Propojení telefonu s PC

Propojení telefonu s PC
« kdy: 18. 09. 2019, 17:19:50 »
Čau,

rád bych propojil telefon s počítačem a naopak. Jde mi o software/rozšíření které dokáže např. na telefonu v Chromu odeslat aktuální stránku na aktuálním řádku (při scrollingu) na PC -> kde se to následně otevře (nebo až po zapnutí PC).
Aktuálně na mobilu používám v Chromu sdílet -> "Pokračovat na osobním" (je to appka "Váš telefon" od WIN10). Bohužel to jde jen odeslat z telefonu na PC, naopak ne což je na hovno. Další věc která je na hovno - pokud odešlu požadavek na PC, otevře se to v Microsoft Edge i když je Chrome nastaven jako hlavní prohlížeč. Asi to nepůjde změnit a nedivím se, ale je to na hovno.
Případně pokud by byla součástí tohoto softwaru/rozšíření i poznámkový blok. Na způsob widgetu na obou zařízeních. Napíšu něco na telefonu, zobrazí se to na ploše. Asi chci moc.

Nějaký nápady? Pokud je to v rámci propojení noťasu s PC ale není to nic ze zadání, klidně se pochlubte co používáte/líbilo by se vám, rád nasbírám další inspiraci.

Díky


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Propojení telefonu s PC
« Odpověď #1 kdy: 18. 09. 2019, 19:01:04 »
sice jen castecne, resp. trochu neco jineho, ale... Vivaldi na PC + Vivaldi pro Android(zatim beta)
- na obouch se prihlasis k Vivaldi uctu a povolis synchronizaci (probiha sifrovani a mimo google servery)
- v Vivaldi PC i Android pak vidis pod ikonkou mracku, otevrene listy na tom druhem
- ma to spolecne poznamky (zkopirujes text na strance a das "Nova poznamka z vyberu", poznamka si pak pamatuje i odkud byla zkopirovana a muze kdykoliv otevrit pvuodni stranku v listu, poznamky muzes upravovat)
- ma to spolecnou historii, takze z obou se muzes podivat co si na tom druhem pretim prochazel

Re:Propojení telefonu s PC
« Odpověď #2 kdy: 18. 09. 2019, 21:18:43 »
Pro poznámky na telefonu / PC využívám Google Keep - funguje skvěle, neustále to mám otevřené jako jednu záložku na PC a synchronizace je naprosto okamžitá.

Ohledně odesílání linků z telefonu na PC a naopak .... zkus se podivat tady: https://www.guidingtech.com/apps-sync-clipboard-between-pc-android/ ale nic z toho jsem osobne nezkousel, dostatecne mi vyhovuje synchronizace chrome pres google ucet ...

Re:Propojení telefonu s PC
« Odpověď #3 kdy: 19. 09. 2019, 18:06:01 »
Uplne idealni by byl DeX. Verze pro linux a pro ne-samsung telefony co vim neexistuje :-(. Pry funguje teamwiever , ale ten jsem nezkousel. 

Re:Propojení telefonu s PC
« Odpověď #4 kdy: 19. 09. 2019, 18:34:09 »
sice jen castecne, resp. trochu neco jineho, ale... Vivaldi na PC + Vivaldi pro Android(zatim beta)
- na obouch se prihlasis k Vivaldi uctu a povolis synchronizaci (probiha sifrovani a mimo google servery)
- v Vivaldi PC i Android pak vidis pod ikonkou mracku, otevrene listy na tom druhem
- ma to spolecne poznamky (zkopirujes text na strance a das "Nova poznamka z vyberu", poznamka si pak pamatuje i odkud byla zkopirovana a muze kdykoliv otevrit pvuodni stranku v listu, poznamky muzes upravovat)
- ma to spolecnou historii, takze z obou se muzes podivat co si na tom druhem pretim prochazel

To snad umí i Chrome/Chromium a Firefox...


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Propojení telefonu s PC
« Odpověď #5 kdy: 19. 09. 2019, 20:57:05 »
To snad umí i Chrome/Chromium a Firefox...
nezkousel sem co jejich sync umi, ale Chrome/Chromium pouziva GoogleServery (coz nekomu muze vadit), vcetna Firefox pak nemaji v sync jiste Poznamky (ktere tazatel chtel) protoze je nativne nepodporuji, narozdil od Vivaldi kde prave mam i overene ze v Android beta verzi poznaky sync chodi ok :)

Re:Propojení telefonu s PC
« Odpověď #6 kdy: 20. 09. 2019, 13:54:16 »
Ahoj,
pokud ve firefoxu klikneš na pravým tlačítkem myši na příslušný panel, tak se ti v dané kontextové nabídce zobrazí volba "poslat stránku do zařízení", kde jsou veškeré instalace firefoxu, které máš připojené k danému "firefoxímu" účtu. Funguje to dobře. Neumím odpovědět, jestli se ti příslušná stránka otevře přesně v místě, kam máš zrovna narolováno. Moc to nepouživám. Ale funguje to, teď jsem to ověřil mezi ios a win10...

Re:Propojení telefonu s PC
« Odpověď #7 kdy: 21. 09. 2019, 14:34:20 »
Vivaldi - nezkoušel jsem. Zaujal mě spíš druhej tip a to
Google Keep - na poznámky opravdu supr. Uděláte si nákupní seznam na počítači a nemusíte vůbec řešit, jestli jste po cestě nezapomněli podělanej papír. Šetříme přeci přírodu!  8) Vše rovnou synchronizované v telefonu. Je to formou checkboxu takže pecka.
Clip Cloud z odkazu od Michala - vypadá ze všech nejblíže zadání. Bohužel je po měsíci placený a není to přesně zadání.  :D
Teamviewer - na takovouhle situaci je to opravdu k hovnu. :D Sice to splní zadání na 100% ale být nonstop připojený k internetu (který se ještě k tomu využívá) není moc fajn. A připojovat se když zrovna něco budu chtít...uživatelsky nepřívětivé.
Firefox - pokud by se to někomu podařilo odzkoušet, budu rád. Firefox nepoužívám a ani na něj nechci přejít i kdyby to šlo. S Chromem jsem spokojený. Výsledek mě ale zajímá :)

Všem díky, ještě někdo nějaký tipy?

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Propojení telefonu s PC
« Odpověď #8 kdy: 21. 09. 2019, 17:09:35 »
ad Vivaldi vyzkousej, je to postavene na Chromium ale bez navaznosti na Google, vice soukromi a navic tisice moznosti customizace a tisice funkci ;-)
na nakupni seznam sice take pouzivam Keep, pro info, nemusi byt checkboxy, lze to prepnout

Re:Propojení telefonu s PC
« Odpověď #9 kdy: 22. 09. 2019, 11:13:27 »