Za založení účtu u příslušné banky peníze zdarma - zneužití údajů

renti

Zdravím.

Předem bych chtěl upozornit, že mým účelem není bankám dělat reklamu. Chtěl bych se vás zeptat, jaké máte zkušenosti se zakládáním účtů u bank jen kvůli získání peněz, které za splnění určitých podmínek zasílají? Jde mi konkrétně o Airbank, která dává 500,- za založení a propojení s mobilní aplikací. Oni opravdu jen potřebují zadat číslo občanky a rodné číslo? Netřeba skenovat, ani fotku?
Dále mě zaujala Moneta, která nabízí 1000,-, když si u nich založím účet a 5x zaplatím kartou, jenže on po mě chtějí naskenovanou občanku z obou stran a navíc selfie.

Teď k tomu nejdůležitějšímu. Je takovýto postup online zakládání účtů bezpečné? Mám obavy, že by mé údaje byly lehce zneužity. Jaké s tím, prosím vás, máte zkušenosti? Přeci zasílat naskenovanou občanku je velké riziko. Stojí to za ty peníze risknout a po výběru a splnění podmínek ihned účty zrušit?

Děkuji.


Když si půjdete založit účet na pobočku, taky si občanku naskenují a založí. Takže rozdíl je nulový.

V tomto případ musíte důvěřovat aplikaci a přenosu, že jsou zabezpečené. To bych docela důvěřoval, protože odchytit zrovna z jedné apky, když odesílá ausgerechnet tu fotku, to by byla náhoda.

Víc bych se skoro bál, že úředník v bance si může z mé občanky udělat kopie dvě, a na jejich základě udělat něco nekalého. To riziko selhání jednotlivce mi přijde vyšší.

To na tom jeden musí být hodně špatně, když si založit účet v nějaké bance kvůli těm pěti stovkám "zadara".

Předpokládám, že pořád platí, že (nejen) banky nikdy nedělají nic zadarmo.

To na tom jeden musí být hodně špatně, když si založit účet v nějaké bance kvůli těm pěti stovkám "zadara".

Předpokládám, že pořád platí, že (nejen) banky nikdy nedělají nic zadarmo.

renti

Předpokládám, že pořád platí, že (nejen) banky nikdy nedělají nic zadarmo.

Vy byste tedy do toho nešel? Myslíte, že je to "za něco"? Mohl byste být konkrétnější?

Děkuji


Tak třeba KB měla akci, že pro studenty byl účet zdarma, po dobu studia, a posílala na něj asi 300Kč za rok. Možná má i něco takového teď. Potom ale chtěla za vedení účtu cca 75Kč měsíčně.
Takže to vidím jednoduše na získání klientů, kteří u ní uloží ještě navíc peníze. Pokud zůstanou i potom, pro banku jenom plus. Těch, kteří vezmou jenom bonus a zmizí bude málo, má spočítáno, že tratit nebude.
S osobními údaji se ale obchoduje běžně, a bývá to i v podmínkách banky, že dáváte svolení.

Předpokládám, že pořád platí, že (nejen) banky nikdy nedělají nic zadarmo.

Vy byste tedy do toho nešel? Myslíte, že je to "za něco"? Mohl byste být konkrétnější?

Děkuji
;D  :)
To jako vážně?

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Pamatuji se, jak jsem nekdy koncem 90. let vymetal banky na tyto akce. Tehdy nejaka banka dokonce rozdavala mobily, takze si zalozila ucet cela rodina a ja ty mobily pak prodal. Jo, to byly doby ...

Dneska je problem v tom, ze tisicovku clovek vydela rychleji nez vyridi to zrizeni uctu, nicmene urcite to je dobre lakadlo pro ty kdo chteji banku zmenit. A banka to ma samozrejme spocitane, ze se ji to vyplati - predpokladam, ze ziskani klienta jinou formou (reklama, ukecavani na pobocce, nejaci obchodnici a tak) stoji urcite vic penez.

Zneuziti udaju pracovnikem bych se nebal, banka si to nemuze dovolit a chtit po nekom kopii dokladu je jeji zakonna povinnost (musi identifikovat klienta, navic pokud vim chteji jeste dalsi veci jako je poslat penize z jineho vlastniho uctu).

Nicmene co nechapu u dnesnich beznych bank ruzne nabidky "pro bohate". Treba Debetní karta Gold u te Monety:

Debetní zlatá karta je určena náročným klientům. Zaplatíte za ní 169 Kč měsíčně. S jejím držením jsou spojené stejné služby jako se stříbrnou kartou a k tomu něco navíc. Stanete se členem Program Priority Pass, který vám umožní vstup do VIP letištních salonků a restaurací.

Tak nejak jsem mel pocit, ze banky rozdavaly ruzne zlate/diamantove/platinove/cerne karty svym bonitnim klientum jen tak, jako vyraz "vazime si Vas". Pravda, dneska uz zadnou takovou v penezence nemam, nevim k cemu by mi byla vyjma toho, ze na letiste jsem mohl zadarmo do salonku (to bylo opravdu fajn, hlavne cloveka odbavili individualni cestou, je tam jeden ram se security primo mezi salonkem a gates). Proc bych za to ale mel platit??? To si nekdo porizuje kvuli egu, aby mohl u baru vytahnout diamantovou kreditku a delat dojem na servirku?

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
To je asi spojené s tím, jak se za významného klienta dříve považoval člověk se zůstatkem milion a dnes už nejste významný skoro ani při 10 mil. zůstatku. Platit za kartu mi také přijde zbytečné.

To je asi spojené s tím, jak se za významného klienta dříve považoval člověk se zůstatkem milion a dnes už nejste významný skoro ani při 10 mil. zůstatku. Platit za kartu mi také přijde zbytečné.

Debetku zadara mate pri mesicnim obratu >10k , to snad zvladne i kosmeticka podlah. Zlatou + kreditku, pripadne nejaky kombinace, mate pri obratu od cca >50k.

Nejak nechapu proc bych za to mel platit .... staci ze banka se hoji na mezibankovnim trhu.

Btw , otazkou je co mate na mysli slovem "vyznamny" . Pokud pod slovem vyznamny chapeme to, ze banker prijede na kafe a ne ze mi pojedeme na kafe k nemu , tak pridejte jeste jednu nulu ....
« Poslední změna: 02. 09. 2019, 21:56:09 od petrisdiver »

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Liší se to banka od banky, můžete mít pravdu s tím obratem 50k. Já jsem to myslel v tomhle případě Monety, kde je nutné mít zůstatek min. 1 mil., abych nemusel za účet nic platit a měl jsem zlatou kartu - https://www.penize.cz/osobni-ucty/91330-moneta-money-bank-genius-gold .

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Koukal jsem se jen na ten ucet Moneta Tom, nejak mne nenapadlo, ze poskytuji i dalsi ucty (nejak jsem odvykl). To ze mi to prijde prazvlastni, ze si nekdo plati "exkluzivni" kartu za stovky mesicne, na tom nic nemeni.

Liší se to banka od banky, můžete mít pravdu s tím obratem 50k. Já jsem to myslel v tomhle případě Monety, kde je nutné mít zůstatek min. 1 mil., abych nemusel za účet nic platit a měl jsem zlatou kartu - https://www.penize.cz/osobni-ucty/91330-moneta-money-bank-genius-gold .

To tak nejak odpovida .... bud zustatek cca >750k nebo prijem cca >50k mesicne. Pokud si poridite i ucty pro deti, tak jsou o dost benevoletnejsi, protoze je sance na nove klienty az vyrostou. Pri tom prijmu >50k se da dost domluvit.

Btw , zlata/platinova karta je dneska pomalu v kazdy penezence. Privatni klientela ma prachobycejnou cernou ....

Jedna banka rozdává dokonce 3000Kč žákům čtvrté třídy, a účet si u ní (zatím) zakládat ani nemusejí...
Článek zde:
Kód: [Vybrat]
https://a2larm.cz/2019/09/jak-jsem-synovi-zazdila-karieru/Je z něj celkem jasné, co z toho banka bude mít...