Doporučení reprosoustavy k PC

M Z

Re:Doporučení reprosoustavy k PC
« Odpověď #15 kdy: 06. 10. 2019, 23:15:10 »
Ahoj,
jestli mas na stole misto, muzes premyslet i o nejakem soundbaru. Ja mam uz starsi Samsung (https://soundbary.heureka.cz/samsung-hw-m360/#) a proti pocitacovym 2.1 bedynkam je to uplne jina liga. Na filmy, hry a poslouchani toutube to bohate staci a na opravdu kvalitni poslech jsou stejne nutna poradna sluchatka. Aby ses dostal na stejnou kvalitu jako u sluchatek za par tisic, musel bys mit hifi soustavu za xy desitek tisic.

« Odpověď #16 kdy: 06. 10. 2019, 23:24:22 »
Jako zvukovku používám externí DAC Schiit Audio Fulla 2, které jsem si původně pořizoval kvůli Beyerdynamic sluchátkům. Jestli se k tomu nedá pořídit slušná 2.0 reprosoustava, tak mám holt smůlu a zůstanu u šumítek no. :)
Hodnotit repráky poslechem z YT je blbost, ale přesto si dovolím jeden odkaz kde si můžeš udělat představu o rozdílu basů mezi stojanovkama (regálovkama) a sloupama od jedné firmy: https://www.youtube.com/watch?v=juU8tO8d-fw
Ty menší stojí cca 10 tis. Kč, ty větší cca 24 tis Kč. Oba pasivy, takže bys potřeboval ještě zesilovač. Takže jak asi bude hrát a basovat reprák včetně zesilovače za 5 tis. Kč?

Nevím jak tento konkrétní typ, ale Schiit je velmi dobrá značka, takže DAC máš pořešený. Když si ve speciálce poslechneš repráky za 5 a nějaké jiné dražší regály nebo sloupy, tak budeš vědět jestli jsi ochoten jít do levnějších nebo si našetříš. Velmi dobře hodnocené pasivní sloupy jsou i Q Acoustics 3050, ale jestli opravdu hledáš pouze regálovky na blízký poslech, tak tahle varianta padá.

« Odpověď #17 kdy: 06. 10. 2019, 23:29:05 »
To je divné, s Z333 som tento slepý test spravil s úspešnosťou 5/6.
Se stejnou úspěšností jsem to udělal na peckách za stovku, ale pouze když jsem hodně zvýraznil výšky, takže možná, že i ty máš výšky výraznější. Ale přiznej, že ses musel pekelně soustředit, abys poznal rozdíl :)

« Odpověď #18 kdy: 06. 10. 2019, 23:44:52 »
Ahoj,
jestli mas na stole misto, muzes premyslet i o nejakem soundbaru. Ja mam uz starsi Samsung (https://soundbary.heureka.cz/samsung-hw-m360/#) a proti pocitacovym 2.1 bedynkam je to uplne jina liga. Na filmy, hry a poslouchani toutube to bohate staci a na opravdu kvalitni poslech jsou stejne nutna poradna sluchatka.
Sorry, ale tohle beru jako typický příklad supermarkeťáckých audio, kterým bych se vyhnul. Jestli to chápu správně, tak v ceně 3 690 Kč je i SW, který je navíc bezdrátový, takže v té ceně bude i DAC. Samotný DAC, který vlastní uživatel má hodnotu 4 tis. Kč. Takže takové wireless fičury fakt ne. To už bych raději bral toho Bosse co tady někdo doporučoval, i když podle té hmotnosti 1,1 kg/ks to bude něco z tenké překližky.

Aby ses dostal na stejnou kvalitu jako u sluchatek za par tisic, musel bys mit hifi soustavu za xy desitek tisic.
Souhlas. A u těch vyšších řádů desítek tisíc už se musí investovat i do akustiky místnosti.
« Poslední změna: 06. 10. 2019, 23:47:19 od LarryLin »

M Z

« Odpověď #19 kdy: 07. 10. 2019, 00:09:52 »
No jo, vzdyt to pisu, na kvalitni poslech za tyhle penize jedine sluchatka :D. Ty bose jsem slysel. Hudba za ty penize naprosto v pohode, taky to nejsou zadni drobecci, ale na filmy tam ten subwoofer proste chyby.