Instalace čistého Ubuntu s Xfce

Instalace čistého Ubuntu s Xfce
« kdy: 25. 10. 2019, 14:05:15 »
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s instalací Xfce. Jsem nováček v linuxu a nemám s ním žádné zkušenosti.

Mám nainstalovanou minimální instalaci ubuntu 18.04 (bez GUI) a chtěl bych si doinstalovat "čisté" xfce. Pokaždé když spustím příkaz
Kód: [Vybrat]
sudo apt install xfce4 tak se mi sice nainstaluje xfce, ale zároveň s ním se mi na přihlašovací obrazovce zobrazí i výběr gnome. Prosím poradíte co dělám špatně? Chtěl bych mít nainstalované pouze xfce bez zbytečných věcí okolo.

Instalaci Xubuntu jsem zkoušel, ale vadí mi předinstalované aplikace. Chtěl bych se to naučit a postupně si doinstalovávat věci sám dle potřeby.

Budu rád za jakoukoli pomoc :)
« Poslední změna: 25. 10. 2019, 14:17:09 od Petr Krčmář »


Re:Instalace ubuntu xfce
« Odpověď #1 kdy: 25. 10. 2019, 14:20:45 »

Já to řeším právě tak, že nainstaluji Xubuntu a pak odstarním aplikace, které nechci, protože odinstaluji pouze "vysokoúrovňové" aplikace a ne třeba něco, co souvisí se samotným xfce.
Jinak návod na to co přesně chcete je snad zde: https://itsfoss.com/install-xfce-desktop-xubuntu/ - nezkoušel jsem.




Re:Instalace čistého Ubuntu s Xfce
« Odpověď #2 kdy: 25. 10. 2019, 15:01:28 »
Díky za reakci.

Nainstalovat Xubuntu a odinstalovat nepotřebné mě napadlo, ale říkám si, že to musí jít i naopak. Jen jsem na to zatím nepřišel.

Na odkaz se podívám jak budu mít čas díky.

Re:Instalace čistého Ubuntu s Xfce
« Odpověď #3 kdy: 25. 10. 2019, 15:23:19 »
Xubuntu by mělo mít výhodu, že je všechno lépe integrováno. Ale původní ubuntu s xfce desktopem jsem nikdy nezkoušel, tak nemám přímou zkušenost.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace čistého Ubuntu s Xfce
« Odpověď #4 kdy: 25. 10. 2019, 17:38:07 »
pokud se chces ucit, bylo by (a to pisu jako fanousek Xubuntu) asi vhodnejsi nainstalovat holej Debian a pridat Xfce, bude to cistejsi Xfce...

instalace holeho ubuntu + xfce by mohlo byt skoro to same, ale stejne tam budou uz nejake "xubunti vychytavky", i kdyz mene pri instalaci (meta)balicku xfce4 nez pri intalaci (meta)baliciku xubuntu-desktop...

protoze ale povazuju xubunti vychytavky dobre odladene, za sebe doporucuju to co uz bylo receno, instalace Xubuntu a odebrani toho co nechces, zaroven si uvedom ze to co tam je predinstalovane jsou z vetsi casti Xfce aplikace, navic pak vicemene jen LibreOffice, Firefox a GParted...


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace čistého Ubuntu s Xfce
« Odpověď #5 kdy: 25. 10. 2019, 19:44:47 »
[...] to co tam je predinstalovane jsou z vetsi casti Xfce aplikace, navic pak vicemene jen LibreOffice, Firefox a GParted...
ten sem si vsiml ze GParted preinstalovanej neni, je pouze pripraven v LiveISO...

Re:Instalace čistého Ubuntu s Xfce
« Odpověď #6 kdy: 26. 10. 2019, 11:37:34 »
Když si do minimální ubuntí instalace dáš nainstalovat jen blbej xorg tak se ti tam k tomu nacpe celej gnome, jak jinak než ze snapu, protože my víme, co je pro tebe nejlepší. Ubuntu je pro mě mrtvý distro.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Instalace čistého Ubuntu s Xfce
« Odpověď #7 kdy: 26. 10. 2019, 20:47:06 »
Když si do minimální ubuntí instalace dáš nainstalovat jen blbej xorg tak se ti tam k tomu nacpe celej gnome, jak jinak než ze snapu, protože my víme, co je pro tebe nejlepší. Ubuntu je pro mě mrtvý distro.
to bude rukama nebo hlavou... xorg je metabalik s vicero zavislostma, pokud chces jen xserver, tak mas nainstalovat xserver-xorg, pokud bys nechtel i na nem zavysle xorg ovladace, tak nainstalovat xserver-xorg-core...

kazdopadne i primo instalace xorg (meta)baliku NEinstaluje jak pises cele Gnome, ale pouze gnome-terminal a temata a rozhodne ne "ze snapu" ale normalne deb z repositare...