Nechápem tuto Go rutinu

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechápem tuto Go rutinu
« Odpověď #15 kdy: 21. 08. 2019, 18:46:04 »
BTW jak jde učení závislostních typů?
Precetl jsem asi padesat stranek a pak jsem to musel odlozit kvuli jinym povinnostem a obavam se, ze az se k tomu vratim, tak budu muset zacit zas od zacatku, pac mezi tim detaily zapomenu :)

Ta knizka je stylove teda hodne zajimava :) ale nemuzu rict, ze by mi to uplne skvele vyhovovalo. Je to trosku moc rozvlacny na muj vkus. Uprednostnil bych o malicko min taskaric a vic vyklad k veci. Idealni mi prijde uroven taskaric, kterou ma Learn You Some (Erlang|Haskell) for Great Good!
Ten styl je dost stupidní, rozhodně je mnohem lepší přečíst si radši něco o Heytingových algebrách a pak jen “přepnout” do FP.


Re:Nechápem tuto Go rutinu
« Odpověď #16 kdy: 21. 08. 2019, 18:50:05 »
Ten styl je dost stupidní, rozhodně je mnohem lepší přečíst si radši něco o Heytingových algebrách a pak jen “přepnout” do FP.
Silne pochybuju, ze by tohle byla dobra cesta pro me :)))

Mne ten styl nevadi, jenom bych ho trochu zhustil no.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechápem tuto Go rutinu
« Odpověď #17 kdy: 21. 08. 2019, 18:50:09 »
Podle mě to je fakt jen vedlejší efekt, scheduleru prostě dojdou korutiny, což vyhodnotí jako deadlock a chcípne.
Asi mas pravdu. Ale kdyby chteli, tak by scheduler v tehle situaci klidne mohl udelat exit(0), ze :)
Asi ne, oni mají funkci pro obecnou kontrolu deadlocku, je jedno, jestli je korutin milion nebo nula, deadlock je prostě deadlock (z definice). Mohli by přidat další test na počet korutin, ale spíš nechtějí, aby se to používalo, protože na hlavní vlákno patří synchronizace. Taky by hlavní vlákno mohlo čekat implicitně. Možností (špatných) je jistě bambilion.

Re:Nechápem tuto Go rutinu
« Odpověď #18 kdy: 21. 08. 2019, 18:53:54 »
Taky by hlavní vlákno mohlo čekat implicitně. Možností (špatných) je jistě bambilion.
To by mi prislo jako nejlepsi reseni. Minimalne by odpadly zmateni/dotazy jako byl tenhle...

...zas ale na druhou stranu by se objevily novy dotazy typu "nekde mi visi nejaka corutina, jak zjistim, ktera to je?". To si nevyberes :)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechápem tuto Go rutinu
« Odpověď #19 kdy: 21. 08. 2019, 20:31:03 »
Taky by hlavní vlákno mohlo čekat implicitně. Možností (špatných) je jistě bambilion.
To by mi prislo jako nejlepsi reseni. Minimalne by odpadly zmateni/dotazy jako byl tenhle...

...zas ale na druhou stranu by se objevily novy dotazy typu "nekde mi visi nejaka corutina, jak zjistim, ktera to je?". To si nevyberes :)
Mně osobně by se líbil u korutin join jako na vláknech.


Re:Nechápem tuto Go rutinu
« Odpověď #20 kdy: 21. 08. 2019, 20:36:57 »
Mně osobně by se líbil u korutin join jako na vláknech.
Jako každou druhou trivialitu si to musíš napsat sám pomocí sync.WaitGroup :)

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nechápem tuto Go rutinu
« Odpověď #21 kdy: 21. 08. 2019, 20:49:04 »
Mně osobně by se líbil u korutin join jako na vláknech.
Jako každou druhou trivialitu si to musíš napsat sám pomocí sync.WaitGroup :)
No dyť právě.

Re:Nechápem tuto Go rutinu
« Odpověď #22 kdy: 21. 08. 2019, 21:13:20 »