Bezdrátová sluchátka z Číny

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #15 kdy: 14. 11. 2019, 20:51:32 »
poriadne sluchatka nemaju byt bezdratove a uz vobec nie z Číny...
jiste a musi stat minimalne 20.000Kc aby to slo poslouchat, a na tech tvejch urcite neni "made in china" ;-)
aneb to ze je(ses) nekdo audio-hifi-uchylkar neznamena ze je na tom tak kazdy, naopak, vetsina lidi oceni rozumnej zvuk za rozumnej peniz, coz neznamena ze to musej byt pecky za 50Kc z trznice co pistej jak piezo z casio v 90's, ale proste zlata stredni cesta muze prinest i sluchatka za par stovek :-)


Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #16 kdy: 14. 11. 2019, 21:37:05 »
Jak bluetooth sluchátka hrajou ovlivňuje spousty věcí. Použitý kodek, bitrate, provedení.
Ideální je pokud umí AptX,AAC, LDAC nebo modifikovaný SBC-HD.
Kvalita těch čínských celkem jde nahoru, takže ty poslední kousky už jdou použít.

Dost často je problém, že se zdroj zvuku nedomluví se sluchátky na nějakém rozumném přenosu, pak je cokoliv marné.
Sluchátka třeba umí AAC, ale mobil ne - použije se SBC s nízkým bitrate a bude to znít jako ze sudu.

Doporučuji kombinaci odzkoušet v reálu.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #17 kdy: 15. 11. 2019, 08:29:40 »
Před měsícem jsem koupil novinku od Xiaomi Haylou GT2 kvůli audio knihám za chůze a bohatě mi stačí. Vytáhnu sluchátko z krabičky, strčím do ucha, zmáčknu tlačítko a pokračuji tam, kde jsem skončil, žádné rozmotávání kabelů a jejich strkání pod oblečení, aby nepřenášely hluk při otírání od oblečení. Stejně jedu jen na pravé sluchátko, ale v nouzi se dá poslouchat i hudba (na obě). Výdrž je dobrá, mají BT 5.0 a umí AAC, což je srovnatelné s aptX, který je akorát zatížený licencí od Qualcommu. A už jsem objednal další do rodiny.

AAC je na androidu celkem mizerné ... na iphonu lepší (ale tam je to bohužel vrchol toho co to umí) ... navíc si nejsem jist jestli aac profil nefunguje pouze při přehrávání zvuku s aac kodekem .. myslím, že je to spolu nějak takto retardovaně propojeno ...

e3k

  • ***
  • 219
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #18 kdy: 15. 11. 2019, 08:43:50 »
poriadne sluchatka nemaju byt bezdratove a uz vobec nie z Číny...
jiste a musi stat minimalne 20.000Kc aby to slo poslouchat, a na tech tvejch urcite neni "made in china" ;-)
aneb to ze je(ses) nekdo audio-hifi-uchylkar neznamena ze je na tom tak kazdy, naopak, vetsina lidi oceni rozumnej zvuk za rozumnej peniz, coz neznamena ze to musej byt pecky za 50Kc z trznice co pistej jak piezo z casio v 90's, ale proste zlata stredni cesta muze prinest i sluchatka za par stovek :-)
moje najdrahsie su pod 5000CK a som s nimi spokojny:
Kód: [Vybrat]
Ultrasone AG is a German company specializing in headphones for high end studio, DJ, and consumer uses. Ultrasone's headquarters are located in Tutzing, Germany. The company has manufacturing facilities in Germany and Taiwan.

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #19 kdy: 16. 11. 2019, 01:38:55 »
moje najdrahsie su pod 5000CK a som s nimi spokojny[...]
jasne, ale stejne jako si prisel nesmyslne/offtopic ty, muze nekdo prijit a rict ti ze mas neschopne sunty, protoze minimalni je vzit "Sennheiser HD 800" za ~30.000Kc a cokoliv nizsiho rozhodne ne... proste kazdej ma jine potreby, jine pozadavky, atd...


Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #20 kdy: 16. 11. 2019, 07:12:40 »
Před měsícem jsem koupil novinku od Xiaomi Haylou GT2 kvůli audio knihám za chůze a bohatě mi stačí. Vytáhnu sluchátko z krabičky, strčím do ucha, zmáčknu tlačítko a pokračuji tam, kde jsem skončil, žádné rozmotávání kabelů a jejich strkání pod oblečení, aby nepřenášely hluk při otírání od oblečení. Stejně jedu jen na pravé sluchátko, ale v nouzi se dá poslouchat i hudba (na obě). Výdrž je dobrá, mají BT 5.0 a umí AAC, což je srovnatelné s aptX, který je akorát zatížený licencí od Qualcommu. A už jsem objednal další do rodiny.

AAC je na androidu celkem mizerné ... na iphonu lepší (ale tam je to bohužel vrchol toho co to umí) ... navíc si nejsem jist jestli aac profil nefunguje pouze při přehrávání zvuku s aac kodekem .. myslím, že je to spolu nějak takto retardovaně propojeno ...
poslechni si tohle video v čase 11:20

e3k

  • ***
  • 219
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #21 kdy: 16. 11. 2019, 10:37:50 »
moje najdrahsie su pod 5000CK a som s nimi spokojny[...]
stejne jako si prisel nesmyslne/offtopic ty
otazka bola: Máte s nimi nějaké zkušenosti, popř. doporučili byste kvalitnější sluchátka? Moc vám děkuji za pomoc.
odpoved je: ano odporucil by som kvalitnejsie.
na tom neni nic offtopic ani nesmyselne.

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #22 kdy: 16. 11. 2019, 19:52:47 »
odpoved je: ano odporucil by som kvalitnejsie.
tak je doporuc, konkretni model co nejsou z ciny ale jsou bezdratove
(btw: kdyz se nekdo pta na DaciaLogan nebo zda neco lepsiho taky neni asi ocekavana rada "Superb v plny palbe" :-)

e3k

  • ***
  • 219
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #23 kdy: 17. 11. 2019, 15:08:15 »
rad by som ale z hovna bic neupletes. sluchatka za 20 + blootooth budu urcite zle.
osobne by som skippol ten wireless a kupil si za to nejake jednoduche dratove. da sa predpokladat ze ked nebudes mat wireless ficury a siri tak za tie peniaze mohli vyrobit kvalitnejsi zvuk.

pokial je ale priorita na wireless a v tej cene tak mozno bazar a kupit nove gumky?

Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #24 kdy: 17. 11. 2019, 15:52:35 »
Před pár dny jsem u jistého nejmenovaného zelenýho emzáka v akci koupil True Wireles špunty Intezze Piko. Levná čína pod 1k korun. Jsem příjemně překvapen, když jsou ty špunty zasunutý správně tak to má celkem slušný basy a celkově hrají přesně a čistě. Chtěl jsem něco levné abych nelitoval vytratím li jedno cestou z hospody ;) Ale drží pevně a na výběr jsou 3 druhy koncovek. Chce to BT5.0 pak to frčí bez výpadků i na 10 metrů. Funguje i s počítačem co má BT4.x ale to pak dosah nic moc a pár výpadků jsem slyšel. Je možné použít i jeden špunt např. na telefonování nebo audioknihy. Prostě tahle čína zaujme a příjemně překvapila. Používám s iPhone to pak umí AAC, handroida jsem nezkoušel, mělo by frčet taky.

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #25 kdy: 17. 11. 2019, 22:39:49 »
rad by som ale z hovna bic neupletes. sluchatka za 20 + blootooth budu urcite zle.
osobne by som skippol ten wireless a kupil si za to nejake jednoduche dratove. da sa predpokladat ze ked nebudes mat wireless ficury a siri tak za tie peniaze mohli vyrobit kvalitnejsi zvuk.

pokial je ale priorita na wireless a v tej cene tak mozno bazar a kupit nove gumky?
no a to je prave ten offtopic o kterem sem psal vejs a nelibilo se ti to, tazatel chce bezdratove pecky, nabizet mu rady dratovejch a nejspis i pres hlavu je proste mimo, krome poslechu hudby se da predpokladat i zamyslene pouziti jako handsfree, coz asi tve main in germany za 5000 take nemaji  ze? :-)

proste o hovnu a bici mluvis ty, chapu tvuj pohled, zkus pochopit ty pohled nekoho jineho, ja sem psal vlastni zkusenost s cinskejma MPow bezdratovejma ale spojenejma za hlavou, z ciny za ~500Kc, zvuk to ma slusnej, rozumne basy/stredy/vysky, vydrz baterky je asi 8h, ovladani pohodlne jen to melo BT4, porizoval sem za ~600Kc novejsi verzi ktera ma jiz BT5 a interni EQ s moznosti voleb z 2 prednastaveni, z praxe zatim nevim, jsou na ceste...

e3k

  • ***
  • 219
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #26 kdy: 18. 11. 2019, 09:11:20 »
ja som skor dufal ze tazatel dojde k rozumu a vysere sa na tie pecky.
pokial na tom budem trvat tak potom je to uz asi jedno co si za 20 kupi.
vyhodene prachy podla mna.

Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #27 kdy: 18. 11. 2019, 12:10:34 »
Dnes jsou i levná sluchátka někde jinde, než před 10-20 lety, kdy frčely Kossy, které dnes neobstojí ani omylem a to nebyly levné (vůči tehdejším mzdám). U těch jsem jezdil často měnit kde co přímo do Eurostaru, kde třeba měniče byly dobré až na 3-6 pokus, ten chlápek tam měl testovací CD ze S&V a ta první skladba měniče prověřila.
V rodině máme nějaké drátové KZ a o BT Haylou jsem psal výše, všechny jsou pro normální základ použitelné. Jako mustr mám Senny HD 650, ale nechci srovnávat nesrovnatelné, jen že za ty prachy to ujde a na nějaké vyplnění času při chůzi nebo přejezdech to dostačuje.


k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #28 kdy: 04. 07. 2020, 19:37:02 »
ze je neco "znackove" neznamena ze je to kvalitni [...]
Jen že tazatel vybírá bezdrátová sluchátka za tisíc korun. Je jasné, že to bude jeden velký kompromis a to že tímhle číňani čpatné recenze občas promažou na tom nic nezmění.
s Mpow mam osobni dobre zkusenosti (nikoliv ze sem cetl kladne recenze u cinana) s MPOW MBH6 Cheetah (2nd gen) BT4.1, ted sem objednaval nastupce MPOW A6X (SD6,BH330A) BT5 za 575Kc (v baleni 4 pary spuntu, 3 pary pootocnych "kridelek", usb kabel, krabicku, stahovak) maji zabudovane 2 rezimy eqvalizeru, vydrz 9h, nabito za 2h, format sluchatek (obou modelu) je takovej co se spatne hleda, ovladac neni na kabelu ale na sluchatku, kabel nevylejza ze sluchatka pred ucham ale za uchem...

vzpomel sem si na tohle vlakno tak pridam info o tech MPOW A6X po ~pul roce pouzivani:
- (v kategorii) vybornej zvuk, vejsky/stredy/basy
- vydrz baterky velmi slusna, +- tech 9h co je ve specifikaci
- pohodlne na noseni, spunty netlaci(v baleni je vice velikosti) a drzi
- draty neprekazej - vychazej za usima z vrchni casti
- neprekazi pri nasazeni/noseni (slusencich) bryli
- ma mechanicke tlacitka na ovladani

jedinej problem je, ze uz zda se nejsou v prodeji, ale treba si nekdo i MPow vybere jine, nebo tyhle DS6 (MBH6) nejde jeste najde :)
https://www.xmpow.com/products/mpow-dash-ds6-sports-earbuds-with-bass




Re:Bezdrátová sluchátka z Číny
« Odpověď #29 kdy: 05. 07. 2020, 06:35:59 »
Nějaký pátek čekám na KZ S2 viz. info.