Jak si uzivate sluzebni cesty s brzkym vstavanim z postele?

Uz jsem zazil ve 2 firmach to, ze na sluzebni cesty manazeri prinuti vyvojare vstat extremne brzo rano. Nevim jestli jsem sam, ale prijde mi to uplne absurdni a tak nejak to dokresluje moje predstavy o techto dost casto budizknicemnym osobam, kteri sefuji necemu, o cem nemaji vubec paru, a kteri se nasackovali do IT kvuli prachum.

Ale mozna ze ranni vstavani s naslednou tezkou dusevni praci dela tak velky problem jen me?

Zazival jsem treba v jedne firme to, ze jsme jako vyvojari museli pres kus republiky jezdit do Prahy na sluzebky vlakem. Do prace jsme na vsech pobockach te firmy chodili na 9:00-9:30, pricemz kdyz jsme museli do Prahy, tak management trval na to, ze tam musime byt rovnez na 9:00. To pro me treba znamenalo, ze jsme musel doma vstat ve 3:30 rano abych stihl autobus na nadrazi a vlak, pricemz obvykle v normalni den jsme museli vstavat treba az v 8:00.

Neni moc prekvapujici, ze sluzebni cesta je uz tak dost spojena s nadmernym stresem pro vyvojare, protoze se zpravidla neco duleziteho musi resit, treba vyvoj noveho softwaru atp., a manager udela to, ze vyvojare primeje jet tak brzo.

V jine firme jsem se treba stretl zase s tim, ze prebirali software z Nemecka a museli jsme tam tedy jet na knowledge transfer. To vyzadovalo koupeni letenky, nacez naseho debilni projektaka nenapadlo nic jineho, nez ze nam koupi letenky na 6 hodin rano, protoze byly nejlevnejsi.

Samozrejme ze projektak je s tim v pohode, protoze je to debil co stejne cely den nic delat nebude a na meetingu se jen bude tvarit, ze vi presne co se deje. Ale jak na to prijdou nevyspali vyvojari, co musi cely den dusevne pracovat?

Nicmene treba jsem na nevyspani tak moc choulostivy jen ja? Jak to vidite vy, prijde vam takoveto chovani firem v poradku?
« Poslední změna: 15. 09. 2019, 22:23:13 od PetrK »


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak si uzivate sluzebni cesty s brzkym vstavanim z postele?
« Odpověď #1 kdy: 15. 09. 2019, 23:15:01 »
Co je “těžká duševní práce”?

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Jak si uzivate sluzebni cesty s brzkym vstavanim z postele?
« Odpověď #2 kdy: 15. 09. 2019, 23:28:37 »
Z pohledu firmy je jednodužší na organizaci říct, že schůzka bude v 9:00. A každý se podle toho zařídí.

Z pohledu vývojáře nemám problém dorazit na tu 9:00. Budu mít ale problém když nabudu dojmu, že ta schůzka kam mě tahaj přes půl republiky je zbytečná.

Pak taky záleží na vedení jak k tomu přistoupí - "Hele, bude to začínat v 9ráno. Co kdych ti koupil letenku na den předem. Večer se můžeš kouknout na město, ale aby si se mohl v klidu vyspat." versus "by si tam jel vlastním autem, a půl benzínu ti propatíme - dobrý, ne?".

Zda je takové chování firem v pořádku neřeším. Řeším vyhovuje/nevyhovuje. Když nevyhovuje a není s nimi domluva, tak měním lokál.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak si uzivate sluzebni cesty s brzkym vstavanim z postele?
« Odpověď #3 kdy: 16. 09. 2019, 05:30:55 »
reseni s cestou den predem a s prespanim je spravny zpusob :-)

Re:Jak si uzivate sluzebni cesty s brzkym vstavanim z postele?
« Odpověď #4 kdy: 16. 09. 2019, 10:12:57 »
Původně jsem chtěl napsat, že jednou - dvakrát ročně se nechá přežít, ale pak jsem si to přečetl ještě jednou. Vstávat ve 3:30 kvuli meetingu v praze? Tak to ani jednou. Jinak souhlas jak psal BoneFlute - vyhovuje / nevyhovuje? Pokud ne, tak čau.