Wordpress a Visual Composer

creatura

Wordpress a Visual Composer
« kdy: 09. 12. 2019, 16:37:19 »
Ahoj, potřeboval bych trochu poradit s WordPress.

Chápu to tak, že do Wordpressu mohu naistalovat Theme, což je vlastně soubor šablon - Templates (pro záhlaví, zápatí, tělo, ...). Stránky mohu upravovat pomocí Gutemberk Editoru s tím, že tímto způsobem neovlivňuji Templates. V případě, že vyměnim Theme se vzhled "přeskládá", ale obsah stránek je pořád stejný (i když Templates ovlivňují třeba zobrazení písma a podobně).

Jen že ten problém se zaměňováním slova Template a Theme. Ve Wordpressu stahuji Theme a upravuji jednotilvé Template, ale třeba Visual Composer stahujecelé Theme kterým říká template. V češtině to snad ani neni odlišené.

Pak jsem nainstaloval plugin WPBakery. Pochopil jsme to tak, že tento plugin upravuje a pomáhá tvořit jen samotný obsah jednotlivých stránek a nesahá na Templates - Theme se vůbec nezmění. Tedy když Theme odinstaluji a pak nainstaluji spátky tak dostanu ten samý vzhled.

A pak jsem nainstaloval Visual Composer kde bych potřeboval poradit. Pochopil jsem, že Visual Composer umí dvě věci. První je upravovat obsah stránek stejně jako WPBakery. Tady je můj první dotaz, zda opravu kromě těla stánky nemění nic jiného, tedy Theme se všema šablonama zůstává stejný? A pak řešim druhou věc, kterou bych rád pochopil a to je úprava celého Default layoutu, kterou nabízí Premium verze Visual Composeru. Jak mám pochopit tuto funkci? Znamená to, že Visual Composer upraví aktuálně aktivní Theme a jeho šablony? Co když Theme odinstaluji a znovu nainstaluji? Přijdu o část práce? V Themes je dokonce Visual Composer Starter Theme ... ?

Předem moc dík, ocením jestli se tu nějaký WordPress odborník najde.


Re:Wordpress a Visual Composer
« Odpověď #1 kdy: 09. 12. 2019, 17:40:21 »
Odpovím v rychlosti.
Hodně ti pomůže child theme a pak prohledat google hodně toho co chceš vědět je popsáno. V ČR je silná komunita a každý rok se koná wordcamp. Za par týdnu bude v Praze a koupit lístek se ti vyplatí. 

creatura

Re:Wordpress a Visual Composer
« Odpověď #2 kdy: 09. 12. 2019, 19:05:45 »
Odpovím v rychlosti.
Hodně ti pomůže child theme a pak prohledat google hodně toho co chceš vědět je popsáno. V ČR je silná komunita a každý rok se koná wordcamp. Za par týdnu bude v Praze a koupit lístek se ti vyplatí.
No dík, ale v google mě napadlo hledat, ale jak Visual Composer konkrétně ovlivňuje Theme jsem tam nějak nenašel. Ono to je takový to klasický - všichni o tom mluví, všichni o tom píšou, ale vlastně nic užitečného.