Jak se nacenit?

Jak se nacenit?
« kdy: 26. 09. 2019, 22:12:51 »
Ahoj,

Studuju gympl, jsem bez zkušeností a za chvíli to bude měsíc, co jsem začal spolupracovat s jednou malou českou firmou (cca 10 zaměstnanců). Dohoda je taková, že první měsíc jsem pracoval zadarmo, formou neplacené stáže, jako takové "školení". A od října budu dostávat zaplaceno.
Oni samozřejmě přijdou s nějakou nabídkou peněz, ale nechci se nechat nějak výrazně podcenit. Myslím si, že mám navrch, protože by místo mě museli vzít buď někoho zkušeného a tomu stejně platit víc nebo někoho nezkušeného, ztratili by další měsíc jeho školením a pak by to byl hazard, jestli by za nějaké špatné peníze zůstal. Šéf použil slovní spojení "mini placená stáž", ale nechci zas makat za horší peníze jak v mekáči, když u toho musím přemýšlet a nepracuji rukama.

Kolik si tak můžu říct? Chtěl bych minimálně tak 150/hod, je to adekvátní?


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2019, 22:26:35 »
pokud shrnujes piliny do kouta nohama tak je 150Kc/h prehnane, aneb asi bys mel napsat co delas ;-)

Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #2 kdy: 26. 09. 2019, 22:37:14 »
pokud shrnujes piliny do kouta nohama tak je 150Kc/h prehnane, aneb asi bys mel napsat co delas ;-)

Sorry, úplně jsem na to zapomněl. Programuju v reactu a react native, čili webové a mobilní aplikace. :)

Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #3 kdy: 27. 09. 2019, 05:43:46 »
je programuju a "programuju"...

Chapu tvoji touhu vydelat si co nejvic a je samozrejme spravna, ale ber to primarne jako investici do sve budoucnosti - poznas fungovani v tymu, budes mit dobrou startovni polozku do CV atd.

Kolik dava ten mekac? 150 na DPP/DPC rozhodne neni prestrelene.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #4 kdy: 27. 09. 2019, 07:56:19 »
..
Kolik si tak můžu říct? Chtěl bych minimálně tak 150/hod, je to adekvátní?

Tak jestli programuješ stejně špatně jako píšeš dotazy, kdy zapomeneš napsat tu nejhlavnější věc co děláš, a někdo se tě musí ptát, tak 13-15 000/měsíc hrubého pro tebe moc.


creatura

Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #5 kdy: 28. 09. 2019, 17:19:24 »
Ahoj,

Studuju gympl, jsem bez zkušeností a za chvíli to bude měsíc, co jsem začal spolupracovat ...  Myslím si, že mám navrch, protože by místo mě museli vzít buď někoho zkušeného a tomu stejně platit víc nebo někoho nezkušeného, ztratili by další měsíc jeho školením a pak by to byl hazard, jestli by za nějaké špatné peníze zůstal.
Myslim, ze rozhodne nemas " navrch" ... .

Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #6 kdy: 29. 09. 2019, 16:26:39 »
Spise si udelej strategii, ja kdyz zacinal, tak jsem v jedne firme pracoval a soubezne jsem si hledal lepsi job, trvalo to cca. pul roku, a za pul roku jsem bral 2x tolik.

Tyhle prvni firmy co berou totalni lamy vetsinou nebyvaj dobre. Chce to menit firmy, neni lepsi strategie.

Proste i kdyby rekl tech 150 kc hodina, tak mu na to kyvni, mozna zkus o 20% vic, a chod na pohovory jinam, kde si reknes 2x tolik. Pokud je to mini placena staz, tak ji nedelej 8 hodin denne, ale treba jen 6 a zbytek zkus jine firmy, uvidis.

Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #7 kdy: 02. 10. 2019, 18:14:17 »
Taky záleží, Jak se načančat.

Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #8 kdy: 02. 10. 2019, 23:47:55 »
Asi záleží i kde. Mimo Prahu je 150kč/h jako první gáže OK. A jak už tu padlo, to neznamená, že tam zůstaneš navždy.  Také jsem tak před 3 roky začínal. Ok tak dnes, v roce 2019, bych si třeba řekl asi už 180kč/h. Co by mě zajímalo dnes, když bych někde začínal. Ne kolik mi ta firma může nabídnout peněz, ale kolik mi mohou předat znalostí. A hned v příštím zaměstnání si budeš moci říci o více peněz, ne díky odslouženým létům, ale díky znalostem. A nové zaměstnání zase hledej podle nabízených znalostí. Aspoň do první hypotéky :D Pak už je čas se někam uklidit ke korytu. Někam do tepla.

BTW mít firmu, tak bych člověka po škole za 180kč/h nenajal ani náhodou. Zadarmo drahej. Akorát starosti. Většinou takhle najímají naprd firmy, které si myslí, že ušetří. Lepší jeden senior, než deset juniorů.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #9 kdy: 03. 10. 2019, 02:28:50 »
BTW mít firmu, tak bych člověka po škole za 180kč/h nenajal ani náhodou. Zadarmo drahej. Akorát starosti. Většinou takhle najímají naprd firmy, které si myslí, že ušetří. Lepší jeden senior, než deset juniorů.
To s tím seniorem sice obecně platí, ale ti nejlepší z ročníku (s průměrem do řekneme 1,2) z nějaké dobré školy se vyplatí i čerstvě po škole, přece jen talent/znalosti se projeví.

creatura

Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #10 kdy: 03. 10. 2019, 15:45:49 »
BTW mít firmu, tak bych člověka po škole za 180kč/h nenajal ani náhodou. Zadarmo drahej. Akorát starosti. Většinou takhle najímají naprd firmy, které si myslí, že ušetří. Lepší jeden senior, než deset juniorů.
To s tím seniorem sice obecně platí, ale ti nejlepší z ročníku (s průměrem do řekneme 1,2) z nějaké dobré školy se vyplatí i čerstvě po škole, přece jen talent/znalosti se projeví.
Přesně tak, kdo je nad 1,2 tak má talent a znalosti ... . :P

Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #11 kdy: 03. 10. 2019, 15:57:01 »
BTW mít firmu, tak bych člověka po škole za 180kč/h nenajal ani náhodou. Zadarmo drahej. Akorát starosti. Většinou takhle najímají naprd firmy, které si myslí, že ušetří. Lepší jeden senior, než deset juniorů.
To s tím seniorem sice obecně platí, ale ti nejlepší z ročníku (s průměrem do řekneme 1,2) z nějaké dobré školy se vyplatí i čerstvě po škole, přece jen talent/znalosti se projeví.

Jistě, protože známky odpovídají schopnostem a znalostem.  :D

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #12 kdy: 03. 10. 2019, 18:09:54 »
BTW mít firmu, tak bych člověka po škole za 180kč/h nenajal ani náhodou. Zadarmo drahej. Akorát starosti. Většinou takhle najímají naprd firmy, které si myslí, že ušetří. Lepší jeden senior, než deset juniorů.
To s tím seniorem sice obecně platí, ale ti nejlepší z ročníku (s průměrem do řekneme 1,2) z nějaké dobré školy se vyplatí i čerstvě po škole, přece jen talent/znalosti se projeví.
Přesně tak, kdo je nad 1,2 tak má talent a znalosti ... . :P
Zajímavý názor, děkujem.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #13 kdy: 03. 10. 2019, 18:12:31 »
Jistě, protože známky odpovídají schopnostem a znalostem.  :D
Kdybys někdy byl na VŠ nebo aspoň neodpadní SŠ, tak bys věděl, jak hodnocení funguje. Nepřekvapivě dobří studenti mívají dobré známky a lemplové špatné.

Re:Jak se nacenit?
« Odpověď #14 kdy: 03. 10. 2019, 19:22:07 »
Jistě, protože známky odpovídají schopnostem a znalostem.  :D
Kdybys někdy byl na VŠ nebo aspoň neodpadní SŠ, tak bys věděl, jak hodnocení funguje. Nepřekvapivě dobří studenti mívají dobré známky a lemplové špatné.

Tak jsem rád, že vím, jak to funguje (nebo snad tvůj výrok neplatí?  ;D ).

Nepřekvapivě opět překrucuješ - řeč nebyla o dobrých studentech. ;) Byla o lidech s talentem/znalostmi a lidech s průměrem do 1.2, kdy ty tvrdíš, že si ty množiny odpovídají, a já, že ne. Na někoho "s intelektem nám nedosažitelné úrovně" máš problém se čtením.