Externí monitor připojený přes HDMI a DVI neukazuje

crown

 • ***
 • 192
  • Zobrazit profil
Ahoj,

mám tu takovou záhadu. Když propojím notebook s monitorem přes HDMI -> DVI tak na monitoru nic nezobrazuje, pise "no signal detected"

Monitor Benq BL2400 , fullHD s DVI vstupem
Pocitac Dell precision 3541
kabel hdmi -> DVI

Testování:
- Dell precision 3541 jsem píchnul do televize a přes HDMI zobrazuje obraz dobře
- do Benq BL2400 jsem přes ten samý hdmi->DVI kabel zapojil jiný notebook a zobrazuje obraz v pořádku
- Dell precision 3541 při připojení do Benq BL2400 ukazuje monitor ve vlastnostech displeje, nabízí klonování nebo roztažení obrazu a tváří se, že tam obraz posílá (monitor ale nic neukazuje)

Nemáte nápad?
« Poslední změna: 10. 01. 2020, 10:54:00 od Petr Krčmář »


Re:Externí monitor připojený přes HDMI a DVI neukazuje
« Odpověď #1 kdy: 10. 01. 2020, 10:57:40 »
Vyměnit kabel. Některé HDMI konektory mají špatnou kvalitu a může se stát, že se potkají dva konektory, kde se spolu prostě všechno nespojí. Spojí se třeba jen DDC, takže monitor je detekovám, ale když se nespojí TMDS linka s hodinami, tak se obraz neobjeví.

crown

 • ***
 • 192
  • Zobrazit profil
Re:Externí monitor připojený přes HDMI a DVI neukazuje
« Odpověď #2 kdy: 10. 01. 2020, 12:32:22 »
Zkusim tedy koupit novy hdmi - dvi kabel a snad to pujde. Diky za tip.

crown

 • ***
 • 192
  • Zobrazit profil
Re:Externí monitor připojený přes HDMI a DVI neukazuje
« Odpověď #3 kdy: 10. 01. 2020, 20:52:59 »
Tak měl pravdu předseda :-) S novým kabelem funguje v pořádku. Děkuju.

Re:Externí monitor připojený přes HDMI a DVI neukazuje
« Odpověď #4 kdy: 11. 01. 2020, 12:10:09 »
Je to tak s těmi kabely, některé jsou horší kvality, například jeden ukazuje monochromatické zrnění na náhodných pixelech když se na konektor mírně zatlačí a v jedné kombinaci a na jiné kombinaci obraz nepřenese vůbec. Není to tak, že by signál buď šel/nešel přes daný pár TMDS, ale třeba je tam větší útlum se kterým si daná dvojice zdroj-sink neporadí


Re:Externí monitor připojený přes HDMI a DVI neukazuje
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2020, 08:42:53 »
Nedávno se mi podařilo odvodit jednu "vlastnost" zemnící soustavy PEN (v kombinaci se širší "sítí" referenčních zemí, které o kus dál končily na PE) tím způsobem, že jsem si "naboural" HDMI výstup na motherboardu :-( při zasunutí nějakého notebookového napájecího adaptéru "do zdi". Odskákal to zřejmě nějaký level-shifter na hraně desky (mezi CPU a vnějším HDMI konektorem). A chová se to tak, že to "zrní" na červeném páru. Tentýž kabel v sousedním nepostiženém portu funguje. Poučení z toho: pokud si stavíte HTPC = zařízení bezpečnostní třídy 1, potřebujete na anténním vstupu z STA zásadně izolátor. Společná ochranná+pracovní zem (PEN) je přitěžujicí okolnost, ale ani oddělená soustava PE+N není zárukou imunity proti všelijakým incidentům... (stačí náhodný zkrat proti PE). Tolik k tématu "zrnící HDMI". A taky k tématu, proč má všechna černá spotřební elektronika (audio+video) plastový kabát, třídu 2 a dvoupólovou síťovou šňůru.

Re:Externí monitor připojený přes HDMI a DVI neukazuje
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2020, 08:51:33 »
BTW u průmyslových počítačů, které mají kvůli normou víc "utaženým" EMC testům na všech periferních portech dusivější filtry, se můžete setkat se situací, že reálně neprotlačíte z počítače plné rozlišení@framerate, které by jinak měl podle všeho podporovat (podporuje ho grafický adaptér, podporuje ho výstupní level shifter, tzn. drivery ho ochotně nakonfigurují). To se dá řešit leda páječkou na motherboardu (porušením EMC), nebo když je to na hraně, někdy pomáhalo trochu si pohrát s detaily časování videorežimu, aby stačily nižší pixelové hodiny... tzn. nemusí se nutně jednat o vadný kontakt v konektoru.

Jak správně poznamenal Pivotal, někdy se prostě sejdou součástky s horšími vlastnostmi a ve vzájemném součtu je vymalováno. Použijete kratší/kvalitnější kabel a najednou to jde... Ono je to vespod všecko nakonec analogové.