Ukončení pracovního poměru ve zkušební době

Ukončení pracovního poměru ve zkušební době
« kdy: 28. 08. 2019, 12:32:28 »
Ahoj borci,
chtel bych se zeptat zda-li jste nekdo davali preruseni prac. pomeru ve zkusebni dobe? Vzal jsem praci, ktera na pohovoru vypadala lukrativne, ale zjistuju, ze je to velkej skok zpatky, proste realita je jina. Ale tuhle zkusenost jsem nikdy nemel, vzdycky jsem si pracovne polepsil. Vim ze se da odejit ze dne na den, jen me zajimaji vase nazory a zkusenosti.
Diky
« Poslední změna: 28. 08. 2019, 13:54:35 od Petr Krčmář »


Re:zkusebni doba
« Odpověď #1 kdy: 28. 08. 2019, 12:54:32 »
Ano.

Zašel v kuchyňce za šéfem, řekl mu to. Dohodnul se na postupu, aby to nebylo úplně ze dne na den. Tadá.

XX125

Re:zkusebni doba
« Odpověď #2 kdy: 28. 08. 2019, 13:41:19 »
preruseni prac. pomeru ve zkusebni dobe?

Jaké přerušení? Snad ukončení.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zkusebni doba
« Odpověď #3 kdy: 28. 08. 2019, 13:51:55 »
tak odejdi ze dne na den a je to.
otazka jestli jsi je opravdu hned prohlednul a neslapes si po stesti ze odejdes :-)

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Ukončení pracovního poměru ve zkušební době
« Odpověď #4 kdy: 28. 08. 2019, 14:18:39 »
Nikdy jsem neresil, ale:


Da se odejit ze dne na den. Nevim vsak, jak je to s nejakym potencialnim papirovanim apod.

Pokud si jses jistej, ze odejit chces, normalne jim to sdel, uz jen ze slusnosti. Duvod udat muzes ale i nemusis. Zalezi, jestli se ti chce sdelovat jim, ze nesplnuji podminky, ze se ti tam nelibi nebo ze sis treba nasel neco lepsiho.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript


Re:Ukončení pracovního poměru ve zkušební době
« Odpověď #5 kdy: 28. 08. 2019, 14:27:07 »
Pokud se po těch letech nepletu, tak správné  je oficiálně do papírů uvést "bez udání důvodu" a pak mezi řečí dát vysvětlení "mimo záznam".

Re:Ukončení pracovního poměru ve zkušební době
« Odpověď #6 kdy: 28. 08. 2019, 14:27:12 »
Nevím jaký máš kontext.

Můžeš to ještě zkusit řešit s člověkem, který byl u pohovoru. Nemůžeš čekat, že hned dostaneš dělat něco, na čem závisí produkt-projekt.
To byste si mohli vyjasnit a pak budeš moudřejší.

Jednou jsem odcházel po cca 4 měsících. Oznámil jsem to nekdy po druhém měsíci a dohodli jsme se, že doděláme projekt na kterém jsem byl.
Řekl jsem jim, že jsem dostal nabídku z oboru, který mě zajímá a že jsem tu nabídku nečekal. Prostě pravdu. V mém případě to bylo opravdu dobré rozhodnutí. Od té doby jsem už 13 let ve stejné firmě.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ukončení pracovního poměru ve zkušební době
« Odpověď #7 kdy: 28. 08. 2019, 14:47:30 »
Nevím jaký máš kontext.

Můžeš to ještě zkusit řešit s člověkem, který byl u pohovoru. Nemůžeš čekat, že hned dostaneš dělat něco, na čem závisí produkt-projekt.
To byste si mohli vyjasnit a pak budeš moudřejší.

Jednou jsem odcházel po cca 4 měsících. Oznámil jsem to nekdy po druhém měsíci a dohodli jsme se, že doděláme projekt na kterém jsem byl.
Řekl jsem jim, že jsem dostal nabídku z oboru, který mě zajímá a že jsem tu nabídku nečekal. Prostě pravdu. V mém případě to bylo opravdu dobré rozhodnutí. Od té doby jsem už 13 let ve stejné firmě.

tak to je paradni situace, ze jsi dokoncil projekt, a firma ze to v pohode skousla.

Re:Ukončení pracovního poměru ve zkušební době
« Odpověď #8 kdy: 28. 08. 2019, 16:23:32 »
Nevím jaký máš kontext.

Můžeš to ještě zkusit řešit s člověkem, který byl u pohovoru. Nemůžeš čekat, že hned dostaneš dělat něco, na čem závisí produkt-projekt.
To byste si mohli vyjasnit a pak budeš moudřejší.

Jednou jsem odcházel po cca 4 měsících. Oznámil jsem to nekdy po druhém měsíci a dohodli jsme se, že doděláme projekt na kterém jsem byl.
Řekl jsem jim, že jsem dostal nabídku z oboru, který mě zajímá a že jsem tu nabídku nečekal. Prostě pravdu. V mém případě to bylo opravdu dobré rozhodnutí. Od té doby jsem už 13 let ve stejné firmě.

tak to je paradni situace, ze jsi dokoncil projekt, a firma ze to v pohode skousla.

Myslím si, že je vždy lepší hledat nějaký kompromis. Ne vždy to jde, ale když odcházeli někteří kolegové ze současné firmy, tak to říkali vždy několik měsíců dopředu, ale to byl odchazejicí ve firmě třeba deset let.

Tazateli do toho může ještě kecat jeho realitka na lidi a její provize. Já jsem tam byl naštěstí na přímý inzerát, tak jsme se mohli domluvit jak jsme chtěli.

Re:zkusebni doba
« Odpověď #9 kdy: 28. 08. 2019, 16:26:46 »
Ano.

Zašel v kuchyňce za šéfem, řekl mu to. Dohodnul se na postupu, aby to nebylo úplně ze dne na den. Tadá.
Kdo?


Tazateli do toho může ještě kecat jeho realitka na lidi a její provize. Já jsem tam byl naštěstí na přímý inzerát, tak jsme se mohli domluvit jak jsme chtěli.
Ona je do toho nějak zatažena realitka a jak s tím souvisí? Z co provize?
« Poslední změna: 28. 08. 2019, 16:29:24 od Pivotal »

Re:zkusebni doba
« Odpověď #10 kdy: 28. 08. 2019, 17:16:20 »
Ano.

Zašel v kuchyňce za šéfem, řekl mu to. Dohodnul se na postupu, aby to nebylo úplně ze dne na den. Tadá.
Kdo?


Toho neznáš ;-)
« Poslední změna: 28. 08. 2019, 17:18:40 od Ondra Satai Nekola »

Re:zkusebni doba
« Odpověď #11 kdy: 28. 08. 2019, 17:53:09 »


Tazateli do toho může ještě kecat jeho realitka na lidi a její provize. Já jsem tam byl naštěstí na přímý inzerát, tak jsme se mohli domluvit jak jsme chtěli.
Ona je do toho nějak zatažena realitka a jak s tím souvisí? Z co provize?

Předpoklad, že dotazovaný se dostal do současné práce přes agenturu zprostředkující práci, říkám tomu realitka na lidi.