Přestala fungovat GPS

Přestala fungovat GPS
« kdy: 28. 11. 2019, 12:51:19 »
Objevil se mi problém na smartphonu, přestala mi jít GPS. Všiml jsem si toho asi 7.11. Předem mohu vyloučit chybu způsobenou přetečením  čítače sekund (druhá vlna 4.11., psalo se o tom v dubnu, že přestanou fungovat v dubnu a pak i listopadu) na starých GPS (ilumináti určitě to udělali schválně aby se prodávaly nové přístroje  :-X ) - protože na stejném modelu /se starším firmwarem dokonce/ GPS funguje, najde polohu do minuty po studeném startu

Na tomto telefonu v době ,kdy jsem to zjistil (7.11) se samozřejmě nepřipojí, polohu nenačte, maximálně našel pár satelitů s dost bídnou úrovní signálu (tak do 20% neznámých jednotek), . Dnes nenajde ani žádný satelit.

Zkoušel jsem ho rozebrat, podívat se na GPS anténu (vím která je ta správná) a dokonce ji i vyměnil, ale stále ukazuje  že nevidí ani 1 satelit. (teď jednorázová vyjímka, když jsem tam dal zpět starou anténu, tak na chvíli vidět 1 satelit)

Proč to nejde? Dá se vyloučit softwarová chyba ?
« Poslední změna: 28. 11. 2019, 12:59:53 od Pivotal »


Re:Přestala fungovat GPS
« Odpověď #1 kdy: 28. 11. 2019, 22:15:48 »
Typ telefonu? Tovární nastavení? Pak se má smysl bavit dál ...

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Přestala fungovat GPS
« Odpověď #2 kdy: 28. 11. 2019, 22:43:57 »
Proč to nejde? Dá se vyloučit softwarová chyba ?
ne. Ale když se podívám do své věštecké koule, tak ti v telefonu něco uhnilo/dožil nějaký kondík, díky čemuž tam kmitá nějaký zdroj, a to tak, že je to dostatečné na zahlcení přijimače GPS.

Re:Přestala fungovat GPS
« Odpověď #3 kdy: 29. 11. 2019, 10:36:06 »
Tak dnes změna - dnes to aspoň najde satelity (že je to ukáže kde jsou v polárních souřednicích) a u 4 (čtyřech!!) to aspoň ukáže nenulový sloupec síly signálu (u dvou tak 1/3, u dalších dvou jeden pixel nadu nulovým signálem) --- nevím čím to je, dal jsem telefon do krytu (je plastový, bez kontaktů) a nebo tím že dnes není zataženo s deštíkem. Druhý telefon nalezl pozici opět do minuty a síly signálů mi na něm připadají stejné jako včera, takže si myslím, že reálná změna vnější podmínek není.

- Telefon Nokia E55

Re:Přestala fungovat GPS
« Odpověď #4 kdy: 29. 11. 2019, 10:54:12 »
E55 si pamatuju... on je to už totiž takový stroj pro pamětníky.

To množství času, co tady lidi stráví čtením tohohle nesmyslného dotazu vyjde na víc peněz než by stál nový telefon :-/


Re:Přestala fungovat GPS
« Odpověď #5 kdy: 29. 11. 2019, 12:07:58 »
Settings -> System -> Advanced -> Reset Options -> 'Reset app preferences'

předevčírem GPS chvíli šla, ale už zase ne
« Odpověď #6 kdy: 03. 12. 2019, 11:12:41 »
Zvláštní, předevčírem odpoledne mi záhadně GPS fungovala naprosto normálně (jediné co bych k tomu uvedl, že telefon byl předtím hodinu venku kolem nuly°C a ).


Ale od včera zase ne...
Má to nějaké vysvětlení? nějaký odlouplý čip, studený spoj (který ve studenu paradoxně by fungobval lépe), špatně dosedající kontakty?

Re:Přestala fungovat GPS
« Odpověď #7 kdy: 03. 12. 2019, 15:46:35 »
No to už vypadá na HW a zřejmě bude třeba udělat reball čipu.
https://www.youtube.com/watch?v=ifdb4oHq7j0