Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?

Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #15 kdy: 12. 12. 2019, 10:36:58 »
Zvladne RPi4 video 4k@60fps s vysokym datovym tokom?


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #16 kdy: 12. 12. 2019, 11:04:12 »
Nemáte někdo zkušenost s Chromecast? Má nějaké nevýhody?

Mam ho doma asi měsíc a super. Jde pouštět přes mobil youtube, stream, cokoli v prohlížeči. Z počítače (windows i linux) jde pouštět cokoli z Chromu, umí na televizi promítat celý desktop, videa z Chromu. Dále VLC přehrávač umí na chromecast posílat svůj výstup. Dá se tedy v pohodě dětem pouštět pohádka prakticky z jakéhokoliv zdroje.
Jestli chcete zkusit něco konkrétního, není problém.

Musí na to být jiné zařízení na ovládání (mobil, počítač). Mobil už má ale stejně každý u sebe.

Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #17 kdy: 12. 12. 2019, 11:33:15 »
Je šance Chromecast nějak rozumně doplnit o podporu DVB-T2?

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #18 kdy: 12. 12. 2019, 12:00:38 »
Je šance Chromecast nějak rozumně doplnit o podporu DVB-T2?

Chromecast s DVB-T(2) nemá vůbec nic společného. Zpracovává data z počítačové sítě ne z terestriálního vysílání.

Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #19 kdy: 12. 12. 2019, 12:19:06 »
Jasně, jde mi o to, zda někdo to vysílání třeba netahá rovnou z netu, zda nemá na síti lokální streamer, a tak.


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #20 kdy: 12. 12. 2019, 14:36:52 »
Ja koukam na televizi pres horizon Go. (aplikace od UPC) a ta streamovat do chromecastu jde.

Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #21 kdy: 12. 12. 2019, 14:59:30 »
Používám VBox se dvěma tunery a jeho PVR, ale dřív jsem měl TVHeadend.

Jasně, jde mi o to, zda někdo to vysílání třeba netahá rovnou z netu, zda nemá na síti lokální streamer, a tak.

Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #22 kdy: 12. 12. 2019, 19:19:21 »
Tak se nám diskuze trochu odklonila.  ;D
Co myšlenka do MicroServeru Gen8 dokoupit grafikou kartu za cca 500? Popřípadě jiný typ než RPi 4 a Odroid C2? VU+ Zero 4K vyhodnocuji jako zbytečně drahé řešení.

Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #23 kdy: 12. 12. 2019, 19:46:09 »
Naopak, diskuse se celou dobu týká toho, co řešíš i ty. Ano, do MS Gen8 můžeš dokoupit kartu s tunery a nainstalovat TVHeadend. Proč ti nevyhovuje to Raspberry?

Já už to mám doma, ale třeba někdo poradí. RP4b, LibreElec předinstalované na kartě se všemi doplňky a podobně. Instalace jakéhokoli doplňku či vzhledu končí obecnou chybou "Instalace selhala". V logu toho víc není. Když jsem to restartoval, nainstalovaly se aktualizace, ale problém přetrvává. Navíc mi nejde dálkové, ale v televizi o něm není zmínka, tak jsem to vyhodnotil tak, že televize nemá CEC.

Tak se nám diskuze trochu odklonila.  ;D
Co myšlenka do MicroServeru Gen8 dokoupit grafikou kartu za cca 500? Popřípadě jiný typ než RPi 4 a Odroid C2? VU+ Zero 4K vyhodnocuji jako zbytečně drahé řešení.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #24 kdy: 12. 12. 2019, 20:29:31 »
Tak se nám diskuze trochu odklonila.  ;D
Co myšlenka do MicroServeru Gen8 dokoupit grafikou kartu za cca 500? Popřípadě jiný typ než RPi 4 a Odroid C2? VU+ Zero 4K vyhodnocuji jako zbytečně drahé řešení.
psal sem o boxu za ~1000Kc https://forum.root.cz/index.php?topic=22229.msg322153#msg322153 v odkazech jsou ~uvedene konkreni modely, s kartou do Gen8 asi neni co radit, proste bys dal kartu do Gen8, spojil kabelem s TV a do Gen8 nainstaloval Kodi a IPTV doplnek, predpokladu (coz plati pro vsechna reseni) podpora Tveho IPTV dodavatele... pouzivam ASUS TinkerBoard + Kodi + doplnek(neoficialni) "PVR SledovaniTV", totozne sem to mel na Raspbery Pi3B, na TinkerBoard sem presel protoze na RPi (tehdy, dnes si nejsem jistej) Kodi NEbezelo jako systemove "okno" v Desktop prostredi ale pri spusteni Kodi se to preplo na virtualni konzoli mimo Desktop a tedy nefungovalo prepnuti na jinou bezici app pres ALT+TAB, ani prepnuti z Fullscreen do okna klavesou \ ani pri necinosti Kodi nepreplo monitor do standby rezimu (=vypnuta obrazovka) ale pouze do black rezimu (=cerna obrazovka s aktivnim podsvetlenim)...

Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #25 kdy: 12. 12. 2019, 23:10:14 »
Naopak, diskuse se celou dobu týká toho, co řešíš i ty....
Celou dobu určitě ne. Kabely microHDMI-> HDMI nebo i později Chromecast.  ;)

Ano, do MS Gen8 můžeš dokoupit kartu s tunery a nainstalovat TVHeadend.
O tunery tady vůbec nejde. Chci hlavně přehrávat IPTV, filmy z NAS, z ntb, případně z prohlížeče videa. DVB-T2 tuner by byl výhodou, ale určitě ho nevyhledávám.

Ano, do MS Gen8 můžeš dokoupit kartu s tunery a nainstalovat TVHeadend. Proč ti nevyhovuje to Raspberry?
Neříkám, že mi nevyhovuje. Hrál jsem si s myšlenkou ušetřit "krabičku, zdroj atd." a vše mít v jednom - Gen8. Navíc nevím, jestli klony RPi nejsou na tom lépe (podpora H.265, HW akcelerace, výkon atd.), což byla součást dotazu.  :)

k3dAR: Všechny příspěvky čtu, i ten tvůj s boxem za ~1000Kč.  ;) Karta do Gen8 - nebude třeba spotřeba GPU natolik vysoká, že se oproti např. RPi nevyplatí provozovat?


Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #26 kdy: 13. 12. 2019, 12:16:27 »
RPi4 mám doma ve verzi 4GB (jsou tam i tunery přes USB, které Tě ale nezajímají a streamuje mi to do domácí sítě) funguje výborně.
Na něj je nejvíc nejnovější Libreelec s nejvíc nejnovějším Kodi. 8)
Jo a potřebuješ k němu kabel... ;D

Odroid C2 funguje taky výborně, ale je pro něj starší Librelec a Kodi.
K němu je ale potřeba jinej kabel. :-\

Oba dva mi bez problémů s asi 12 let starým modelem FullHD Samsung telky přijímají HDMI-CEC povely.

Otázkou je Tvůj požadavek na IPTV. Kodi má spoustu pluginů, oficiální jsou v pohodě, u neoficiálních je to sázka.
Nabízí Tvůj provider IPTV plugin? Mě například začalo asi před rokem a půl spamovat Lepší.TV. A furt nemaj plugin.
Pokaždý se jich zeptám a furt není.
Tak aby to nebyl i Tvůj případ...

Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #27 kdy: 13. 12. 2019, 12:32:15 »
Naopak, diskuse se celou dobu týká toho, co řešíš i ty....
Celou dobu určitě ne. Kabely microHDMI-> HDMI nebo i později Chromecast.  ;)
Ale vždyť ten Chromecast by tvou situaci mohl řešit - místo karty do servříku a kabelu k televizi bys mohl mít v televizi píchnutý Chromecast a streamovat do něj, bez kabelu. Nemusel bys řešit, aby byl servřík v dosahu kabelu od televize, nemusel bys řešit spotřebu GPU, nemusel bys shánět nízkoprofilovou kartu, což je celkem nedostatkový zboží.

Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #28 kdy: 13. 12. 2019, 13:10:34 »
Jiří Tušla: Moje IPTV je stream poskytovatele (legální a placený), který běží v pohodě ve VLC. Takže to se rozběhne všude. :)

Mirek Prýmek: Asi máš pravdu, to se omlouvám, nejsem moc s Chromecast obeznámen, možná by to bylo řešení. Nevím ale, jak by v tom běžela ta IPTV, jak by se spouštěla. (Gen8 v dosahu je, kartu mám vyhlédnutou za 500, co by do něj šla  ;) ).

Re: Krabička k TV/IPTV nebo GPU do serveru?
« Odpověď #29 kdy: 13. 12. 2019, 14:06:52 »
Jiří Tušla: Moje IPTV je stream poskytovatele (legální a placený), který běží v pohodě ve VLC. Takže to se rozběhne všude. :)
Po pravdě je mi úplně jedno, jestli máš ofiko nebo pirátský stream. Pouze Tě upozorňuju na možné úskalí.
Jestli něco běží ve VLC, ještě neznamená, že to dostaneš do Kodi.
Takže je tam platná stejná otázka jakou jsi nadhodil pro Chromecast: "...jak by se spouštěla"
Protože jsi nenapsal, co za IPTV providera máš, tak těžko koukat do Kodi repa a ptát se strejdy Googla.