Autopi.io / OBDII raspberry pi, GPS, WIFI, LTE/4G, BT, USB, HDMI, GPIO

Ahoj,
pred nedávnom som kúpil tento IoT device do auta - AutoPI.
Bohužiaľ nemám čas ani energiu (čítaj skill) na jeho plné využitie, tak ho posúvam ďalej.

Jedná sa o raspberry pi s OBDII shieldom, LTE/3G modemom, wifi, bluetooth. Celé je to napájané z OBDII, s rôznymi ochranami proti vybitiu batérie, prebudením uspatého zariadenia cez sms a pod.

Koncipované je to ako cloudová služba (my.autopi.io), kde sa zariadenie pripojí pod váš účet, máte možnosť sledovať jednotlivé cesty zanesnené v mape, sledovať grafy - aj hodnôt vyčítaných z OBD2 (napr stav nabitia batérie vášho hybrida, okolnú teplotu, stav nádrže, RPM, rýchlosť aťď atď). Má to v sebe aj reader chýb z riadiacej jednotky a - CAN BUS recorded, player - môžete teda "nahrať" CAN príkaz na zatvorenie okna a ten následne "prehrať". Napísať si tak rutinu, ktorá kontroluje, či ste zamkli auto a zatvorili okná. Naprogramovať si aby sa vám samé otvorili vráta, keď sa blížite domov (alebo aby vám prišla SMS keď bude žena s autom 10km od domu ...). Je to proste plnohodné raspberry pi s rozšírením na OBD2 s LTE/WIFI/BT modemom a GPS (plus akcelerometer, gpio, atď).

Nainštaloval som externú wifi anténu, kedže v garáži mám slabý signál LTE.
Zariadenie vie fungovať duálne ako wifi klient a zároveň ako wifi hot-spot v aute (aj simultánne).

Samozrejme, beží nad tým normálny raspbian, takže doinštalovať tam môžete v podstate všetko a dopísať si vlastné aplikácie (a nepoužívať cloud - napr. kvôli bezpečnosti).

Nový dongle stál 275 €, k tomu
OBD2 power adapter za 15 € a
OBD2 extension cable za 15 €.

Celé to bolo kupované 5/2019, takže ešte v záruke!

Cena: 5000 Kč
Poštovné v rámci ČR na mňa.
Osobne Praha.

Tu si napr. môžete prečítať o securiy audite daného zariadenia: Ethical hacking of IoT devices: OBD-II dongles

Viac foto tu: https://d.schrapnel.eu/autopi/index.html
« Poslední změna: 13. 01. 2020, 14:49:58 od schrapnel »


Re:Autopi.io / OBDII raspberry pi, GPS, WIFI, LTE/4G, BT, USB, HDMI, GPIO
« Odpověď #1 kdy: 13. 01. 2020, 20:33:49 »
Je to Gen2? Pokud ano, tak beru.

Re:Autopi.io / OBDII raspberry pi, GPS, WIFI, LTE/4G, BT, USB, HDMI, GPIO
« Odpověď #2 kdy: 14. 01. 2020, 07:34:42 »
Áno, je to Gen2. Ešte mi napadlo, či by ste nemal záujem o prepis SIM. Mám T-mobile - nejaký paušál s 12GB dátami za 320 Kč?.

Každopádne prosím kontakt do pošty.
Ďakujem

Re:Autopi.io / OBDII raspberry pi, GPS, WIFI, LTE/4G, BT, USB, HDMI, GPIO
« Odpověď #3 kdy: 15. 01. 2020, 16:26:08 »
Predané. Ďakujem.