Změna kontaktu/vlstníka domény

Změna kontaktu/vlstníka domény
« kdy: 19. 11. 2019, 16:20:55 »
Mám nějaké domény u Forpsi a jako kontakt na majitele tam je uvedeno jejich FORPSI-XXX-XXXXXXX, co vzniklo při registraci. Chtěl bych to z měnit na MojeID kontakt u cz.nicu, který je poněkud méně ukecaný a necpe do světa automaticky celou moji adresu.

Stanovisko Forpsi je, že to nejde. Z jejich pohledu je to změna majitele domény a tak si mám vypsat žádost, 2x ji podepsat a podpisy obou stran si nechat úředně ověřit.

Není nějaká snazší cesta? Mám pocit, že jsem kdysi zaslechl, že by to snad mělo jít stylem převést doménu k někomu jinému, kde by to mohlo jít naklikat v administraci, ale nevím jestli to tak opravdu někde jde a hlavně u koho to tak jde.

Dík


Re:Změna kontaktu/vlstníka domény
« Odpověď #1 kdy: 19. 11. 2019, 16:37:41 »
Ano, stačí převést doménu k někomu jinému, kdo má rozumnou administraci domén. Dobrou zkušenost mám např. se SubReg, změnu vlastníka domény pouze s heslem nebo e-mailem umí i Web4U (z těch, co jsem zkoušel).

Re:Změna kontaktu/vlstníka domény
« Odpověď #2 kdy: 22. 11. 2019, 06:12:02 »
Dík. Tak tak asi učiním. Neznáte náhodou ještě někoho, kde to taky tak jde? Zrovna o těch dvou jsem asi nikdy dřív neslyšel, čímž neříkám, že jsou špatní.

Re:Změna kontaktu/vlstníka domény
« Odpověď #3 kdy: 22. 11. 2019, 08:18:43 »
Osobní zkušenost s jinými registrátory nemám. A vzhledem k tomu, že mne překvapilo, že tohle Forpsi neumí (považoval jsem to za standard), neodvažuju se tipovat, kdo by to mohl umět.

SubReg patří k největším českým registrátorům, umí velké množství zahraničních domén a podporuje všechny technologie, které jsem kdy potřeboval (DNSSEC, IPv6, poskytují vlastní DNS servery, mají API). Myslím, že hodně působí i v zahraničí. Takže bych se toho nebál. Navíc pokud má vlastník CZ domény MojeID (nejsme si teď jistý, zda to jde i bez něj – asi ne, když to teď řešíte), dá se doména kdykoli převést jinam i bez spolupráce současného registrátora.


rr-zz

Re:Změna kontaktu/vlstníka domény
« Odpověď #4 kdy: 22. 11. 2019, 08:34:30 »
klidně zůstaň u forpsi ta administrace domén mi tam připadá celkem v pohodě - doménu by  mělo stačit převést jinam a za nějaký čas zase zpátky. Taky jsem něco podobnýho kdysi řešil..  korektně převést doménu je opruz, ale když jí převedeš k jinému registrátorovi  tak se v podstatě majitel taky dá změnt.


Re:Změna kontaktu/vlstníka domény
« Odpověď #5 kdy: 13. 12. 2019, 17:53:39 »
Takovou změnu podporuje většina registrátorů, Forpsi je sto let za opicema ... jinak zmiňovaný Subreg je na tohle nejlepší, jenom má trošku vyšší ceny za prodloužení.

Re:Změna kontaktu/vlstníka domény
« Odpověď #6 kdy: 13. 12. 2019, 18:10:37 »
Z jejich pohledu je to změna majitele domény a tak si mám vypsat žádost, 2x ji podepsat a podpisy obou stran si nechat úředně ověřit.

Presne takto jsem to resil u Wedosu. Prevadel jsem domenu sam sobe.

Vytiskl jsem si formular, podepsal sam sebe jako puvodni a novy majitel. Na czechpointu nechal overit podpisy - urednice byla prekvapena, ze overuje stejny podpis 2x na jednom papiru, ale provedla bez problemu. Odeslano do Hluboke n/Vltavou a do dvou dnu bylo hotovo.

tecka

  • ***
  • 138
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna kontaktu/vlstníka domény
« Odpověď #7 kdy: 14. 12. 2019, 04:16:22 »
Mám u Forpsi několik domén a v kontaktu je, kromě jména, všechno jako neveřejný údaj. Jestli Ti jde jen o to, tak to nějak jde. Netuším jak, ale určitě jsem kvůli tomu nemusel podnikat nic extra.