Špatná detekce RAM v os

RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatná detekce RAM v os
« Odpověď #15 kdy: 29. 12. 2019, 00:05:20 »
Jestli jsi v Praze, tak mam nejake FBDIMM pameti (cca 96GB v 24 x 4GB konfiguraci) a muzem zkusit neco vymyslet.. zni to spis jako problem v desce, protoze fbdimm jsou zapojeny za sebou v serii.. a posledni to posila smerem zpet.


Mi1an

Re:Špatná detekce RAM v os
« Odpověď #16 kdy: 29. 12. 2019, 09:46:10 »
Jestli jsi v Praze, tak mam nejake FBDIMM pameti (cca 96GB v 24 x 4GB konfiguraci) a muzem zkusit neco vymyslet.. zni to spis jako problem v desce, protoze fbdimm jsou zapojeny za sebou v serii.. a posledni to posila smerem zpet.

V Praze nejsem, jsem v Plzni, ale už to funguje. Byl  problém se síťovou kartou. Zkoušel jsem přeinstalovat wokna a začalo to i padat. Tak jsem síťovou kartu vyhodil, naskládal RAMky a je to ok.
Taky mě to mohlo napadnout hned, že ji mám zkusit vyndat.
Ale dík za ochotu.

Re:Špatná detekce RAM v os
« Odpověď #17 kdy: 29. 12. 2019, 20:55:46 »
Vyřešeno. Všechno způsobila špatná síťová karta. RAMky fungují ve slotech 1,2,3,4 nebo 1,3,5,7.

Co to bylo za síťovou kartu? A byla to vadná síťovka, která to způsobuje všude, nebo nějaká nevhodná kombinace síťovky, desky a softwaru? Zajímalo by mě, jak se taková věc může stát.
Jinak gratuluji k vyřešení, nenapadlo by mě to, takovou věc bych zkoušel až jako součást zoufalých kroků pokus omyl, kam občas patří i "odejít a vrátit se". To taky leckdy zabere; našel jsem tak třeba peněženku. Stačilo odejít z bytu a vrátit se; peněženka se objevila na stole...

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Špatná detekce RAM v os
« Odpověď #18 kdy: 29. 12. 2019, 21:43:42 »
Vyřešeno. Všechno způsobila špatná síťová karta. RAMky fungují ve slotech 1,2,3,4 nebo 1,3,5,7.

Co to bylo za síťovou kartu? A byla to vadná síťovka, která to způsobuje všude, nebo nějaká nevhodná kombinace síťovky, desky a softwaru? Zajímalo by mě, jak se taková věc může stát.
Jinak gratuluji k vyřešení, nenapadlo by mě to, takovou věc bych zkoušel až jako součást zoufalých kroků pokus omyl, kam občas patří i "odejít a vrátit se". To taky leckdy zabere; našel jsem tak třeba peněženku. Stačilo odejít z bytu a vrátit se; peněženka se objevila na stole...

To vypadá, že síťovka si mapovala (či deska/BIOS mapoval(a)) I/O do prostoru, kde je RAM a neumí (či deska/BIOS neumí) u této karty dát jinam. Nějaký starý křáp?

Mi1an

Re:Špatná detekce RAM v os
« Odpověď #19 kdy: 31. 12. 2019, 04:40:17 »
Byla to WiFi karta tp-link.  Nevím přesně typ, už je pryč z domu.  Napadlo mě to, až když začala padat instalace Windows i Ubuntu. Windows se vždycky při instalaci úplně zaseknou a Ubuntu hlásí i/o error. Vyměnil jsem SSD, udělal memtest a ta síťovka byla jediný možný další problém.


Mi1an

Re:Špatná detekce RAM v os
« Odpověď #20 kdy: 31. 12. 2019, 04:46:32 »
Jo a teď si vzpomínám, že jsem kdysi dělal v práci pro zákazníka nějakej Dell Optiplex, kam měla přijít taky WiFi karta a přesně ten samej problém s kartou tp-link. Nebylo možný dokončit instalaci woken.