Malá Wi-Fi síť pro rodinnou firmu

FKoudelka

Malá Wi-Fi síť pro rodinnou firmu
« kdy: 19. 09. 2019, 11:31:45 »
Ahoj, sorry ze s tim otravuju a nehledam , ale dost to specha.
Firma ma pripojeni internetu od UPC , router  klasika se 4 porty a wifi a potrebuje to po stehovani obnovit a rozsirit.  Velky rd prizemi a podkrovi. Vsude je utp strukturka . Ke potreba jednoducha sprava.
Napadlo mne Ubiqiti, switch s poe a AP ktera umi roaming. Mate nejaky oblibeny set ?
Nejaky jiny vyrobce? Staci strucne
Dik moc, uz jsou totiz prestehovani, blbci.
« Poslední změna: 19. 09. 2019, 12:13:04 od Petr Krčmář »


robac

  • ***
  • 202
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mala wifi sit pro rodinnou firmu
« Odpověď #1 kdy: 19. 09. 2019, 12:05:27 »
Dik moc, uz jsou totiz prestehovani, blbci.
;D

Na tohle by melo v pohode stacit Unifi. Urcite poridit i CloudKey a neresit opicarny s controllerem na PC (pokud mate moznost udelat si tam maly VM na linuxu, tak je to neco jineho). PoE switch bych sel do nejake nizsi rady HP/Aruba (opravdova lifetime warranty), ale neni to nutne - muzete mit nePoE switch a PoE injektory, pokud bude AP malo...

Re:Malá Wi-Fi síť pro rodinnou firmu
« Odpověď #2 kdy: 19. 09. 2019, 12:23:22 »
určitě unifi
ani neni třeba vm, stačí to nakonfigurovat z nějakého ntb nebo počítače. Pak to bude fungovat a není třeba ten controler k tomu
lze konfigurovat i z mobilu
a pokud to spěchá tak to prostě takhle nabouchat a pak si pořídit třeba nějakou malinu kdyby tě zajímali statistiky a chtěl to mít dostupné.

Re:Malá Wi-Fi síť pro rodinnou firmu
« Odpověď #3 kdy: 19. 09. 2019, 13:08:53 »
Já chtěl ubiquiti, ale nakonec jsem skončil s tímhle:

http://www.grandstream.com/products/networking-solutions/wifi-access-points/product/gwn7600-lr

Picne se to do: https://apex.ekatalog.biz/detail/grandstream-poe-injector-48v-0-5a/541287 (nebo alternativně něco podobného)

A už to frčí, anténa je venku na cihlovém domě, pokrývá  bezchybně prostor v cca 200 metrovém kruhu. Spolehlivě pokrývá celé horní patro a půdu domu (všechny místnosti i v nejvzdálenejším rohu viz obrázek, měřeno notebookem orientačně). I na jednu čárku signálu koukám na notebooku na FullHD youtube bez zasekávání/bufferingu. Zatím používám v defaultním nastavení, jediné problémy co jsem měl při instalaci, byly způsobeny vadnou kabeláží.

Spodní patro pokryje spíše jen kousek od venkovních zdí a u oken, takže používám druhou vnitřní AP na pokrytí přízemí.


FKoudelka

Re:Malá Wi-Fi síť pro rodinnou firmu
« Odpověď #4 kdy: 19. 09. 2019, 14:04:31 »
Ahoj, sorry ze s tim otravuju a nehledam , ale dost to specha.
Firma ma pripojeni internetu od UPC , router  klasika se 4 porty a wifi a potrebuje to po stehovani obnovit a rozsirit.  Velky rd prizemi a podkrovi. Vsude je utp strukturka . Ke potreba jednoducha sprava.
Napadlo mne Ubiqiti, switch s poe a AP ktera umi roaming. Mate nejaky oblibeny set ?
Nejaky jiny vyrobce? Staci strucne

Diky za odpovedi, jen : vm nebou cloudkey ano ci ne? Mozna tam pak dame i kamerky


robac

  • ***
  • 202
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malá Wi-Fi síť pro rodinnou firmu
« Odpověď #5 kdy: 19. 09. 2019, 15:24:19 »
ani neni třeba vm, stačí to nakonfigurovat z nějakého ntb nebo počítače. Pak to bude fungovat a není třeba ten controler k tomu
lze konfigurovat i z mobilu
a pokud to spěchá tak to prostě takhle nabouchat a pak si pořídit třeba nějakou malinu kdyby tě zajímali statistiky a chtěl to mít dostupné.
Ano, opičárny...
Nebudu vyjmenovávat všechny problémy, které jsem zažil, když byl controller na klientském PC. Použít pouze, pokud nejsou peníze (protože to nestojí nic). Rpi? Vyjde to cenově podobně jako oficiální CloudKey...

Pokud máte možnost VM, tak to dejte klidně na něj - je to práce na 20 minut a nám to vždy fungovalo více méně bez problémů (stejně jako CloudKey).

robac

  • ***
  • 202
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malá Wi-Fi síť pro rodinnou firmu
« Odpověď #6 kdy: 19. 09. 2019, 15:29:58 »
http://www.grandstream.com/products/networking-solutions/wifi-access-points/product/gwn7600-lr

I na jednu čárku signálu koukám na notebooku na FullHD youtube bez zasekávání/bufferingu. Zatím používám v defaultním nastavení, jediné problémy co jsem měl při instalaci, byly způsobeny vadnou kabeláží.
Jasně - signál měříme na čárky a místo široce používaného a vcelku spolehlivého řešení použijeme tenhle "noname".

Re:Malá Wi-Fi síť pro rodinnou firmu
« Odpověď #7 kdy: 19. 09. 2019, 17:52:47 »
Ak kamery od Ubiquiti, tak ako kontroler https://unifi-protect.ui.com/cloud-key-gen2, minimalne kvoli Protect, ktory je podporovany len na tom.

FKoudelka

Re:Malá Wi-Fi síť pro rodinnou firmu
« Odpověď #8 kdy: 19. 09. 2019, 22:09:53 »
Jaký je vlastně rozdíl mezi edge a unifi switchi a co byste doporucili ?

Re:Malá Wi-Fi síť pro rodinnou firmu
« Odpověď #9 kdy: 20. 09. 2019, 13:53:43 »
Unifi je super, mame ve firme 19 kousku aktivnich. Roaming bez problemu, mame tri ssid pro ruzne ucely, jedna sit pro hosty pouze s pristupem na net, proste vsechno parada. samozrejme rizene cloudkey zarizenim. ted planujeme napojeni na radius server, protoze proste jedno sdilene heslo to uz neni ono pri te velikosti.

nicmene, dost taky pokukuju po mesh reseni a nejakem cloudovem rizeni. ale nevim, zatim to jen studuju ...