Levný barák pro remote práci s rychlou linkou, kde?

Levný barák pro remote práci s rychlou linkou, kde?
« kdy: 05. 12. 2019, 10:28:39 »
Poměrně hodně teď uvažuji o baráku na nějaké vesnici, kde bych měl alespoň 100Mbit linku - nejlépe optiku či kabelovku + záložní LTE připojení s dobrým vlakovým spojením do Prahy - nejlépe kolem 60 minut, a aby to bylo tiché, a řekněme do 30 minut se dostal do posilky a na nákup, moje představa je něco staršího tak do 3 mio. + náklady na rekonstrukci.

Nevím jak je to realistické, ale nemáte nějakou představu o možných lokalitách, které bych měl sledovat. Hodně se poohlížím ve vesnicích kolem Kolína, kde je to často vlakem 10 minut z vesnice do Kolína, a s přestupem 60 minut do centra Prahy, ale nejsem si jist, jak je to s kvalitou internetu, nerad bych skončil na 10MBit ADSL + 15Mbit LTE, jako asi by to šlo, ale pro remote práci by to nebylo úplně komfortní.


Re:Levný barák pro remote práci s rychlou linkou, kde?
« Odpověď #1 kdy: 05. 12. 2019, 10:40:49 »
Mozna by se to dalo porovnat s https://zrychlujemecesko.cz/ a nejakou mapou pokryti LTE.

Re:Levný barák pro remote práci s rychlou linkou, kde?
« Odpověď #2 kdy: 05. 12. 2019, 13:10:58 »
Kolik jste za ten zalohovanej stomegabit ochoten mesicne platit?

Re:Levný barák pro remote práci s rychlou linkou, kde?
« Odpověď #3 kdy: 05. 12. 2019, 13:47:35 »
Kolik jste za ten zalohovanej stomegabit ochoten mesicne platit?

celkově za internet max. 2.000 Kč

Re:Levný barák pro remote práci s rychlou linkou, kde?
« Odpověď #4 kdy: 05. 12. 2019, 14:02:43 »
Ahoj.
Uvažuji podobně. Zatím jsem nic rozumného nenašel, tak jsem si řek, že ještě rok počkám, jak se vyvine Starlink od SpaceX a pak se asi ani nebudu omezovat na ČR. Ale bude to pro mě znamenat, přestat být závislý na Praze.
Zjišťuji, že nás takových celkem přibývá. :)