Nástupní plat testera mimo Prahu, Brno

Nástupní plat testera mimo Prahu, Brno
« kdy: 25. 11. 2019, 08:56:05 »
Zdravím. Nejsem absolvent, chci změnit obor a přestěhovat se z Prahy na Moravu, nejspíš do Olomouce nebo Zlína.  Vím, že změna oboru i přesun do regionů s nízkou průměrnou mzdou znamenají jít s platem dolů, ale ty částky u těch pár inzerátů, které uvádějí plat testera, jsou vážně nízké. Jsou tam už nějakou dobu, tak si říkám, jestli nejsou opravdu i na místní poměry moc nízké. Většina inzerátů navíc plat neuvádí.

Mám zkušenost, že co si člověk nevyjedná před nástupem, hned tak nedostane. Za své minimum (30 tisíc) chci pracovat jen pokud je to v regionu obvyklé - je to opravdu o hodně méně, než mám teď, a přijatelné maximálně na ten rok, po kterém budu moct hledat znovu (dříve nechci, protože těch firem v malých městech není moc a už nejsem ve věku, kdy se toleruje změna každých pár měsíců). Chci se tedy zeptat, jestli má někdo představu, za kolik nastupuje manuální tester v menších městech?

(Zkušenosti nemám, předpoklady ale podle mě ano a myslím, že na automatického testera se dokážu vypracovat rychle. Mám přečtených jen pár článků a umím jen základy Pythonu, ale během výpovědní lhůty si chci přečíst alespoň jednu knihu o testování a pokračovat v učení Pythonu. Nechci čekat, až toho budu umět víc, než půjdu na pohovor, protože chci ze současné práce odejít co nejdříve).


Re:Nástupní plat testera mimo Prahu, Brno
« Odpověď #1 kdy: 25. 11. 2019, 12:54:12 »
Znam jeden konkretni pripad z nedavne doby. Jde o mensi mesto ve stredoceskem kraji a tester ma rok praxe(taky neni absolvent a menil obor). Nastup 35000,-.

Re:Nástupní plat testera mimo Prahu, Brno
« Odpověď #2 kdy: 27. 11. 2019, 01:50:16 »
Moje upřímně míněná rada je: Spadni z višně, a to co nejdřív, ať to co nejdřív přebolí a můžeš se pohnout dál.

Znám situaci ve 3. městě České republiky, a tady začínající programátoři (více méně všichni, jak informatici po škole, tak středoškoláci absolventi a mimooborové naplaveniny klidně i padesát let staré) bez nějaké extra prace jsou rádi za těch 30 tisíc hrubého. Častěji se dostanou jen na 27000 korun hrubého. Přičemž plně platí to, že aby si zvedli mzdu, prostě musí odejít jinam (pokud chtějí zůstat u stejné společnosti, musí si dát rok pauzu někde jinde).

Testeři budou brát ještě o něco méně. Manuální ještě o něco méně a co vím, tak už je nikdo tady moc nebere.

Pokud nemusíš odejít (manžel tvé milenky tě nehoní s brokovnicí), zůstaň v Praze. Je to úplně jiný svět.

Re:Nástupní plat testera mimo Prahu, Brno
« Odpověď #3 kdy: 27. 11. 2019, 09:37:34 »
Imho moc pozic pro testerů, natož manuálních, není. Nicméně ve Zlíně je teď jedna pozice na testera otevřená, zkusil bych se jim ozvat a poptat se, jestli umíš co potřebují a kolik za to nabízejí.

https://www.jobs.cz/rpd/1410007514/?searchId=e267e4eb-28f8-4c5d-9218-2c9067f3eda5&rps=233

Re:Nástupní plat testera mimo Prahu, Brno
« Odpověď #4 kdy: 12. 12. 2019, 23:36:15 »
Jeste je otazka co si v malem mrstr predstavuji pod slovem tester....


Re:Nástupní plat testera mimo Prahu, Brno
« Odpověď #5 kdy: 12. 12. 2019, 23:47:03 »
Znam jeden konkretni pripad z nedavne doby. Jde o mensi mesto ve stredoceskem kraji a tester ma rok praxe(taky neni absolvent a menil obor). Nastup 35000,-.

Jo, tohle docela sedí. Alespoň dle lidí, který znám a dělají v oboru ...