Cvakání v novém notebooku

Cvakání v novém notebooku
« kdy: 28. 09. 2019, 11:19:20 »
Zdravím, před týdnem jsem si koupila Acer aspire 5. Včera mi při nabíjení začalo v notebooku něco cvakat/syčet. Když notebook přestanu nabíjet, tak cvakání přestane. Tušíte čím to může být? Mám notebook případně reklamovat?
Děkuji za odpovědi.


Re:Cvakání v novém notebooku
« Odpověď #1 kdy: 28. 09. 2019, 18:40:21 »
To co popisuješ mi zní jako nějaký jiskřící, kontakt uvnitř zařízení. V žádném případě bych to tak nenechal, ryskuješ, že jednoho krásného dne tím notebookem něco podpálíš. Podle mě by to reklamovat mělo být možné. Pokud se ti to nepovede. Nezbývá nic jiného než netobook odnést do servisu opravit si ho sám nebo vyhodit do elekroodpadu

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cvakání v novém notebooku
« Odpověď #2 kdy: 28. 09. 2019, 18:56:33 »
Reklamovat, případně odstoupit od smlouvy.

_Jenda

  • *****
  • 1 554
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Cvakání v novém notebooku
« Odpověď #3 kdy: 28. 09. 2019, 19:44:00 »
To co popisuješ mi zní jako nějaký jiskřící, kontakt uvnitř zařízení.
Mně to zase podle popisu přišlo jako cívky spínaného zdroje a s tím asi nic nenadělá (pokud je to hodně hlasité, tak zkusit reklamovat).

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cvakání v novém notebooku
« Odpověď #4 kdy: 28. 09. 2019, 23:06:57 »
mechanizke zvuky by mohl vydavat jen HDD nebo Vetracek, oboje by ale neprestalo pri odpojeni nabijeciho adapteru..

pokud ale to cvakani/syceni by se dalo popsat jako slabe bruceni, prilkanim se k tomu co psal Jenda a nemusi jit o problem konkretniho kusu, ale "problem"(nevadici ale neprijemny) modelu/rady/vyrobce...
ze zkusenosti vim, ze u Thinkpad to neslysim, poridil sem ale jednou neoriginal adapter a ten sem slysel, nebo u MiniPC, adapter jednoho vyrobce byl dost neprijemne slyset i bez naprosteho ticha, vratil sem v ramci 14dnu a koupil od jineho vyrobce ktery uz neslysim aby v "naprostem" tichu...

jestli ale opravdu mas nebo nemas problem se podle textoveho popsani da tezko s jistotou rict, klidne to muze byt jak psali vejs i problem spatneho kontaktu kde dochazi k jiskreni ktere muze vest k poskozeni, v horsim pripade k pozaru, pokud je ti jedno co to je ale je ti to neprijemne, tak to vrat v ramci 14dni bez udani duvodu a kup si to same znovu (at mas jistotu ze dostanes jinej kus a ne ze ti vrati reklamacni to tve s oduvodnenim ze nejde o problem ci se neprojevil), pokud by to delal i jinej kus pujde pravdepodobne o ten "normalne-obcasnej" problem a resenim  bude poridit jinej model ci od jineho vyrobce (pripadne dokoupit neoriginalni ale kvalitni adapter a doufat ze to delat nebude :)


Re:Cvakání v novém notebooku
« Odpověď #5 kdy: 30. 09. 2019, 12:45:33 »
Zde platí obecná rada: Pokud je něco v nepořádku (a mám tu možnost) =>> RMA.

__
Leda že se plánujete přestěhovat - protože v tomto případě je obvykle lepší vyhořet :)

Re:Cvakání v novém notebooku
« Odpověď #6 kdy: 04. 10. 2019, 18:49:00 »
ak je to v zaruke tak 100% reklamacia a neriesit dalej. Ak nie tak servis a podla ceny opravy elektro odpad alebo oprava.

k3dAR

  • *****
  • 2 856
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Cvakání v novém notebooku
« Odpověď #7 kdy: 04. 10. 2019, 20:05:52 »
ak je to v zaruke tak 100% reklamacia a neriesit dalej. Ak nie tak servis a podla ceny opravy elektro odpad alebo oprava.
100% reklamace? uvedomujes si ze treba nechapes popis, resp. popis neni jednoznacny, tzn. jde mozne o beznej jev brumu spinaneho zdroje? zbytecne tak bude mesic bez notebooku aby se vratit s tim ze je vse v poradku a zaroven kdyztak prijde o moznost vratit NB bez udani duvodu do 14dnu pokud by si s nekym overila ze jde o beznej brum a chce to jinou znacku/model...

Don.J

Re:Cvakání v novém notebooku
« Odpověď #8 kdy: 04. 10. 2019, 21:42:35 »
Sám mám Aspire 5. Nic z tvého popisu se mi neděje, jediná věc co v notebooku vydává zvuky je větrák a disk. Těm je ale úplně jedno, jestli jsou na nabíječce nebo ne.

Pokud to máš ještě do 14ti dnů odstup od smlouvy. V opačném případě si zadej reklamaci na stránkách Aceru. Přijde ti email ve kterém bude odkaz na DPD/PPL kde si zadáš adresu a datum vyzvednutí, do 5ti dní máš notebook zpět opravený... nikdy mi oprava žádného Aceru netrvala déle ať to byla deska, display, disk...

Re:Cvakání v novém notebooku
« Odpověď #9 kdy: 04. 10. 2019, 22:10:55 »
Může to být mikrofonie keramických kondenzátorů na fázích CPU. Sám jsem to měl na Aspire Nitro se Skylake i7. Když se na ně dá napětí, změní se o pár µm jejich rozměry, a protože jsou pevně spojeny s deskou plošných spojů (které jsou dnes čím dál tenčí a tím pádem pružnější), je to velmi dobře slyšet.

Nejsilněji se to projevovalo v klidu, kdy power management vypínal a zase probouzel jádra, pokaždé to tam zacvakalo. Jako malé relé :-D

Jednoduše to můžete ověřit tak, že zakážete ACPI C-state nižší než 3 (na commandline jádra processor.max_cstate=3) a po restartu se zaposloucháte :-)