reklama

Provozování dvojího hostingu na jedné doméně

Provozování dvojího hostingu na jedné doméně
« kdy: 28. 10. 2019, 11:12:11 »
Dobrý den, mám doménu a hosting u Forpsi a snažím se zařídit, aby mi na doméně "alpha.domena.cz" běžel wordpress s PHP a MySQL a na doméně "beta.domena.cz" běžel ASP.NET a MSSQL, protože na betě zase poběží jiný web. Alfa už funguje léta letoucí, mám tam hosting "Easy" a Wordpress funguje. Napsal jsem na podporu Forpsi, jestli by šlo hosting rozšířit/přiobjednat další, tak, aby na betě mohl běžet ASP.NET a MSSQL. Podpora Forpsi mi odepsala doslova: "presmerovani by nejspise slo pomoci .htaccessu, ale radeji si proctete nejaka fora zda vse funguje na 100%." Tak tedy, lze to? Nejsem webař, je možné, že se prostě špatně ptám. Za odpovědi děkuji.

reklama


Re:Provozování dvojího hostingu na jedné doméně
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2019, 11:46:26 »
Z pohledu domén to možné je, budou to dva samostatné weby. Ale asi na to budete potřebovat dva různé hostingy (klidně u jednoho provozovatele) –  to PHP + MySQL vám pravděpodobně běží na Linuxu, pro ASP.NET + MS SQL potřebujete Windows.

Re:Provozování dvojího hostingu na jedné doméně
« Odpověď #2 kdy: 29. 10. 2019, 18:52:40 »
Ta odpověď Forpsi je tristní. Pokud máte vše u nich, měli by Vám hosting zprovoznit a ne vás takto směrovat do fóra navíc s tak neurčitou odpovědí.

Jak bylo řečeno, objednáte prostě další hosting s podporou ASP.NET a MSSQL (hosting nemusí být ani u Forpsi), asociujete ho se jménem beta.domena.cz a nastavíte pro něj DNS záznam beta.domena.cz.

Stávající hosting alpha.domena.cz tím nebude dotčen. Akorát se musíte rozhodnout, na který z obou hostingů bude nasměrována samotná doména domena.cz (tj. bez alpha či beta).

Re:Provozování dvojího hostingu na jedné doméně
« Odpověď #3 kdy: 09. 12. 2019, 02:24:09 »
Děkuji za odpovědi. Forpsi konstatovalo, že taková úprava možná je a odkázali mě na jejich helpdesk (to je něco jiného, než support), kam jsem měl zaslat autorizovanou žádost, následující den by to obchodní oddělení nějak obsloužilo a vydalo fakturu, tu bych potom zaplatil a až potom by byla celá věc zřízena, čili dohromady asi +3 dny. Tak dlouho jsem nemohl čekat a pro účely ASP hostování jsem tedy zakoupil jinou doménu a k ní webhosting s podporou ASP.NET.

V dohledné době tak bude probíhat ta kýžená migrace na jednu doménu s dvojím hostingem. O výsledku zde budu informovat :)

 

reklama