Zálohovací domácí stanice na localu přes Unraid

Zálohovací domácí stanice na localu přes Unraid
« kdy: 08. 11. 2019, 19:06:07 »
Zdravím, chtěl bych vás požádat o pomoc s výběrem počítače pro zálohu dat na lokální domácí síti, ven nic posílat nechci. Uvažoval jsem o řesení přes Synology ale tam se platí cena za hotové řešení vč. dodávaného SW který z 99% nevyužiji stačí mě jednuduché připojení na server přes ssh a rsync s cronem zvládne vše :)

Požadavky:
- Chtěl bych aby běžel na systému Unraid: https://unraid.net/ nebo na ubuntu server ale do toho nastavení RAIDu se mě moc nechce a nejsem si jistý stabilitou takže radši ten Unraid = hotové řešení a za těch pár kaček je to hodně muziky. 
- HDD 3x až 4x WD red á 3TB
- Počítač nebude běžet nonstop a měl by se automaticky uspávat a v případě potřeby se probudí (např. přes Wake-on-LAN) a provede zálohy pouze na lokální síti.
- Nemám extra požadavky na výkon, nebudu používat virtualizaci
- Bude sloužit pouze k záloze dat
- Ideálně co nejmenší spotřeba
- Rozumná cena :)

Když jsem nad tím přemýšlel volil bych buďto vlastní stavbu nových komponent nebo nějáký starší repas PC např. DELL?

Díky za případnou pomoc


Medo77

  • ****
  • 288
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zálohovací domácí stanice na localu přes Unraid
« Odpověď #1 kdy: 08. 11. 2019, 21:25:10 »
Z hotovych veci by som siahol po HP Micro G7 idu uz okolo 50 eur, a ma bez diskov okolo 20W ... Ramky kolko narves (do 16GB), limit bude cpu, okolo 1.5GHz .. Das tam vlastne 5 diskov (ak vyhodis DVD), kedze bootujes z USB kluca ...
Poziadavky na beh to splna ..

Re:Zálohovací domácí stanice na localu přes Unraid
« Odpověď #2 kdy: 10. 11. 2019, 10:24:30 »
Diky za tip koukam i po g8 taky je za celkem dobry peniz. Trochu se bojim spolehlivosti hw je to uz preci jen starsi stroj, nebali by jste se toho ze to klekne? Jeste jsem koukal na g10 ale to je cenove prepaleny a i jsem cetl ze je to hw stoji za pikacu :)