Těžké OOP problémy

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #285 kdy: 12. 11. 2019, 12:22:08 »
Cemu nerozumis? Ze mnozina obsahuje ruzne prvky?
Nepsal jsi, ze obsahuje ruzne prvky, ale ze obsahuje ruzne vlastnosti.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #286 kdy: 12. 11. 2019, 12:35:19 »
Cemu nerozumis? Ze mnozina obsahuje ruzne prvky?
Nepsal jsi, ze obsahuje ruzne prvky, ale ze obsahuje ruzne vlastnosti.
Ježkova noho, to jsou diskuze ::) Raději se raduje, že Mamani už není ;)

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #287 kdy: 12. 11. 2019, 14:12:18 »
Čekám omluvu.
Za to, ze si z prstu cucas veci, ktere jsem nikdy nerekl, by ses mel omluvit ty, ne ja.

Máš tam citaci. Nelži.

Takze znovu: cituje presne, nebo se omluv.

Nauč se číst, pak se omluv nebo omluvu vyžaduj po jiných.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #288 kdy: 12. 11. 2019, 14:17:52 »
mám návrhové vzory, u kterých je toho dohadování mnohem méně.
Ten pocit nesdilim :)
Výjimečně má pravdu. Ohledně návrhových vzorů jsou jen tři tábory. První tábor neví, která bije, druhý to považuje za zjevenou pravdu, a třetí tvrdí, že celé to gang of four je blbost. :-)

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #289 kdy: 12. 11. 2019, 14:33:52 »
Máš tam citaci. Nelži.
Myslíš citaci jiných tvrzení, než jaká jsi mi vložil do úst? Hm.

-------

Tvrdil jsi, že predikát je množinou vlastností.
Netvrdil. Řekl jsem, že

"být funkcionálním jazykem" je množina několika různých vlastností

Vidíš tam někde slovo "predikát"? Já ne.

-------

začal jsi tvrdit, že predikát je vlastnost
Netvrdil. Řekl jsem, že

Co je to vlastnost? Já mám za to, že predikát.

-------

Jestli nevidíš rozdíl mezi tím, co jsem napsal, a mezi tím, jak mě interpretuješ, napíšu ti znovu, co už jsem ti psal několikrát: prostě mě neinterpretuj, ale doslovně cituj. A jestli něčemu nerozumíš, tak se zeptej. Jak snadné, Wattsone.

Taky bych tvé pozornosti doporučil fakt, že s ondrama jsme si to vyjasnili velmi rychle. S tebou to nejde. Proč asi?


Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #290 kdy: 12. 11. 2019, 14:40:43 »
Máš tam citaci. Nelži.
Myslíš citaci jiných tvrzení, než jaká jsi mi vložil do úst? Hm.

-------

Tvrdil jsi, že predikát je množinou vlastností.
Netvrdil. Řekl jsem, že

"být funkcionálním jazykem" je množina několika různých vlastností

Vidíš tam někde slovo "predikát"? Já ne.

-------

začal jsi tvrdit, že predikát je vlastnost
Netvrdil. Řekl jsem, že

Co je to vlastnost? Já mám za to, že predikát.

-------

Jestli nevidíš rozdíl mezi tím, co jsem napsal, a mezi tím, jak mě interpretuješ, napíšu ti znovu, co už jsem ti psal několikrát: prostě mě neinterpretuj, ale doslovně cituj. A jestli něčemu nerozumíš, tak se zeptej. Jak snadné, Wattsone.

Taky bych tvé pozornosti doporučil fakt, že s ondrama jsme si to vyjasnili velmi rychle. S tebou to nejde. Proč asi?

Citace jsi dostal. Buď je neignoruj nebo nelži.

Tvrdil jsi, že predikát je množinou vlastností.
Cituj presne nebo se omluv.

začal jsi tvrdit, že predikát je vlastnost
Cituj presne nebo se omluv.


"Byt funkcionalnim jazykem" neni mnozina, ale predikat.
Zaprvé jsem nenapsal množina [čehokoli], ale  "množina vlastností". Co je to vlastnost? Já mám za to, že predikát. Souhlas? Podle mě teda vlastně nastoluješ otázku, jestli 1. dává vůbec smysl mluvit o množině predikátů 2. jestli je množina predikátů predikát. Souhlas?

Pokud v obojím souhlasíš, tak ...

Čekám omluvu.

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #291 kdy: 12. 11. 2019, 14:42:57 »
Citace jsi dostal. Buď je neignoruj nebo nelži.
Nechápu, proč opakuješ to samé, co jsem citoval já, a říkáš, že to ignoruju? WTF?!

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #292 kdy: 12. 11. 2019, 14:54:28 »
mám návrhové vzory, u kterých je toho dohadování mnohem méně.
Ten pocit nesdilim :)
Výjimečně má pravdu. Ohledně návrhových vzorů jsou jen tři tábory. První tábor neví, která bije, druhý to považuje za zjevenou pravdu, a třetí tvrdí, že celé to gang of four je blbost. :-)

Souhlas, prošel jsem si všechna 3 stádia v pořadí 1, 3, 2. Považuji to za dobrý slovník k dorozumění vývojářů. "Tady použij Factory a tady Observer", je poměrně jednoznačné sdělení - bez nutnosti popisu, jak to má implementovat.

Neznám nikoho, kdo by používal všechny vzory, některým se cíleně vyhýbám.

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #293 kdy: 12. 11. 2019, 15:04:07 »
Citace jsi dostal. Buď je neignoruj nebo nelži.
Nechápu, proč opakuješ to samé, co jsem citoval já, a říkáš, že to ignoruju? WTF?!

"Byt funkcionalnim jazykem" neni mnozina, ale predikat.
Zaprvé jsem nenapsal množina [čehokoli], ale  "množina vlastností". Co je to vlastnost? Já mám za to, že predikát. Souhlas? Podle mě teda vlastně nastoluješ otázku, jestli 1. dává vůbec smysl mluvit o množině predikátů 2. jestli je množina predikátů predikát. Souhlas?

Pokud v obojím souhlasíš, tak ...

Čekám omluvu.

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #294 kdy: 12. 11. 2019, 15:09:09 »


Nechcete se na to vykašlat? Určitě jde pochopit, že se člověk cítí uraženě, ale takhle je to votrava.

Co třeba začít od začátku, s jakou formulací Cikáda nesouhlasí, bez ohledu na to, zda to Mirek Prýmek řekl. On to může odkejvat a hotovo?

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #295 kdy: 12. 11. 2019, 15:13:25 »
Navrhuji napsat hádkového bota pro fórum root.cz  :) Ušetřilo by to místním spoustu času  :D

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #296 kdy: 12. 11. 2019, 15:29:18 »
Co třeba začít od začátku, s jakou formulací Cikáda nesouhlasí, bez ohledu na to, zda to Mirek Prýmek řekl. On to může odkejvat a hotovo?

To by neklaplo.

Taky bych tvé pozornosti doporučil fakt, že s ondrama jsme si to vyjasnili velmi rychle. S tebou to nejde. Proč asi?

Ja si myslim, ze docela vim, s cim Cikada nesouhlasi. Jenom me zajima, jak moc zarputile bude trvat na tom, ze jeho videni sveta je jedine spravne a nebude ochotny pripustit sebemensi chybu na sve strane :)

Vzhledem k tomu, s jakou urputnosti obhajoval absurdni teze "kazda faktura musi byt podepsana" a "vyznamy slov definuje slovnik", tak asi dost zarputile :)

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #297 kdy: 12. 11. 2019, 15:33:35 »
Co třeba začít od začátku, s jakou formulací Cikáda nesouhlasí, bez ohledu na to, zda to Mirek Prýmek řekl. On to může odkejvat a hotovo?

To by neklaplo.

Taky bych tvé pozornosti doporučil fakt, že s ondrama jsme si to vyjasnili velmi rychle. S tebou to nejde. Proč asi?

Ja si myslim, ze docela vim, s cim Cikada nesouhlasi. Jenom me zajima, jak moc zarputile bude trvat na tom, ze jeho videni sveta je jedine spravne a nebude ochotny pripustit sebemensi chybu na sve strane :)

Vzhledem k tomu, s jakou urputnosti obhajoval absurdni teze "kazda faktura musi byt podepsana" a "vyznamy slov definuje slovnik", tak asi dost zarputile :)

Krapet kruté vůči nám ostatním ;-)

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #298 kdy: 12. 11. 2019, 15:51:11 »
"Byt funkcionalnim jazykem" neni mnozina, ale predikat.


...
Podle mě teda vlastně nastoluješ otázku, jestli 1. dává vůbec smysl mluvit o množině predikátů 2. jestli je množina predikátů predikát. Souhlas?

...

Nevim jestli jde o tohle... Nevim jak moc si to myslis nebo nemyslis.
Ale urcite sis myslel, ze ondrama nastoluje takovou otazku.

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #299 kdy: 12. 11. 2019, 15:58:24 »
Ja si myslim, ze docela vim, s cim Cikada nesouhlasi. Jenom me zajima, jak moc zarputile bude trvat na tom, ze jeho videni sveta je jedine spravne a nebude ochotny pripustit sebemensi chybu na sve strane :)

Já jsem ochotný připustit chybu na své straně, nicméně stále jsi nevysvětlil, jaké vidění toho světa je to tvé - krom toho, že `a` a `{a}` je to stejné, což prostě nesedí.

Vzhledem k tomu, s jakou urputnosti obhajoval absurdni teze "kazda faktura musi byt podepsana" a "vyznamy slov definuje slovnik", tak asi dost zarputile :)

Tak pokud se chceme něčeho dobrat, tak by asi bylo vhodné používat termíny jako "absurdní" na základě něčeho. Doposud jsi nebyl schopen tu "tezi" vyvrátit ničím jiným než relativizováním, jak je ti bohužel vlastní.

Btw na fakturu si nevzpomínám, tak bych uvítal citaci.