18. 01. 2020, 19:35:23 »
tak jsem se dnes byl podívat v obchodě, jak vlastně takový 32" monitor vypadá a s hrůzou jsem zjistil, že je to obrovská kráva ... mám v pracovně stůl 140 x 60 cm, takže při představě, že si dám tak velký monitor a ještě dva po stranách, tak ergonomicky mi to nedává smysl, takže půjdu cestou spíše 1x 27" a x 24" palcové monitory s tím, že 27 bude 4k a 24 budou QHD, s tím, že jeden 24 bude na výšku (píšu často dokumentace + na prohlížení webu, případně jako odkládací plocha), co si o tom myslíte?

ještě k tomu jsem zjistil, že jelikož používám notebooky Dell, tak budu muset koupit novou USB-C dock stanici pro připojení 3 monitorů

Re:Monitor setup
« Odpověď #10 kdy: 19. 01. 2020, 21:38:20 »
Driv jsem mel 2x 24" full hd. Pak jsem v praci mel to same + jako 3. monitor notebooku. Casem jsem zjistil, ze to fakt nepotrebuju a ted si vystacim s hlavnim 24" a odkladacim 15" ntb vsude. Pouzivam i3 a mam 10 ploch na kazdem. Na ntb vyuziju 1 nebo 2 plochy, na hlavnim 2 az 5 ploch.

Zrzka

Re:Monitor setup
« Odpověď #11 kdy: 20. 01. 2020, 10:09:47 »
co si o tom myslíte?

Co čekáš za odpověď? Vyzkoušej a buď ti to bude vyhovovat (necháš si to) a nebo nebude (prodáš a vrátíš se k jednomu). Nikdo ti v tom nepomůže, není jak, tisíc lidí, tisíc chutí ...

Re:Monitor setup
« Odpověď #12 kdy: 20. 01. 2020, 11:54:36 »
Driv jsem mel 2x 24" full hd. Pak jsem v praci mel to same + jako 3. monitor notebooku. Casem jsem zjistil, ze to fakt nepotrebuju a ted si vystacim s hlavnim 24" a odkladacim 15" ntb vsude. Pouzivam i3 a mam 10 ploch na kazdem. Na ntb vyuziju 1 nebo 2 plochy, na hlavnim 2 az 5 ploch.

Nevim co pouzivate za IDE, nebo jestli vubec potrebujete IDE na praci.

Ja pouzivam Intellij Idea a rozdil mezi tim, co vidim a muzu pouzit na 32" 4k display a jakymkoliv FullHD nebo 2K monitorem, je opravdu velky.

Doporucuju vyzkouset.

Re:Monitor setup
« Odpověď #13 kdy: 20. 01. 2020, 11:58:05 »
taky mam uprostred samsung 32" 4k
Ten 32" 4k monitor pouzivas s nakym skalovanim 200%, 100% nebo nejakym jinym? Nejsou pri 100% pismenka/grafika moc mrnavy?

Re:Monitor setup
« Odpověď #14 kdy: 20. 01. 2020, 13:13:34 »
taky mam uprostred samsung 32" 4k
Ten 32" 4k monitor pouzivas s nakym skalovanim 200%, 100% nebo nejakym jinym? Nejsou pri 100% pismenka/grafika moc mrnavy?

Mam ubuntu 18.04 x11 takze nemuzu skalovat kazdy monitor zvlast.

V default nastaveni mam vsechny monitory na 100% a pak to resim v ramci kazde aplikace zvlast. Vetsinu casu mi tam jede IDE Intellj Idea, hromada terminalu a browser, takze to nastavit jde celkem v pohode. Pokdu mam appku, ktera toto nezvlada, tak ji mam vedle na 2K monitoru a tam je vse ok.

Vetsi problem nez s velikosti pismen mam s tim, ze kdyz se pocitac zbudi (desktop) tak nekdy jeden screen zustane vypnuty, nekdy se to rozjede. Viz muj prvni post v tomto vlakne.