Učebnice programovania

mukel

Učebnice programovania
« kdy: 22. 08. 2019, 20:33:10 »
Ahojte.

Poraďte mi nejakú knihu/učebnicu programovania na programovací jazyk Java, ktorá ma programovať naozaj naučí. Mám knihu Naučte se myslet a programovat objektove od pána Pecinovského.
Kniha ma ale nebaví a nedobre sa mi číta, pretože všetko preberané ukazuje na objektoch, ktoré sa kreslia na plátno, ale ja kreslenie z duše nenavidím, tak ani to mi nie je po chuti. (Mám prečítané už 3/4 knihy, ale keďže všetko je predvádzané na kresliacich sa objektoch, nevykonávam cvičenia a nemám pocit, že moja vyučba napreduje.)

Za každú radu ďakujem.


Re:Učebnice programovania
« Odpověď #1 kdy: 22. 08. 2019, 20:52:23 »
Nejprve by bylo fajn říct, jaké máš zkušenosti, respektive jak pokročilý jsi programátor (předpokládám, že začátečník..). Od toho se pak odvíjí volba knížky.

Pokud předpokládám správně, tak bych doporučil zvážit jiný jazyk. Proč sis vybral zrovna Javu?

P.S. - Ne vždycky budeš moct dělat to, co tě 100% baví. Ta cvičení bych si udělal.

mukel

Re:Učebnice programovania
« Odpověď #2 kdy: 22. 08. 2019, 20:59:06 »
Nejprve by bylo fajn říct, jaké máš zkušenosti, respektive jak pokročilý jsi programátor (předpokládám, že začátečník..). Od toho se pak odvíjí volba knížky.

Pokud předpokládám správně, tak bych doporučil zvážit jiný jazyk. Proč sis vybral zrovna Javu?

P.S. - Ne vždycky budeš moct dělat to, co tě 100% baví. Ta cvičení bych si udělal.

Re:Učebnice programovania
« Odpověď #3 kdy: 22. 08. 2019, 21:02:19 »

Ravise

  • ***
  • 113
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Učebnice programovania
« Odpověď #4 kdy: 22. 08. 2019, 22:29:15 »
Mám prečítané už 3/4 knihy, ale keďže všetko je predvádzané na kresliacich sa objektoch, nevykonávam cvičenia a nemám pocit, že moja vyučba napreduje.

Ať už se ti to líbí nebo ne, ta cvičení tam jsou z nějakého důvodu. Nebude ti stačit to, že si knížku přečteš. Malovat se nenaučíš jen tím, že se budeš dívat na obrazy.


Re:Učebnice programovania
« Odpověď #5 kdy: 23. 08. 2019, 08:18:46 »
Thinking in Java, eckel?

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Učebnice programovania
« Odpověď #6 kdy: 23. 08. 2019, 09:05:41 »
Thinking in Java, eckel?

Jasný favorit, který vyšel i v češtině.

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Učebnice programovania
« Odpověď #7 kdy: 23. 08. 2019, 10:15:47 »
Thinking in Java, eckel?

Četl jsem Myslíme v C++ od stejného autora, jestli se chceš jen naučit programovat, rozhodně nedoporučuju. Obsah obou dílů (asi 1000 stránek)  bez omáčky a filozofování by se snadno vešel do 50-ti stránek textu.

Re:Učebnice programovania
« Odpověď #8 kdy: 23. 08. 2019, 10:40:09 »

Četl jsem Myslíme v C++ od stejného autora, jestli se chceš jen naučit programovat, rozhodně nedoporučuju. Obsah obou dílů (asi 1000 stránek)  bez omáčky a filozofování by se snadno vešel do 50-ti stránek textu.

C++ som z tejto série nikdy nečítal, ale viem, že ta Java bude isto jedna z najlepších učebníc programovania, ak to tak môžem nazvať, akú som kedy cital. Nie sú to riešené príklady, to je pravda, takze to nevtesnal na 50 stránok,no

mukel

Re:Učebnice programovania
« Odpověď #9 kdy: 23. 08. 2019, 21:32:09 »
Na Thinking in Java od Eckela som myslel, len je už žiaľ nedostupná v kníhkupectvách...

Re:Učebnice programovania
« Odpověď #10 kdy: 26. 08. 2019, 09:39:13 »
Skúste si pozrieť Head First Java od Kathy Sierra. Je to v angličtine, ale je to veľmi používateľsky prítulné.

Thinking In Java v češtine bola kedysi dobrá voľba. Žiaľ, už sa nedá zohnať (okrem knižníc) a český preklad je z druhej edície, ktorá nemá vlastnosti Javy 5. Medzitým totiž vyšla už štvrtá edícia.

Re:Učebnice programovania
« Odpověď #11 kdy: 26. 08. 2019, 13:58:36 »
Thinking in Java, eckel?

Četl jsem Myslíme v C++ od stejného autora, jestli se chceš jen naučit programovat, rozhodně nedoporučuju. Obsah obou dílů (asi 1000 stránek)  bez omáčky a filozofování by se snadno vešel do 50-ti stránek textu.
Akorát že ta omáčka a filosofování je ta náročnější část OOP. Samotné sekání tříd je už brnkačka. Ale programátor, co ignoruje tu filosofii okolo, se pro samostatnou práci moc nehodí.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Učebnice programovania
« Odpověď #12 kdy: 26. 08. 2019, 14:02:59 »
Thinking in Java, eckel?

Četl jsem Myslíme v C++ od stejného autora, jestli se chceš jen naučit programovat, rozhodně nedoporučuju. Obsah obou dílů (asi 1000 stránek)  bez omáčky a filozofování by se snadno vešel do 50-ti stránek textu.
Akorát že ta omáčka a filosofování je ta náročnější část OOP. Samotné sekání tříd je už brnkačka. Ale programátor, co ignoruje tu filosofii okolo, se pro samostatnou práci moc nehodí.
Tak lepit prasokód může :)

Re:Učebnice programovania
« Odpověď #13 kdy: 26. 08. 2019, 15:00:36 »
Thinking in Java, eckel?

Četl jsem Myslíme v C++ od stejného autora, jestli se chceš jen naučit programovat, rozhodně nedoporučuju. Obsah obou dílů (asi 1000 stránek)  bez omáčky a filozofování by se snadno vešel do 50-ti stránek textu.
Akorát že ta omáčka a filosofování je ta náročnější část OOP. Samotné sekání tříd je už brnkačka. Ale programátor, co ignoruje tu filosofii okolo, se pro samostatnou práci moc nehodí.

+1

Re:Učebnice programovania
« Odpověď #14 kdy: 26. 08. 2019, 15:14:10 »
Thinking in Java, eckel?

Četl jsem Myslíme v C++ od stejného autora, jestli se chceš jen naučit programovat, rozhodně nedoporučuju. Obsah obou dílů (asi 1000 stránek)  bez omáčky a filozofování by se snadno vešel do 50-ti stránek textu.
Akorát že ta omáčka a filosofování je ta náročnější část OOP. Samotné sekání tříd je už brnkačka. Ale programátor, co ignoruje tu filosofii okolo, se pro samostatnou práci moc nehodí.
Tak lepit prasokód může :)
Nebo třeba může na nějaké juniorní pozici implementovat detailní návrhy od někoho jiného. To už si musí tazatel rozhodnout sám, jaké má ambice a na co se cítí. Nechtěl jsem házet nálepky, protože takový programátor nemusí být automaticky postrachem okolí.