Rozpadají se spojení na lince

Spath

Rozpadají se spojení na lince
« kdy: 03. 05. 2011, 20:26:34 »
Zdravim, mam problem s vypadkami internetu, mam adsl od O2 16mb, problem je v tom, ze dochazi k vypadkum, ktere se projevuji tak, ze spadne napriklad ICQ nebo dejme tomu nejaka onlinovka, kdyz hnedka nato necham nacisto jakoukoli stranku, web se okamzite nacte.

Synchronizace je on, ve chvili vypadku jsem mel pusteny ping www.seznam.cz -t, kde nebyl videt zadny problem, odpovedi se stale dostavalo. Nedela to porad, asi jednou tydne se podobne vypadky opakuji v intervalu 5-15 min, kdy se zda ze to vypadne na pouhou milisekundu. Vite o nejakem zpusobu, jak toto promerit, popripade kde by mohl byt problem? Dekuji za odpovedi.
« Poslední změna: 03. 05. 2011, 20:54:25 od Petr Krčmář »


Sinuhet

Re: Vypadky internetu
« Odpověď #1 kdy: 03. 05. 2011, 20:37:27 »
Pokud vím, tak ICQ výpadky zaznamená až po delší době (řádově minuty), takže to nebude výpadek na pár ms. Nejdříve bych zkusil jiný počítač, jestli budou problémy pokračovat. Jinak konkrétní příčina/řešení mě nenapadá. Setkal jsem se s podobným problémem, kdy chyba byla na mém ethernetovém kabelu, který byl překlesaný a někdy šel, někdy ne. Ale tam mi pingy vypadávaly také.
Zkuste jinou stanici, pokud se na ní problémy nevyskytnou, hledal bych příčinu v OS a síťové kartě.

Spath

Re: Vypadky internetu
« Odpověď #2 kdy: 03. 05. 2011, 20:39:41 »
Mam spustenou jednu onlinovku, ve chvili vypadku se okamzite prerusi, vypadne i icq. Dela to na vsech pc v siti.

Sinuhet

Re: Vypadky internetu
« Odpověď #3 kdy: 03. 05. 2011, 20:47:22 »
Tak bych zkusil vyměnit router. Uložit nastavení a půjčit si router někoho jiného, pokud možno ten samý. Známý nebude za několika minutový výpadek naštvaný (routery pouze vyměníte a vyměníte i nastavení). Pokud opět nepomůže, pak vám může pomoci jedině O2 a to vám pomáhej pánbů.

mattv

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #4 kdy: 03. 05. 2011, 21:29:58 »
Jaký modem od O2 máte ? Nemáte náhodou ten černý ZyXEL ? Typ teď přesně nevím. Pamatuju si, že defaultně má IP 10.0.0.138 :-)... Jestli máte tenhle, tak to vás lituju a s největší pravděpodobností je problém v něm... od O2 fakticky nohy na ramena a co nejrychleji od nich pryč, pokud to jde....


Sinuhet

Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #5 kdy: 03. 05. 2011, 21:32:35 »
Napadla mě ještě jedna věc, sice je to nesmysl, ale zkusit můžete. Zkontrolujte na routeru ochranu proti Ddos a případně ji vypněte. Sice nechápu, proč by se chovala zrovna takhle, ale chovala by se podobně.

blue4world

Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #6 kdy: 03. 05. 2011, 21:53:03 »
Mám stejný problém,( Dlouho jsem nad tím bádal a nejspíše to bude v tom modemu. Ty ZyXELy od o2 se chovají nějak divně.

Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #7 kdy: 03. 05. 2011, 21:58:55 »
Zdravim, mam problem s vypadkami internetu, mam adsl od O2 16mb, problem je v tom, ze dochazi k vypadkum, ktere se projevuji tak, ze spadne napriklad ICQ nebo dejme tomu nejaka onlinovka, kdyz hnedka nato necham nacisto jakoukoli stranku, web se okamzite nacte.

Synchronizace je on, ve chvili vypadku jsem mel pusteny ping www.seznam.cz -t, kde nebyl videt zadny problem, odpovedi se stale dostavalo. Nedela to porad, asi jednou tydne se podobne vypadky opakuji v intervalu 5-15 min, kdy se zda ze to vypadne na pouhou milisekundu. Vite o nejakem zpusobu, jak toto promerit, popripade kde by mohl byt problem? Dekuji za odpovedi.

to muze delat napr:

1) dlouhy kabel k routeru
2) poskozeny kabel
3) jste prilis daleko od centraly
4) router
5) krabice na baraku
6) O2 linka muze byt vedle T-Mobile linky a vzajemne se hadat (treba, ze soused ma T-Mobile a zacne brouzdat)
7) krabice na sloupu

kazdopadne zavolat na podporu O2, tam si vyzadat informace o rozpadu linky atp... pote urgovat na okamzite zavolani technika.

Nejlepe je to vypozorovat, kdyz se dostanete do administrace routeru a tam sledujete:

CRC, HEC, FEC, Max. Bandwidth, Bandwidth, SNR Margin, Attenuation, Power

obecne by SNR Margin Down nemel jit pod 15 dB.

Kazdopadne je mozne, ze budete muset mit slabsi internet, prave kvuli slabemu proudu.
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme

Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #8 kdy: 03. 05. 2011, 21:59:53 »
Jaký modem od O2 máte ? Nemáte náhodou ten černý ZyXEL ? Typ teď přesně nevím. Pamatuju si, že defaultně má IP 10.0.0.138 :-)... Jestli máte tenhle, tak to vás lituju a s největší pravděpodobností je problém v něm... od O2 fakticky nohy na ramena a co nejrychleji od nich pryč, pokud to jde....

To ma i ten Huawei od O2 :)

Pod posledni vetu se podepisuju ;)
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme

j.

Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #9 kdy: 03. 05. 2011, 22:00:26 »
No s podobnym jsem se setkal na netscreenech, tam ten stavovy firewall/nat tak divne pinholoval, ze diru otevirali jenom nektere requesty, ale pak poustel vsechno, i umel spravne k sobe namapovat ruzne UDP... A kdyz ty requesty prestali chodit, asi po minute zavrel spojeni. Zkusil bych dat si do kazdou minutu neco stahnou, a jestli se tim problem vyresi, pak je nejaky podobny bastard zakopany nekde v siti.

Spath

Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #10 kdy: 04. 05. 2011, 07:49:55 »
router tp link, z routeru do pc(3 metry), z routeru dalsi kabel do switche v hornim patre(obyc nekonfigurovatelny) v hornim patre ze switche do dvou pc. Je mozne ze by to mohl zpusobit switch v hornim patre, popripade nevyuzita seriova zasuvka tazena zespoda na telefon? jestli ano jak je mozne, ze vypadky jsou priblizne pouze jednou za tyden???

Honza

Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #11 kdy: 04. 05. 2011, 10:31:05 »
V prvním kroku je potřeba zjistit, jestli ony výpadky má na svědomí rozpadající se spojení od O2, nastavení modemu a nebo hw závady na vnitřní části sítě. Jinak je to hádání z ruky a zbytečná ztráta času.

Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #12 kdy: 04. 05. 2011, 10:45:34 »
router tp link, z routeru do pc(3 metry), z routeru dalsi kabel do switche v hornim patre(obyc nekonfigurovatelny) v hornim patre ze switche do dvou pc. Je mozne ze by to mohl zpusobit switch v hornim patre, popripade nevyuzita seriova zasuvka tazena zespoda na telefon? jestli ano jak je mozne, ze vypadky jsou priblizne pouze jednou za tyden???

UTP kabel je v pohode (je bezztratovy), dulezite je, co ten ctyrzilovy (ADSL) kabel ktery vede od krabice do routeru.
Jestliže máte Windows tak si nafackujte, protože Váš počítač právě útočí na některý server. Děkujeme

Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #13 kdy: 04. 05. 2011, 12:02:54 »
ping -M do -s 1472 nekam

pokud ti ten paket neprojde jsi patrně daleko na ADSL lince  a MTU síťovky máš na 1500, pokud ti neprojde ten paket snižuj číslo , od něj potom odečti 40 a nastav na síťovce MTU .

Re: Rozpadají se spojení na lince
« Odpověď #14 kdy: 04. 05. 2011, 15:10:41 »
Zdravim, mam problem s vypadkami internetu, mam adsl od O2 16mb, problem je v tom, ze dochazi k vypadkum, ktere se projevuji tak, ze spadne napriklad ICQ nebo dejme tomu nejaka onlinovka, kdyz hnedka nato necham nacisto jakoukoli stranku, web se okamzite nacte.

Synchronizace je on, ve chvili vypadku jsem mel pusteny ping www.seznam.cz -t, kde nebyl videt zadny problem, odpovedi se stale dostavalo. Nedela to porad, asi jednou tydne se podobne vypadky opakuji v intervalu 5-15 min, kdy se zda ze to vypadne na pouhou milisekundu. Vite o nejakem zpusobu, jak toto promerit, popripade kde by mohl byt problem? Dekuji za odpovedi.

to muze delat napr:

1) dlouhy kabel k routeru
2) poskozeny kabel
3) jste prilis daleko od centraly
4) router
5) krabice na baraku
6) O2 linka muze byt vedle T-Mobile linky a vzajemne se hadat (treba, ze soused ma T-Mobile a zacne brouzdat)
7) krabice na sloupu

kazdopadne zavolat na podporu O2, tam si vyzadat informace o rozpadu linky atp... pote urgovat na okamzite zavolani technika.

Nejlepe je to vypozorovat, kdyz se dostanete do administrace routeru a tam sledujete:

CRC, HEC, FEC, Max. Bandwidth, Bandwidth, SNR Margin, Attenuation, Power

obecne by SNR Margin Down nemel jit pod 15 dB.

Kazdopadne je mozne, ze budete muset mit slabsi internet, prave kvuli slabemu proudu.
Jen k bodu č.6 a poslední větě dlouho jsem se tak nazasmál :-)