Najlepšie vydavateľstvo

mukel

Najlepšie vydavateľstvo
« kdy: 29. 08. 2019, 23:19:56 »
Čo poviete, ktoré je najlepšie vydavateľstvo IT literatúry. Proste, nevydáva braky a teší sa všeobecnej obľube. Z akého by ste si vždy kúpili it literatúru?


Re:Najlepšie vydavateľstvo
« Odpověď #1 kdy: 29. 08. 2019, 23:32:11 »
Vzdy jsem byl spokojeny s knihami od https://pragprog.com/

Re:Najlepšie vydavateľstvo
« Odpověď #2 kdy: 30. 08. 2019, 08:12:48 »
Já taky pragprog a ještě No Starch Press.

Re:Najlepšie vydavateľstvo
« Odpověď #3 kdy: 30. 08. 2019, 09:52:45 »
Heh, shodou okolností jsem přesně tohle včera Googlil (a víceméně jsem si potvrdil že lidé mají stále podobný názor jako já).
Mohu souhlasit s PragProg i No Starch Press (v posledním odstavci naopak píšu nakladatelství kterému se vyhýbám). Druzí jmenování mají poněkud více goofy obálky a méně obvyklou tematiku. Obě nakladatelství mi přijdou také nejvíce friendly k autorům https://write-with-us.pragprog.com/#HowMuchDoIMake https://nostarch.com/writeforus . Nejspíše ještě ujde Apress, O'Reilly (obálky se zvířaty) a Manning (obálky s kroji). Bohužel O'Reilly tak trochu přestal prodávat normálním způsobem a hlavně prodává přes Amazon a svoji subskripci (ne, fakt nechci ročně platit 20000kč za přístup k jakémukoliv množství knih, nikdy jich nepřečtu tolik aby se mi to vyplatilo), bohužel s DRM-free knihami (kterými bylo dříve známé) víceméně přestalo až na občasný Humble Bundle.

Docela dobře se četlo o názorů lidí na nakladatele v https://m.slashdot.org/story/123429
The Best and Worst Tech-Book Publishers?

Citace
As for the original question, my advice is, "Apress and O'Reilly will treat you fairly and professionally. Wrox and Addison-Wesley will do their best to steal you blind."

(ano, nezajímá mě jen jak dobré knihy nakladatelství má, ale i jaké je a jak se chová k autorům.

A trochu i v diskuzi v https://news.ycombinator.com/item?id=14659462  O’Reilly Media has stopped retailing books directly on its ecommerce store
kde se krom diskuze konce O'Reilly přímých prodejů diskutovala trochu i nakladatelství - např. občas reagoval někdo z NoStarchPress.

Naopak zcela automaticky se vyhýbám jakékoliv knize od Packt Publishing (potkávám je pouze na Humble Bundle). Jsou poměrně proslulí tím že knihu vydají v podstatě komukoliv pokud ji napíše (kvalita vypadá podle toho) - a jak je vidět na seznamu knih které vydali o Rustu - https://github.com/sger/RustBooks/blob/master/README.md (jsou tam i knihy od jiných nakladatelství, ale ta od Packtu se podle obálky snadno poznají (oranžový boxík vpravo dole))- tohle prostě není normální, jak má člověk poznat která z těch aktuálně 14 knih je alespoň průměrná a které jsou strašné?

Re:Najlepšie vydavateľstvo
« Odpověď #4 kdy: 30. 08. 2019, 16:34:10 »
Za mňa určite Manning, ktorý je teraz tým, čo bolo kedysi O'Reilly. Dobre napísané technické knižky, s aktualizáciami, akurát namiesto zvierat majú kroje.

K papierovým knihám majú eBook zadarmo.

Ako pomerne novinku majú možnosť kupovať si knihy po kapitolách.

A samozrejme, knihy, čo sú work-in-progress (MEAP), sú k dispozícii už počas toho, ako sa píšu.

Rozhodne sa oplatí sledovať ich Twitter, lebo veľmi často majú 41% zľavy, alebo Deal of the Day, kde sú denné "výpredaje" na konkrétnu oblasť s polovičnými cenami.