Rust v ČR

Zrzka

Rust v ČR
« kdy: 07. 11. 2019, 13:17:45 »
Jak je na tom Rust v ČR? Používáte v práci? Znáte někoho kdo ho používá pro vývoj svých produktů?

Zdržte se prosím hodnocení, porovnávání, ... jazyka jako takového. Na to tu bylo/je dost jiných vláken, komentářů pod články, apod.

Jde mi o to zjistit jestli se v té naší kotlině děje s Rustem něco zajímavého. V zahraničí je toho dost, ale u nás nevím. Vlastně vím jenom o jednom a to je https://github.com/angelcam/arrow-client.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rust v ČR
« Odpověď #1 kdy: 07. 11. 2019, 13:20:08 »
Jak je na tom Rust v ČR? Používáte v práci? Znáte někoho kdo ho používá pro vývoj svých produktů?
Jeden brněnský fintech startup přešel nedávno na Rust z Ocamlu.

Re:Rust v ČR
« Odpověď #2 kdy: 07. 11. 2019, 13:38:08 »
Když člověk zadá do jobs.cz Rust, tak mu to najde bambilion nabídek. Se slovem "růst" :-/

Jak je na tom Rust v ČR? Používáte v práci? Znáte někoho kdo ho používá pro vývoj svých produktů?
Jeden brněnský fintech startup přešel nedávno na Rust z Ocamlu.

Můžeš i jmenovat?

Zrzka

Re:Rust v ČR
« Odpověď #3 kdy: 07. 11. 2019, 13:39:54 »
Když člověk zadá do jobs.cz Rust, tak mu to najde bambilion nabídek. Se slovem "růst" :-/

No právě ... Špatně se to hledá. Nejenom práce, ale i co zajímavého se kolem toho jazyka u nás děje.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rust v ČR
« Odpověď #4 kdy: 07. 11. 2019, 13:55:37 »
Když člověk zadá do jobs.cz Rust, tak mu to najde bambilion nabídek. Se slovem "růst" :-/

Jak je na tom Rust v ČR? Používáte v práci? Znáte někoho kdo ho používá pro vývoj svých produktů?
Jeden brněnský fintech startup přešel nedávno na Rust z Ocamlu.

Můžeš i jmenovat?
Nepamatuju se, jejich člověk mi o tom zaníceně vyprávěl na konferenci. Mají ve jménu “crypto” nebo “krypto.”


Zrzka

Re:Rust v ČR
« Odpověď #5 kdy: 07. 11. 2019, 13:58:25 »
Nepamatuju se, jejich člověk mi o tom zaníceně vyprávěl na konferenci. Mají ve jménu “crypto” nebo “krypto.”

Dík. Tak zkusím přidat ještě jedno omezení k původní otázce - aby to nebyl projekt o Ethereu, Bitcoinech, ...  :)

Re:Rust v ČR
« Odpověď #6 kdy: 07. 11. 2019, 14:24:08 »
Nepamatuju se, jejich člověk mi o tom zaníceně vyprávěl na konferenci. Mají ve jménu “crypto” nebo “krypto.”

Dík. Tak zkusím přidat ještě jedno omezení k původní otázce - aby to nebyl projekt o Ethereu, Bitcoinech, ...  :)

Dokud platí ve fiatu nebo nábojích a cigaretách... :-D

Re:Rust v ČR
« Odpověď #7 kdy: 07. 11. 2019, 14:24:25 »
Chtěl jsem najít kdo a odkud měl přednášku na pardubice.devfest.cz na Rust, ale jsi to ty  :D
Takže je mi líto, asi jsi jediný svého druhu :D

Re:Rust v ČR
« Odpověď #8 kdy: 07. 11. 2019, 14:26:32 »
Chtěl jsem najít kdo a odkud měl přednášku na pardubice.devfest.cz na Rust, ale jsi to ty  :D
Tak ještě Pavel Tišnovský, takže možná v RedHatu něco minimálně zvažují?

...pokud jim s tím teda IBM nezatne tipec a nepřesedlá je všechny povinně na Javu :)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rust v ČR
« Odpověď #9 kdy: 07. 11. 2019, 14:48:27 »
Chtěl jsem najít kdo a odkud měl přednášku na pardubice.devfest.cz na Rust, ale jsi to ty  :D
Tak ještě Pavel Tišnovský, takže možná v RedHatu něco minimálně zvažují?

...pokud jim s tím teda IBM nezatne tipec a nepřesedlá je všechny povinně na Javu :)
To se stalo Lighthousu :(

Re:Rust v ČR
« Odpověď #10 kdy: 07. 11. 2019, 16:48:34 »
Já dělám v Rustu asi poslední rok a půl, ne-GUI část drážního měřicího a vyhodnocovacího SW v malé firmě. Když jsem nastupoval, řekl jsem, že to budu dělat buď v Rustu nebo vůbec (už jsme se znali předtím, takže jsem si to mohl dovolit), a rozhodně nelituju. Předtím se o to párkrát pokoušeli různí C++kaři a vždycky to bylo nestabilní, zabugovaný a ošklivě napsaný (pokud v C++ nedělá opravdu špičkový programátor, řekl bych že to tak dopadá poměrně často), teď to docela funguje.
« Poslední změna: 07. 11. 2019, 16:50:22 od registrovany_ava »

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Rust v ČR
« Odpověď #11 kdy: 07. 11. 2019, 17:06:46 »
Já dělám v Rustu asi poslední rok a půl, ne-GUI část drážního měřicího a vyhodnocovacího SW v malé firmě. Když jsem nastupoval, řekl jsem, že to budu dělat buď v Rustu nebo vůbec (už jsme se znali předtím, takže jsem si to mohl dovolit), a rozhodně nelituju. Předtím se o to párkrát pokoušeli různí C++kaři a vždycky to bylo nestabilní, zabugovaný a ošklivě napsaný (pokud v C++ nedělá opravdu špičkový programátor, řekl bych že to tak dopadá poměrně často), teď to docela funguje.
On Rust má svoje přednosti, oproti C++ rozhodně.