Testovací servery v cloudu

Re:Testovací servery v cloudu
« Odpověď #15 kdy: 18. 09. 2019, 10:50:11 »
Osobně bych zvolil ve Vašem případě (tedy pokud se jedná o nějaké dummy úlohy) variantu obyčejná VPS (viz. @Kit) + Docker (viz. @AgentK). Pokud se jedná o "něco většího", pak záleží na detailech, které bohužel neznáme.

Další možností je FreeBSD + ZFS + Jails. Jail vytvoří zcela nezávislé prostředí a díky ZFS se to dá deploynout velmi rychle i velmi rychle odstranit. Možnosti konfigurace a nastavení prostředí jsou IMHO lepší než poskytne docker.

Dobrý nápad :-) Škoda, že nemáme od autora více informací.


Re:Testovací servery v cloudu
« Odpověď #16 kdy: 18. 09. 2019, 10:54:40 »
Dobrý nápad :-) Škoda, že nemáme od autora více informací.

Nechci generalizovat, ale moje zkušenost je, že tyto dotazy bývají většinou pokládány nováčky, kteří tyto nuance vůbec nevidí. Ten, kdo je vidí, by si totiž na takový dotaz uměl zodpovědět sám.

Proto tíhnu k tomu dávat rychlou, srozumitelnou odpověď: nedává to ekonomický smysl. Buďto má složité deploy mechanismy, ale pak asi cena VPS nebude moc na překážku. Nebo je nemá, ale pak časově účtované čmoudy nepřinesou úsporu.

Podobně se o diskusi vedle řeší ukládání nočního proudu do UPS, přičemž trvalá zátěž je 300 W a potenciál úspory je asi 300 Kč ročně. Tazatelé jsou mnohdy trochu líní vzít do ruky kalkulačku.

Re:Testovací servery v cloudu
« Odpověď #17 kdy: 18. 09. 2019, 15:04:38 »
Nevíme ale o co se tady jedná, pokud třeba o Apache / nginx + PHP FPM, je to prostředí bez rozdílu.
Spis bysme museli vedet, co vlastne tazatel testuje. Pokud by treba spoustel vylozene interni Python testy (jestli nekde nema nejakou spatne pojmenovanou promennou apod.), tak by to teoreticky slo. U cehokoliv jineho ale moc smysl nevidim, i kdyz jsem dlouholety uzivatel FreeBSD, takze proti nemu rozhodne nejsem zaujaty. Ale testovat se ma imho proste z principu na prostredi, ktere je co nejblizsi produkci. FreeBSD ma jiny kernel, jiny prekladac C, jiny userland a vetsina 3rd party sw je patchovana. Takze na FreeBSD bych otestoval tak leda, jak dobre mi to jede na FreeBSD :)

Jinak ta rychlost nahozeni pres ZFS by mela jit i na Dockeru (protoze ma pro ZFS podporu), ale bohuzel co jsem to zkousel, nebylo to stabilni. Dneska uz muze byt situace zase trochu jinde. Nicmene tady uzke hrdlo nejspis nebude. Udelat si image a pres nej namountovat overlay je plus minus milisekundy stejne rychle.