Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním

Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním
« kdy: 23. 10. 2019, 09:58:17 »
Hello world

Riešim už po niekoľký krát výber bluetooth handsfree (jedno sluchátko do ucha), ktoré dokáže zdvihnúť alebo zrušiť hovor bez použitia rúk, čiže asi jedine pomocou hlasu. Je to pre osobu, ktorá má veľmi obmedzenú hybnosť rúk.

Prvá kúpa bola super, bolo to Jabra Storm. Stačilo povedať "yes" alebo "no". Občas to zdvihlo iba vďaka ruchu v kancelárii, ale inak to bolo super.

Keď sa rozpadol, nevedel som zohnať to isté, tak som skúsil Plantronics M55. Ten to má tiež, ale príkazy sú "answer" a tuším "reject". Nech som to dal skúsiť komukoľvek, akokoľvek jazykovo zdatnému, úspešnosť zdvihnutia bola mizerná. Podarilo sa to iba občas pri použití fracúzsko-maďarsko-afgánskeho akcentu s príchuťou retardácie a irónie. Skúsil som im napísať, či sa to dá nejako zmeniť. Samozrejme nedá sa.

Následne sa mi podarilo znovu kúpiť Jabra Storm. Lenže prekvapenie - existujú rôzne verzie a tento kus (verzia 1.73) bol bez ovládania hlasom. Na ebayi je dosť jabra stormov, ale nedá sa tam dozvedieť, o ktorú verziu ide. Keby som našiel 1.8.0, beriem hneď, ale ako ju nájsť?

Teraz som hľadal iné modely od jabry, ale čo som náhodou nejaký vybral a pozrel do návodu, odpovedá sa slovom "answer". Ak to bude tak super ako pri retardovanom plantronicse, sú to len ďalšie vyhodené peniaze.

Skúšal som aj nejaké androidové aplikácie, ale nikdy som sa nedobral k výsledku.

Any ideas?
« Poslední změna: 23. 10. 2019, 10:28:34 od Petr Krčmář »


rr-zz

Re:Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním
« Odpověď #1 kdy: 23. 10. 2019, 23:42:49 »
Bohužel řeším stejnej problém.. Jabra Storm je super..  mám druhou a štve mě že až jí ztratim nebo rozlomím tak už to neseženu (vyzkoušel jsem hodně BT HF).
A zapnout to hlasový ovládání so zkoušel ? Stiskne se tlačítko na špičce + volume up nebo down na pár sekund (už si to přesně nepamatuju) Vím že jsem ho kdysi takhle vypínal když mě to štvalo a samo přijímalo hovor.

Re:Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním
« Odpověď #2 kdy: 24. 10. 2019, 06:49:10 »
Skúšal som. Lenže vo verzii "Jabra STORM V1.73" tá funkcionalita chýba. Nie je spomenutá ani v návode. Verziu je možné vidieť v telefóne v zozname bt zariadení. Tá Jabra, v ktorej to fungovalo, sa podpisovala ako "Jabra STORM v1.8.0".
Tá zmena formátu v názve ma privádza na myšlienku, či som nekúpil fake. Aj materiál bol viditeľne iný.

kimec

Re:Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním
« Odpověď #3 kdy: 24. 10. 2019, 11:42:27 »
Mam Plantronics Voyager Legend a ovladanie hlasom pri prichadzajucom hovore funguje bez problemov.
Jedina nevyhoda je, ze je to drahsi headset. Kupoval som ho za okolnosti, kedy ekonomicky aspekt nehral rolu, ale pokial sa telefonovanim nezivite, existuje pravdepodobne aj lacnejsia alternativa.

Re:Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním
« Odpověď #4 kdy: 28. 10. 2019, 13:09:29 »
Ďakujem za odpovede. Nakoniec kúpil som Plantronics Voyager Legend. Na hlasové ovládanie reaguje dobre. Len tá veľkosť...


Re:Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním
« Odpověď #5 kdy: 28. 10. 2019, 13:38:28 »
Já mám verzi 1.16.0 a hlasové ovládání funguje. Když to koupíte v e-shopu v rámci EU, máte právo do 14 dnů odstoupit od smlouvy – pokud obchodník nedokáže odpovědět, kterou verzi prodává nebo zda má požadovanou funkci, řešil bych to takhle.

rr-zz

Re:Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním
« Odpověď #6 kdy: 29. 10. 2019, 18:40:10 »
Já mám verzi 1.16.0 a hlasové ovládání funguje. Když to koupíte v e-shopu v rámci EU, máte právo do 14 dnů odstoupit od smlouvy – pokud obchodník nedokáže odpovědět, kterou verzi prodává nebo zda má požadovanou funkci, řešil bych to takhle.

a kterej eshop v rámci eu Jabru Storm prodává, když to Jabra už delší čas nevyrábí ???
Na ebay vidím nějaký kusy z japonska  kolem 1700 + poštovný  (běžná cena u nás, když se prodávala) a pak zjevně FAKE verze z číny kterou mají za 600 (což je nesmysl a nepůjde o originál)